تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
مهاجرت به كانادا

 

 

ویزای نیروی متخصص (skilled worker) و ویزای کارآفرینی (entrepreneurship) پر طرفدارترین ویزاهای مهاجرتی کانادا هستند.

 
در کانادا نیروی متخصص به افرادی اطلاق می شود که بر اساس شغل و سابقه ی کاری ویزا دریافت می کنند و می توانند با هزینه ی کم و با تکیه بر رشته ی تحصیلی ،سابقه ی کاری و مهارت های زبانی خود جهت اخذ ویزای نیروی متخصص اقدام کنند.

کارآفرین به فردی اطلاق می شود که سابقه ی مدیریت داشته و از سرمایه ی لازم جهت به راه اندازی یک کسب و کار(هر چند کوچک) را در کانادا دارا هستند.

افرادی
که واجد شرایط باشند می توانند مدارک و فرم های اولیه را به اداره مهاجرت کانادا ارسال نمایند و به طور متوسط تا 18 ماه (برای ویزای نیروی متخصص) و 24 ماه (برای ویزای کارآفرینی) ویزای دائم دریافت کنند.

مهاجرت از طریق نیروی  متخصص به دو روش انجام می شود:مهاجرت به کبک و مهاجرت فدرال.هر کدام از این دو روش سیستم امتیازبندی خود را دارند.

شغل ،سابقه ی کاری،مهارت زبانی و شرایط خانوادگی از جمله مواردی هستند که سیستم امتیاز بندی این ویزاها را تشکیل می دهند.سیستم امتیازبندی کبک و  سیستم امتیازبندی فدرال در حداقل سابقه کار مورد نیاز ،مشاغل و امتیاز اعضای خانواده ها با هم متفاوت هستند.

متقاضیان ویزای نیروی متخصص فدرال پس از تکمیل مدارک از جمله مدرک زبان (مدرکielts general) منتظر دریافت پاسخ درخواست خود می مانند و متقاضیان کبک باید مدتی پس از ارسال مدارک در مصاحبه شرکت نمایند. این مصاحبه به زبان فرانسه می باشد و متقاضی باید قبل از مصاحبه خود را از نظر زبانی آماده نماید.از آنجاییکه مدت زمانی که هر فرد منتظر می ماند تا به مصاحبه دعوت گردد به پرونده ی وی بستگی دارد،بهتر است متقاضیان در کلاس های فشرده شرکت نمایند.کلاس های ویژه ی مصاحبه ی کبک در موسسه ی kap نیز برگزار می گردند.

متقاضیان اخذ اقامت کانادا  باید در مدتی که منتظر اخذ ویزای خود هستند،درباره شرایط کاری ،مسکن و آموزش فرزندان خود اطلاعات لازم را جمع آوری کنند .مهاجرین تازه وارد به کانادا می توانند از بدو ورود از مراکز خدماتی موجود در کانادا که به هدف کمک به تازه واردین تاسیس شده اند یاری بجویند.

میزان حقوق هاو درآمد ها در کانادا  به ایالت محل زندگی ،شغل و سابقه ی کاری شما بستگی دارد.ضمنا هیچ اجباری وجود ندارد که فرد در شغل سابق خود مشغول به کار شود بلکه می تواند بسته به علاقه ی و توانایی های خود رزومه ی خود برای کارفرمایان ارسال نماید.

متقاضیان پس از اخذ اقامت می توانند از انواع بیمه های موجود در کانادا اعم از بیمه ی بیکاری،پزشکی و کمک هزینه ی فرزندان نیز بهره ببرند.

  


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 27078