تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
اخذ اقامت و مهاجرت به استراليا

24% کل جمعیت استرالیا را مهاجرین تشکیل می دهند.در دهه ی گذشته سیاستمداران استرالیایی اغلب از افزایش پذیرش مهاجرین حمایت نموده اند.قوانین مهاجرت استرالیا بسیار دقیق هستند و هر گونه تغییر پیشاپیش از طریق اداره ی مهاجرت این کشور به اطلاع عموم خواهد رسید.سیستم امتیاز بندی استرالیا که در رابطه با ویزای نیروی متخصص این کشور به کار می رود به زودی دستخوش تغییراتی خواهد شد.

اداره مهاجرت استرالیا با بررسی میزان موفقیت مهاجرین تازه وارد و علل موفقیت و عدم موفقیت آنها به این نتیجه رسیده است که مهمترین عامل موفقیت مهاجرین با میزان تبحر آنها در زبان انگلیسی رابطه مستقیم دارد. همچنین در کنار سطح زبان باید به عواملی چون سابقه کار و سن متقاضی نیز توجه ویژه ای نمود.از این رو در سیستم امتیاز بندی جدید شاهد تغییرات بنیادی هستیم بنحوی که امتیاز حداقل مورد نیاز از 120 به 65 و حداقل نمره ielts در 4 مهارت از  6 به 7 ارتقاء یافته است و همچنین افراد بالای 44 سال سن اگرچه امتیازی ندارند ولی می توانند به اتکا به دیگر موارد امتیاز حداقل را کسب و اقدام نمایند.

 در سیستم امتیاز بندی جدید یک نکته قابل توجه دیگر نیز وجود دارد آنهم امتیازات زیادی است که برای افراد داخل استرالیا در نظر گرفته شده است. این امر موجب شده تا شانس افرادی که در استرالیا ( به هر طریق قانونی زندگی می کنند) بهتر از کسانی باشد که تجربه زندگی ( کار یا تحصیل ) در استرالیا را ندارند.

با توجه به روند تغییرات سیاسی / اقتصادی جهان ، کشورهای مهاجر پذیر در تلاشند تا با ارتقاء معیار های  پذیرش ، بهترین نیروهای بازار کار جهانی را جذب نمایند اگرچه این امر موجب می شود تا متقاضی زمان بیشتری صرف آمادگی جهت کسب شرایط نماید ولی تجربه ثابت کرده است که هر چه معیارهای پذیرش مشکلتر باشند زمان بررسی پرونده و صدور ویزا ا کاهش یافته و شانس موفقیت متقاضی در کشور مقصد افزایش می یابد.به علاوه مدت زمان بیکاری و مراحل اسکان کوتاه تر شده و در کل بنفع متقاضی و اقتصاد کشور میزبان می باشد .

در مجموع تغییرات قوانین مهاجرت استرالیا در 1  july2011  با در نظر گرفتن ارتقاء نمره ielts و دیگر شرایط آن برای افراد زیر 32 سال مثبت ارزیابی می شود مخصوصاً جهت افرادی که خواهان تحصیل و یا اخذ ویزای تحصیلی استرالیا باشند .

پیش بینی می شود این امتیاز بندی به جز تغییرات کوچکی که در برخی مهارتها و امتیازات داده می شود در 10 سال آینده پایدار بماند.اگرچه با توجه به ماهیت تغییرپذیر بازارکار و امکان ایجاد تغییرات در لیست مشاغل برای متقاضیان بهتر است بدون انلاف وقت به تقویت مهارت زبان خود بپردازند تا از موقعیت ایجاد شده بهرمند گردند.جهت اطلاع از انواع ویزا ها ی استرالیا و شرایط اخذ آنها به این لینک مراجعه نمایید.

کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 8376