تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
مدارك شناسايي مهم مهاجرين در كانادا

مدارک شناسایی مهم مهاجرین در کانادا
1-کارت اقامت دائم یا کارت pr :


مدرک اصلی و معتبرترین مدرک تائید کننده ی موقیت قانونی شما در کاناداست.از سال 2002 تمام مهاجرین به صورت خودکار و به عنوان بخشی از پروسه ی مهاجرت این کارت را دریافت می نمایند.کارت pr هر 5 سال باطل می شود و کسانی که مایل هستند آن را تمدید کنند باید 90 روز قبل از به پایان رسیدن تاریخ کارت برای تمدید اقدام نمایند.این مدرک بسیار مهم است و دلیلی ندارد همیشه آن را همرا خود حمل کنید.بهتر است کارت pr را در مکان امنی نگهداری کنید .در ضمن همیشه چند کپی از این کارت را آماده داشته باشید.


 
2- کارت بیمه ی اجتماعی یا sin card :


شماره ی بیمه ی اجتماعی شما یک عدد 9 رقمی است.این کارت را برای کاریابی در کانادا و استفاده از خدمات اجتماعی نیاز دارید.تمام مهاجرین تازه وارد باید این کارت را دریافت کنند.برا یدریافت این کارت کافی است به نزدیک ترین مرکز خدماتی به تازه واردین مراجعه نمایید و فرم پر کنید .برخی مدارک شما از جمله کارت pr نیز باید هنگام مراجعه همراهتان باشد. پس از 10 روز کاری از پر کردن فرم کارتتان را از طریق پست دریافت می نمایید.والدین باید باید برای فرزندان بالای 12 سال نیز فرم درخواست sin card را تکمیل نمایند.افراد بالای 12 سال خود باید فرم تقاضای خود را تکمیل نمایند.
کارت خود را در جای امنی نگهدارید.در ضمن دیگران نیز حق استفاده از آن را ندارند و در صورتی که مشخص شود کسی به غیر از خودتان از شماره ی بیمه ی اجتماعی شما استفاده نموده است تخلف به حساب می آید.

 
3-گواهینامه ی رانندگی:


برای دریافت گواهینامه ی کانادایی باید گواهینامه ی ایرانی خود را تحویل داده و در آزمون رانندگی شرکت نمایید.در برخی ایالتها مانند پرینس ادوارد آیلند می توانید تا 120 روز از ورودتان به کانادا با گواهینامه ی ایرانی خود رانندگی کنید.
 
اعتبار این کارت سه سال است.


4- کارت بهداشت یا health card :


شما باید در اولین فرصت بعد از ورود به کانادا برای گرفتن کارت بهداشتتان اقدام کنید.خدمات بهداشتی در مراکز بهداشتی و بیمارستانهای کانادا رایگان هستند اما برای دریافت خدمات باید کارت بهداشت خود را همراه داشته باشید.کارت بهداشت 5 سال اعتبار دارد و باید بعد از 5 سال تمدید شود.
برای دریافت این کارت فرمهای درخواست آن را برای تمام اعضای خانواده تکمیل نموده و به سازمان medicare ارسال می نمایید.فرمهای درخواست را می توانید از مراکز خدمات به تازه واردین ،مرکز بهداشتها و داروخانه ها دریافت کنید.
کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 6060