تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
اخذ وام تحصيلي در كبك
اخذ وام تحصیلی در کبک

افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم کانادا می شوند واجد شرایط دریافت انواع وام و بورسیه تحصیلی می باشند.در کبک ،وزارت آموزش ،تفریحات و ورزش مسئول بررسی و اعطای وام تحصیلی می باشد.


آدرس اینترنتی بخش وامهای تحصیلی وزارت آموزش ،تفریحات و ورزش کبک :


شرایط لازم جهت دریافت وام تحصیلی در کبک:


1-اقامت کبک را داشته باشید (مدرک  csq را دریافت کرده باشید)

2-قصد داشته باشید به صورت تمام وقت تحصیل نمایید

3- وزارت آموزش کبک موسسه یا مرکز آموزشی ای که برای ادامه تحصیل انتخاب نموده اید را تایید کند.این وزارت خانه برخی مراکز را واجد شرایط دادن وام و برخی دیگر را واجد شرایط اعطای بورس تعیین نموده است.


قابل ذکر است که یک زوج نمی توانند به صورت همزمان جهت ادامه تحصیل کمک های مالی دریافت نمایند.

جهت دریافت وام متقاضی باید فرم آنلاین درخواست خود را در وب سایت وزارت آموزش،تفریحات و ورزش کبک تکمیل بنماید.مبلغ وام هر دانشجو به دوره ی تحصیلی او بستگی دارد.


متقاضیان دوره های کالج تا سقف 23  هزار دلار، متقاضیان دوره های لیسانس تا 30 هزار دلار ، متقاضیان دوره های فوق لیسانس 42 هزار دلار و متقاضیان دوره های دکتری تا سقف 55 هزار دلار می توانند وام دریافت کنند.


براساس هزینه ی مرکز و دوره ی آموزشی که انتخاب شده، داشتن فرزند،هزینه ی حمل و نقل و هزینه های پزشکی هزینه ی تحصیل شما حساب شده و سقف تعیین شده وام اعطا می شود .در صورتی که هزینه های شما از وام در نظر گرفته شده بیشتر باشد ما بقی هزینه ها به صورت اعطای بورس پو شش داده می شود. البته این بورسیه ها نیز سقف معینی دارند:حداکثر مبلغ بورس در یک سال تحصیلی:


·    16152 دلار برای دوره های دانشگاهی و 13571 دلار برای دوره های کالج
·    3657 دلار برای یک فرزند،4628 برای دو فرزند و 5604 برای سه فرزند یا بییشترپرداخت اقساط این وامهای تحصیلی از 6 ماه پس از فارغ التحصیلی شروع می شود.در صورت عدم توانایی دانشجو در پرداخت وامها ممکن است تاریخ شروع بازپرداخت 6 ماه دیگر به تعویق بیفتد.کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 9071