تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
اقامت كانادا ويژه دستياران دندانپزشك

 

 

اقامت کانادا ویژه دستیاران دندانپزشک

 

چشم انداز کاری برای شغل دستیاری دندانپزشکی برای کسانی که دارای اقامت کانادا می باشند بسیار روشن می باشد. تا سال 2016 تقاضا برای استخدام دندانپزشکان  10% و تقاضا برای استخدام دستیاران دندانپزشکی 30 % در کانادا افزیش خواهد یافت. 

 برای ورود به حرفه ی دندانپزشکی حداقل 6 سال تحصیل تمام وقت لازم است در صورتی که جهت ورود به حرفه ی دستیاری دوره های کوتاه مدت و یا مدرک فوق دیپلم کفایت می کند.این مسائل باعث شده بسیاری از کسانی که سابقاً تحصیل دررشته ی دندانپزشکی را در نظر داشتند برای ورود سریع تر به بازار کار برای اشتغال در کانادا اقدام به گذراندن دوره های دستیاری دندانپزشکی  کنند.


دستیاران دندانپزشکی در معاینه و درمان بیماران دندانپزشکی به دندانپزشک کمک می کنند و مسئولیت انجام امور داخلی مطب از جمله تنظیم نوبت ها و دریافت هزینه ها را بر عهده دارند.

برخی دیگر از وظایف دستیاران به این شرح است:


• آماده سازی بیماران قبل از معاینه
• استرلیزه کردن و نگهداری ابزار
• آماده سازی مواد لازم پیش از شروع فرآیند درمانی
• انجام تصویر برداری اشعه ایکس


در اغلب ایالت های کانادا دستیاری دندانپزشکی دو درجه دارد:


• درجه یک: chair side assistant
• درجه دو:intra oral assistant


برای ارتقاء به دستیاری درجه دو دستیاران می توانند دوره ی لازم را طی کنند و مدرک آن را بگیرند.


جهت اشتغال به حرفه ی دستیاری دندانپزشکی در کانادا باید مانند بسیاری از رشته های دیگر بعد از ورود به کانادا ارزشیابی شوید و مجوز بگیرید.

 


در ایالت های کبک و اونتاریو برای ورود به حرفه ی دستیاری دندانپزشکی به ارزشیابی و اخذ مجوز احتیاجی ندارید.


 به جز کبک و اونتاریو در سایر ایالت ها باید آزمون ndaeb و در برخی موارد آزمون عملی cpe را بگذرانید و عضو انجمن دستیاران آن ایالت شوید.گذراندن آزمون ndaeb در  کلینیک های اونتاریو برای دستیاری درجه 2 درخواست می شود اما در کبک مدرک این آزمون را درخواست نمی کنند.بسیاری از دستیاران به صورت داوطلبانه این آزمون ها را می گذرانند و مدرک آن را دریافت می کنند.


انجمن دستیاران دندانپزشکی کبک از سال 1965 فعال است.با  پرداخت حق عضویت  80 دلار در سال می توانید از بیمه،تخفیف، خدمات کاریابی و دوره های آموزشی این انجمن استفاده کنید.برای مثال اعضای انجمن و خانواده ی آنها برای عضویت در باشگاههای ورزشی 20 درصد تخفیف دریافت می کنند.

 وب سایت انجمن دستیاران دندانپزشکی کبک:


http://www.aadq.ca/


دستیارانی که قصد عزیمت به ایالت های انگلیسی زبان را دارند می توانند به سایت انجمن دستیاران دندانپزشکی کانادا canadian dental assistant association به آدرس زیر مراجعه کنند:

www.cdaa.ca

اگر دربخش career information،قسمت education را انتخاب کنید می توانید به تمامی مراکز برگزار کننده ی دوره های دستیاری دندانپزشکی معتبر در کانادا دسترسی یابید.در قسمت programs and services هم می توانید راجع به کاریابی ، بیمه های موجود دستیاران دندانپزشکی و درآمد در کانادا اطلاعات بسیار خوبی بیابید.در قسمت journal همین سایت می توانید برای دریافت ژورنال این سازمان ثبت نام کنید ،همچنین می توانید مقالات خود را برای چاپ در این ژورنال ارسال کنید.

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 16195