تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
مرخصي با حقوق فرزند داري ويژه نيروي كار در استراليا

 

از ۱ ژانویه ۲۰۱۱ ، اولین طرح ملی مرخصی با حقوق برای فرزندداریparental leave paid استرالیا به اجرا گذاشته خواهد شد. این طرح جدید، برای والدین شاغل در نظر گرفته شده است. مرخصی با حقوق برای فرزندداری به شما کمک می کند وقت بیشتری را با نوزاد خود بگذرانید، و به کارفرمایان کمک می کند کارمندان ماهر خود را حفظ کنند بودجه ی این طرح توسط دولت استرالیا تأمین می شود.با اجرای این طرح 18 هفته، هفته ای 570 دلار (قبل از کسر مالیات) به والدین پرداخت می شود.

والدین شاغل واجد شرایطی که در ۱ ژانویه ۲۰۱۱ و یا پس از آن، نوزادشان متولد شده یا کودکی را به فرزندی قبول کرده اند، می توانند 18 هفته حقوق، که بودجه آن توسط دولت تأمین می شود و براساس حداقل دستمزد ملی که در حال حاضر ٥٧٠ دلار در هفته قبل از کسر مالیات است، برای مراقبت از نوزاد جدید دریافت کنند.

• وکارمندان در مشاغل تمام وقت، پاره وقت، غیر رسمی،فصلی، قراردادی، و آزاد می توانند واجد شرایط باشند.

• شما می بایست حد اقل ۳۳۰ ساعت (کمی بیش از یک روز در

هفته) در ۱۰ ماه از دوره ۱٣ ماهه پیش از به دنیا آمدن نوزاد جدید

را کار کرده باشید.

• شما می توانید بمدت حد اکثر ۸ هفته در میان دو روز کاری را در

مرخصی بدون حقوق گذرانده باشید و هنوز واجد شرایط باشید.

• درآمد سالیانه شما حداکثر ۱۵۰،۰۰۰ باشد

• باید مقیم استرالیا باشید..

تقاضای دریافت این هزینه معمولا باید توسط مادر ارائه شود.چنانچه واجد شرایط باشید، می توانید بخشی یا تمامی حقوق را به همسر خود (وی نیز باید واجد شرایط باشد) انتقال دهید. این طرح به خانواده ها گزینه های بیشتری برای ایجاد توازن بین کار و خانواده می دهد.

شما می توانید انتخاب کنید حقوق را در هر زمان پس از به دنیا آمدن نوزادتان و یا به فرزندی پذیرفتن کودکی دریافت کنید. این حقوق در یک دوره متوالی از تاریخ شروع به شما پرداخت می شود و کل آن باید در دوره یک سال پس از تولد نوزاد یا به فرزندی پذیرفتن کودک دریافت شود. شما در هنگام دریافت مرخصی با حقوق برای فرزندداری مجاز به کار کردن نیستند.

والدین واجد شرایط می توانند مرخصی با حقوق برای فرزندداری را همزمان، قبل یا بعد از دیگر مرخصی های با حقوق و استحقاقی که توسط کارفرمایان ارائه می شود دریافت کنند. حداقل مرخصی 12 ماهه بدون حقوق برای فرزندداری که به کارمندان با سوابق خدمت بلند مدت تعلق می گیرد، همچنان پابرجا می باشد.

 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 7226