ماهنامه بازار بین المللی کار
Immipedia.ir

عضویت در خبرنامه KAP
*ایمیل:  
موبایل:
برای استفاده از امکان SMS
 
 


تعداد بازدید از این صفحه : 5585
به این مطلب رای دهید     8.88

چنانچه این مطلب برای شما مفید واقع شده، با کلیک بر روی دکمه زیر، این صفحه را به دیگران پیشنهاد دهید :
 

چشم انداز نيروي كاري در كانادا تا سال 2031


شواهد حاکی از رکود آمار نیروی کار در کاناداست ...

چشم انداز نیروی کاری در کانادا تا سال 2031


پیش بینی می شود که آمار نیروی کار کانادا تنها از 20.5 میلیون نفر به 22.5 میلیون نفر تا سال 2031 برسد.در سال 2010 این آمار در حدود 18.5 میلیون نفر بوده است.


شواهد حاکی از رکود آمار نیروی کار کاناداست ،زیرا :1- خیلی از افراد که بین سال های 1946 تا 1964 متولد شده اند بزرودی به دوره ی بازنشستگی می رسند . 2- درصد افراد 15 سال به بالا که جزء نیروی کار محسوب می شوند رو به کم شدن است.


بین سال های 1971 تا 1976 تعداد بسیار زیادی وارد بازار کار شدند که متوسط رشد نیروی کار بیشتر از 4 درصد بود.این آمار در بین سال های 2006 تا 2010، 1.4 درصد رشد داشته است.و بر اساس شواهد کلی تا سال 2016  این آمار رشدی کمتر از 1 درصد و بین سال های 2021 تا 2026 رشدی در حدود 0.2 تا 0.3 درصد خواهد داشت.


پیش بینی ها همچنین می گوید،اگر در این خصوص چاره ای اندیشیده نشود ،بزودی میانگین سنی نیروی کار کانادا بسیار بالا می رود و از لحاظ قومی و فرهنگی چهره ای بسیار متنوع به خود خواهد گرفت.

 

 

 

 

 


 
کانادا با کاهش تعداد شاغلین  در تمامی  عرصه های شغلی  مواجه است:


همانطور که رشد نیروی کار با گذشت زمان از حرکت باز می ایستد،جمعیت افراد بالای 65 سال نیز در کانادا رو به افزایش است.در نتیجه بر طبق این آمار،نرخ مشارکت کلی در دو دهه ی آینده نزول خواهد کرد.در سال 2010 نرخ مشارکت کلی 67 درصد بوده است که این میزان در سال 2031 بین 59.7 تا 62.6 درصد خواهد رسید،که این کمترین میزان از سال 1970 خواهد بود.


از هر چهار نفر نیروی کاری  یک نفر بالای 55 سال را خواهد داشت:


بالا رفتن میانگین سنی افراد در کانادا بیشترین تاثیر را بالا رفتن سن نیروی کار خواهد داشت.بین سال های 2001 تا 2009 نسبت افراد بالای 55 سال عضو نیروی کاری از 10 درصد به 17 درصد افزایش داشته است.پیش بینی می شود این روند رو به رشد تا سال 2021 ادامه داشته باشد.

 

 

 

 

 


 
خود اشتغالی در بین مهاجران و فرزندان آنها در کانادا


در سال  2006 ، متولدین پسر مهاجر کانادایی در سنین بین 25 تا 44 سال نرخ خود اشتغالی پایین تری نسبت به پدرانشان داشته اند.


خود اشتغالی در بین مردان متولد کانادا که والدین مهاجر داشته اند در سال 2006 درحدود 12 درصد بوده است  ،که در مقایسه با سال 1981 دو درصد کاهش داشته است.


نرخ خود اشتغالی در زنان افزایش داشته است و بین مادران مهاجر از 6 در صد به 7 درصد در دخترانشان رسیده است.


از سال 2031 به بعد پیش بینی می شود افراد بالای 65 سال نیز در نیروی کاری حضور داشته باشند.
در سال 1981 به ازای هر شش نفر جوان یک فرد بازنشسته در نیروی کاری بود که این آمار تا سال 2031 یا 50 سال دیگر به نسبتی کمتر از سه به یک خواهد رسید.در تمام ایالت ها شاهد این آمار خواهیم بود.


