تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
خدمات درماني كانادا


بیمه ی پزشکی و خدمات درمانی در کانادا


در کانادا تمامی شهروندان و افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند واجد شرایط دریافت بیمه ی خدمات درمانی هستند.نظام بهداشت و درمان کانادا مشهور به medicare  ترکیبی از برنامه های فدرال و ایالتی است که هدف آنها اطمینان از دسترسی تمامی کانادایی ها به خدمات درمانی بدون توجه به توانایی مال آنهاست.تمامی هزینه ی خدمات درمانی در کانادا ازمنبع مالیات ها تامین می شود.برای استفاده از خدمات پزشکی رایگان افراد باید بیمه ی خدمات درمانی عمومی داشته باشند.

افرادی که بیمه ی خدمات درمانی عمومی دارند یک کارت به نام کارت بهداشت  یا heathcard  دریافت می کنند که باید هنگام مراجعه به مراکز پزشکی همراه داشته باشند.این کارت را باید همیشه همراه داشته باشید.بیمه های خدمات درمانی عمومی و مواردی که توسط این بیمه مورد پوشش قرار می گیرند در ایالتهای گوناگون با هم تفاوتهایی دارد.

مواردی که تحت پوشش بیمه ی عمومی قرار نمی گیرند  مانند خدمات دندانپزشکی و هزینه ی خرید عینک را می توان توسط بیمه های خصوصی پوشش داد.در برخی موارد کارفرمایان به عنوان مزایای کار هزینه ی برخی درمانهای پزشکی را  پوشش می دهند، به همین دلیل برای دریافت بیمه های خصوصی عجله نکنید .

برای دریافت heathcard در اولین روزهای ورودتان به کانادا اقدام کنید.برای اینکار می توانید به نزدیکترین مرکز پزشکی مراجعه کنید و فرمها را دریافت کنید.در همه ی ایالتها به جز مانیتوبا هر فرد کارت جداگانه ای دریافت می کند.در مانیتوبا فقط بزرگسالان کارت بهداشت دریافت می کنند و نام افراد تحت سرپرستی آنها در کارت آنها قید می شود.

در برخی ایالتها دریافت بیمه ی خدمات درمانی 3 ماه طول می کشد.تازه واردین به کانادا  می توانند برای این سه ماه از بیمه های خصوصی استفاده کنند.برای استفاده از بیمه های خصوصی در این مدت باید حداکثر تا 5 روز اول ورود اقدام کنید.البته دولت کانادا تمام مراکز پزشکی را موظف نموده است که در صورت وقوع حوادث و یا در موارد اورژانسی به مهاجرینی که بیمه ندارند و به آنها مراجعه می نمایند بدون هیچ هزینه ای خدمات ارائه دهند.

استفاده از کارت بهداشت افراد دیگرجرم به حساب می آید و در صورت محکومیت به این جرم دولت کانادا می تواند افراد را از کانادا اخراج کند بنابراین اگرچه باید کارت خود را همیشه همراه داشته باشید، هرگز آنرا به کسی ندهید. و هرگز هم از کارت دیگری استفاده نکنید.

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 10030