تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
آداب و معاشرت در محيط هاي كاري كانادا

 

  هر شغلی محیط و آداب خاص خود را دارد. در این مطلب برخی از نکاتی را که بهتر است در محیط کار کانادایی به خاطر داشته باشید یادآور می شویم:

  مراقب اولین تصویری که از خود ایجاد می کنید باشید.در اولین برخوردها از رفتارهای معیار استفاده کنید: لبخند بزنید،دوستانه باشید و هنگام معرفی شدن دست بدهید.انسانها سلایق گوناگون دارند و اگر در اولین برخود طرف مقابل احساس کند خیلی با متفاوت هستید نا خودآگاه تمایل کمتری به برقراری ارتباط نشان می دهد.


    در ارائه رزومه بسیار دقت کنید. یک رزومه ی پربار شانس اشتغال شما را چندبرابر میکند اما باید از درج مطالبی که صحت ندارند اجتناب کنید. در هر مرحله و سطح کاری که باشید روشن شدن مطالب دروغین درج شده در رزومه اعتبار شما را برای همیشه لکه دار خواهد کرد.


    در بسیاری از مشاغل همکاران همراه هم نهار میل می نمایند و حتی برخی جلسات در هنگام نهار  برگزار می شوند.با اعتماد به نفس و آرام غذا بخورید و به کسی خیره نشوید مگر اینکه با وی صحبت در حال صحبت باشید.رسم این است که منتظر بمانید تا سفارش همه آورده شود بعد شروع کنید.


    هرگز در مصاحبه و یا جلسات موبایل خود را روشن نگذارید.در صورتی که فراموش کردید آن را خاموش کنید و زنگ خورد سریعاً آن را خامش کنید و عذرخواهی کنید.اصلاً به جواب دادن آن فکر هم نکنید!


      اگر به مصاحبه دعوت شدید آرام وارد اتاق شوید و منتظر بمانید تا به شما بگویند کجا بنشینید.


     در هنگام مصاحبه ی شغلی سوالات خود را برای آخر جلسه نگه دارید

      در پایان مصاحبه تشکر کنید که شمارا برای مصاحبه دعوت کردند

 

      بعد از مصاحبه از طریق ایمیل پیغام کوتاهی بگذارید و تشکر کنید


     برای درج در رزومه و یا برقراری ارتباط با همکاران یک ایمیل مناسب بسازید.نام کاربری ایمیل شما حرفه ای بودن شما را می رساند.

     اگر به قرار ملاقات خود دیر می رسید یا نمی رسید در اولین فرصت اطلاع بدهید.


  در محیط کار از هیچ کس سوال خصوصی درباره ی زندگی شان نپرسید.بعد از مدتی کارکردن با همکارانتان ممکن است آنها بخواهند اطلاعاتی به شما بدهند برای مثال عکس فرزندانشان را به شما نشان دهتد و راجع به آنها حرف بزنند در این موقعیت از مطرح نمودن سوالات اضافی بپرهیزید و بگذارید تا جایی که خودش دوست دارد   پیش برود.بسیاری از افراد در کانادا در محیط کار خود عکس خانوادشان را روی میز کارشان میگذارند ،در هنگام ورود به اتاق افراد گوناگون عکسهای روی میز را کاملاً نادیده بگیرید و خیره نشوید.اگر همکارانتان سوالاتی از شما پرسیدند که مایل نبودید جواب بدهید موضوع را عوض کنید و درباره ی موضوع کاری صحبت نمایید


   اگر وارد یک محیط کاری بزرگ می شوید احتمالاً کسی شما را به همکارانتان معرفی نخواهد کرد و شما خود باید این کار را انجام دهید. در حضور مراجعین  با همکاران خود در رابطه با مشکلات کاری، درآمد و یا مشکلاتتان با همکاران دیگر و کارفرمایتان صحبت نکنید.

 

  کانادا یک کشور چند فرهنگی است.در محیط کار خود با ملیتهای بسیاری گوناگونی سروکار خواهید داشت.در برابر نژادهایی که ممکن است حساسیتهای خاص داشته باشند مانند سیاهپوستان با دقت رفتار کنید: سعی کنید دوستانه باشید، از آنها فاصله نگیرید و راجع به مدل موها یا لباسهای آنها نظر ندهید مگر اینکه بسیار      صمیمی شده باشید.اگر در محیطی کار می کنید که ملیت خاصی درآنجا غالب است برای مثال یک رستوران چینی و یا یک مرکز فرهنگی متعلق به یک ملیت خاص سعی کنید مانند خودشان رفتار کنید.

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 8023