 در نیروی کاری کانادا  در آینده از هر سه نفر یک نفر غیر کانادایی(مهاجر) خواهد بود:


تا سال 2031 حدودا"،یک نفر از سه نفر عضو نیروی کار متولد غیر کانادایی می باشد.بین سال هال 1991 تا 2006 درصد متولدین غیر کانادایی در بازار کار از 18.5 درصد به 21.2 درصد رسید.بر طبق پیش بینی های اخیر اگر روند رو به رشد مهاجرین در بازار کار کانادا ادامه پیدا کند این میزان به 33 درصد در سال 2031 خواهد رسید.


حتی اگر هیچ کس بین سال های 2010 تا 2031 به کانادا مهاجرت نکند این آمار تاسال 2031 ،23 درصد رشد خواهد کرد و این به دو دلیل می باشد:1- میانگین سنی گروه مهاجرین معمولا" جوان تر از جمعیت کل کانادا می باشد. 2- فرزندان مهاجرین اخیر نیز بتدریج وارد بازار کار خواهند شد.

 

 

 

 

منابع مرتبط:

فعالیت مهاجران در مشاغل نظام مند

بهتر است شغل نیمه وقت را انتخاب کنیم یا پاره وقت؟

بازار کدام مشاغل در کانادا داغ تر است؟

زندگی روزمره در کانادا

زمینه های شغلی تازه واردین ایرانی در کانادا

انواع استخدام در کانادا

  


برچسب ها:

درباره ی کانادا ،بازار کار در کانادا ، تحصیل در کانادا ، هزینه های زندگی ، کبک ، اقامت کانادا، آزمون RN کانادا ،دوره RN کانادا، اشتغال پرستاران در کانادا ، درآمد پرستاران در کانادا ، اهمیت قبولی در آزمون RN کانادا ،امتحان RN ، بازار کار پرستاران در کانادا ، RN  کانادا ، اقامت دائم کانادا ، کانادا در یک نگاه، مهاجرت به کانادا ،کار در کانادا ،اقامت کاری کانادا ، کاریابی در کانادا ، پرستاری در کبک ، درباره کانادا،مشاغل پر درآمد در کانادا،درآمد در کانادا،میزان حقوق در کانادا،نوع زندگی در کانادا،روزهای زندگی در کانادا،زبان فرانسه در کبک،مصاحبه در کبک ،چشم انداز کار در کانادا ، قصابی درکانادا ،استخدام در کانادا،وام مسکن در کانادا،انتخاب کشور کانادا،آغاز زندگی در کانادا ،اجاره مسکن درکانادا ،انتخاب پرستاری در کانادا ،بهترین مصاحبه کبک ، سوالات مصاحبه کبک ، یک فرد موفق در مصاحبه کبک ،نوع لباس پوشیدن در روز مصاحبه کبک ، سازگاری با محیط قبل از مصاحبه کبک ،زمان مصاحبه کبک ، موفقیت در مصاحبه کبک ،مصاحبه کبک ، مصاحبه در کبک ، روز مصاحبه کبک ، شرح روز مصاحبه کبک ،  داشتن اطلاعات برای مصاحبه کبک ،  شکست در مصاحبه کبک ، پیروزی در مصاحبه کبک ، قبولی در مصاحبه کبک ، آمادگی برای مصاحبه کبک ، آراستگی ظاهر در مصاحبه کبک ،  سوال های مصاحبه کبک،اصول مصاحبه کبک، مهارت زبان در مصاح کبک ، مهارت در مصاحبه کبک ،

 

 

کلیه حقوق این نوشته برای موسسه ی کارسازان آریان پارس محفوظ است.
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک به سایت موسسه ی کارسازان آریان پارس غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی از موسسه ی کارسازان آریان پارس است.* نظرات پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود
نام :
نظر :  

ارسال نظرات (0)

هنوز هیچ نظری در مورد این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر هستید

انتخاب کشور هدف   خدمات ویژه   Contact us
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد کانادا   کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد انتشارات   central office : 88341363-56 کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد رومانی   کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد کارگاه های آموزشی  
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد انگلستان   کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد خدمات اسکان در کانادا   info@kap-services.com کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد سوئد   کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد بهترین روش اقدام    
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد ترکیه   کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد آموزشگاه زبان    
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد استرالیا   کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد حمایت حقوقی    
Copyright © 2007 - 2012
کلیه حقوق این سایت برای موسسه کارسازان آریان پارس محفوظ است
طراحی و اجرا گروه نرم افزاری آرپانت ایران