تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
پنجمين سمينار تخصصي كار وزندگي در كانادا و استراليا ويژه دندانسازان
مدير (kap) با حضور در همايش جامعه دندانسازان خبر داد:

دوره‌هاي دستياري دندانپزشك با همكاري  kapبرگزار مي‌شود
مدير كاريابي كارسازان آريان پارس (kap) با حضور در همايش جامعه دندانسازان كشور آخرين اقدامات پيرامون وضعيت اعزام دندانسازان و تكنسين‌هاي پروتز دندان به كشور كانادا و استراليا را تشريح كرد.
به گزارش خبرنگار ما هاني تنهايي، مدير كاريابي كارسازان آريان پارس (kap) روز پنج شنبه 5 آبان ماه به دعوت انجمن دندانسازان كشور با حضور در اين همايش اعلام كرد: هدف از حضور در اين همايش تبليغ كار در خارج از كشور نيست بلكه كمك به علاقمندان كار و زندگي در خارج از كشور از طريق انتخاب مسير درست است.
مدير كاريابي kap‌ در ادامه به تشريح وضعيت كار و زندگي در كشور استراليا پرداخت و گفت: اين كشور قوانين نيروي كار خود را با بررسي بازاركار تعيين مي‌كند.
وي با اشاره به انتخابات اخیر استرالیاو پیروزی رئیس جمهور طرف دار مهاجر پذیری استراليا افزود: خوشبختانه طبق قوانين جديد زمان بررسي پرونده‌ها از 3 سال به 24 ماه تقلیل يافته است.
وي با بيان اينكه ارزشيابي مدرك در اين كشور حدود 3 ماه به طول مي‌انجامد گفت: بهتر است علاقه‌مندان در اين مدت به تقويت زبان خود بپردازند.
مدير kap با اشاره به اينكه استراليا داراي سه نوع ويزاي اقامت كاري است عنوان كرد: اقامت مستقل كاري، اقامت كفالتي كاري و اقامت كاري استاني از جمله ويزاهاي كار در اين كشور است وحداقل امتياز لازم براي كسب اين نوع ويزا 120 امتياز است وحداكثر 45 سالن سن، دارا بودن مهارت فرد در رشته‌هاي شغلي مورد نياز اين كشور، ارزشيابي مدرك و داشتن مدرك زبان از جمله شرايط دريافت اين نوع ويزا است.
وي در ادامه هزينه زندگي را از مسايل تاثير گذاردر مهاجرت ذكر كرد و گفت: هزينه اجاره خانه در شهرهاي مختلف متفاوت است و حداقل 200 دلار در هفته هزينه دارد كه دوستان ما در ملبون در اجاره خانه و ديگر امور تا حد امكان به عزيزان كمك مي‌كنند.
تنهاي در ادامه اين همايش در تشريح وضعيت كار و زندگي در كانادا اين كشور را داراي عاليترين سيستم آموزشي و درماني دنيا دانست وي در ادامه كانادا را كشوري توسعه يافته با اقتصاد قوي و كيفيت زندگي بالا دانست و گفت: علارقم تصوير خيلي از افراد بيشتر مناطق اين كشور هر چهار فصل را دارد و سيستم زندگي به گونه‌اي طراحي شده كه مردم از نظر سردي هوا مشكلي را احساس نمي‌كنند.
وضعيت شغلي دندنسازان  در كانادا
تنهايي سپس به تشريح وضعيت شغلي دستياران دندانپزشكان پرداخت و گفت: اين حرفه نيز آينده شغلي بسيار مناسبي در كانادا دارد و پيش‌بيني شده تعداد آن‌ها تا سال 2018 به 400 هزار نفر برسد.
وي اجازه فعاليت در اين حرفه را نيز مستلزم گذراندن آزمون تخصصي كرد و ادامه داد: به دليل نياز شديد ايالت كبك به اين تخصص در آنجا دستياران دندانپزشكان نياز به كسب مجوز ندارند.
مدير كاريابي kap داشتن مدرك ديپلم و تخصص و سابقه كار در اين حرفه را از جمله شرايط ورود به اين حرفه در كانادا دانست و گفت: در ايران خيلي‌ها در اين رشته‌ها كار مي‌كنند ولي مدرك ندارند كه ما سعي كرديم اين شكل را برطرف كنيم.
برگزاري دوره‌هاي دستياري دندانپزشك در داخل كشور
وي با اشاره به دوره‌هاي دستياري دندانپزشك در داخل كشور با همكاري اين موسسه گفت: فارغ‌التحصيلان دندانپزشك، پرستاري داندانپزشك، دندانسازي و تمام كساني كه علاقه دارند در اين حرفه مشغول به كار شوند مي‌توانند با شركت در اين دوره و كسب مدرك معتبر آينده شغلي خود را در كانادا تضمين كنند.
تنهايي با تشريح جزييات بيشتري از اين دوره‌ها گفت: افراد با داشتن مدرك دانشگاهي و سابقه كار مي‌توانند در يك كارگاه يك روزه و گذراندن آزمون ادواری اين مدرك را دريافت نموده و در كنار آن تمام ديپلمه‌ها نيز مي‌توانند با شركت در دوره‌هاي 6 ماهه اين مدرك را دريافت كنند.
مدير كاريابي kap  در پيشنهادي به  دستياران دندانپزشك پيشنهاد نمود اگر از نظر زبان انگليسي در وضعيت مناسبي هستند ويزاي فدرال و غير اين صورت ايالت كبك وضيت خوبي دارد.
وي در پايان با بيان اينكه دوره‌هاي دستياري دندانپزشكي و آموزش زبان فرانسه و انگليسي با همكاري اين كاريابي داير شده است.
کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 12413