تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
اقامت كانادا با رشته پرستاري

اگر می خواهید اقامت کانادا را داشته و به عنوان پرستار در  کانادا مشغول به کار شوید شناخت نظام بهداشت و سلامت این کشور الزامی است. در این مطلب، سازمان کلی این نظام را بررسی خواهیم کرد.

نظام بهداشت و سلامت کانادا به صورت عمومی تامین می شود و منبع اصلی آن مالیات است . مالیات به صورت ایالتی جمع آوری شده و سپس طبق نظام فدرال دوباره میان ایالت ها توزیع می گردد. اما ، استفاده از خدمات بهداشتی  برای عموم رایگان نیست مگر اینکه تحت پوشش بیمه ی پزشکی قرار بگیرید. فراهم آوردن خدمات بیمه پزشکی در تمامی ایالت ها اجباری است.

پزشکان کانادا خویش فرما هستند و در مطب های خود مشغول به کار هستند. دستمزد خدماتی که پزشکان  به بیمارستان ها  ارائه می دهند  طبق قوانین نیروی کار و مذاکرات صنفی با دولت تعیین شده است.

پرستاران دارای اقامت کانادا  عضو نظام عمومی بهداشت و سلامت کانادا محسوب می  شوند، به عنوان کارمند بیمارستان ها و مراکز بهداشتی مشغول به کار هستند و دستمزد آنها از طریق بودجه ی ایالتی تامین می شود.اگرچه،دستمزد پرستاران نیز در هر ایالت تابعی از فعالیت اتحادیه های صنفی آن ایالت است.در هر ایالت کالج پرستاری آن ایالت مسئول ثبت پرستاران و نظام مند کردن این حرفه است. 

این کالج ها وظایف آموزشی ندارند و فقط مسئول نظام مند کردن حرفه ی پرستاری در آن ایالت هستند.تمام مراحل ارزشیابی،ثبت و اشتغال پرستاران به صورت ایالتی هماهنگ میشود .آزمون rn   به صورت مرکزی توسط اتحادیه ی پرستاران کانادا طراحی شده و به صورت ایالتی برگزار می شود. در ایالت کبک انجمن پرستاران کبک تمام این وظایف را بر عهده دارد و آزمون تخصصی آنها با rn  متفاوت است. بدون ثبت در هیچکدام از ایالت ها نمی توانید از عنوان پرستار استفاده کنید و اشتغال به عنوان پرستار غیر قانونی است. بعد از ثبت در هر کدام از ایالت ها اگر خواستید منتقل شوید می توانید با پرداخت هزینه ای در ایالت جدید مجوز بگیرید.

 

این مطالب از کتاب "راهنمای پرستاران در کانادا" برگزیده شده است جهت کسب اطلاعات بیشتر به کتاب فوق مراجعه نمایید.

 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 8575