تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
كلاس و كمك هزينه آموزش زبان به مهاجران و افراد داراي اقامت كاري كبك كانادا


بسیاری از مهاجرین کبک که جهت شرکت در مصاحبه  به فراگیری زبان فرانسه می پردازند پس از قبولی در مصاحبه نگرانی های  دیگری در رابطه با زبان فرانسه دارند:چگونه زبان خود را تقویت کنند تا بتوانند در بازار کار کبک از توانایی های شغلی خود بیشترین استفاده را ببرند؟ آیا لهجه ی کبکی ها با زبان فرانسه ی معیار که در آموزشگاههای ایران تدریس می شود تفاوت زیادی دارد؟ اصطلاحات تخصصی مشاغل را در آموزشگاهها تدریس نمی کنند و...

در این مطلب شما را از وضعیت کلاسهای زبان فرانسه در کبک آگاه می کنیم.

دولت ایالتی جهت افزایش سطح زبان مهاجرین کلاسهای زبان فرانسه را در انواع سطوع برگزار می نماید.مراکز خدمات به مهاجرین در کبک نوع کلاسهای آموزشی متناسب با فرد را تعیین می نماید.دوره های تمام وقت و فشرده اغلب 22 هفته به طول می انجامند و علاوه بر زبان فرانسه درباره ی فرهنگ رایج کبک نیز اطلاعاتی ارائه می دهند.دوره های زبان فرانسه برای افرادی که از طریق وزارت مهاجرت ثبت نام می نمایند رایگان است و حتی در برخی موارد افراد واجد شرایط دریافت کمک هزینه هم می گردند.در مونترال مهاجرین می توانند در محیط کار هم آموزش زبان فرانسه دریافت نمایند. حداکثر آموزش رایگان زبان فرانسه که هر فرد می توانند دریافت کند 1800 ساعت می باشد.
علاوه بر این کلاسها بسیاری از دانشگاهها و کالج ها در سطح شهر کلاسهای زبان فرانسه برگزار می نمایند.


به طور کل کلاسهای زبان فرانسه دولتی موجود در کبک را می توان به چند گروه تقسیم نمود:


1-کلاسهای تمام وقت و فشرده:این کلاسها به منظور آمادگی سریع مهاجرین برای ورود به بازار کار و زندگی در کبک طراحی شده اند و به طور فشرده (30 ساعت در هفته ) به متقاضیان آموزش زبان می دهند.جهت شرکت در این کلاسها فرد باید اقامت دائم کبک را داشته باشد و کمتر از 5 سال در کبک زندگی کرده باشد .این کلاسها برای بزرگسالان بالای 16 سال برگزار می کردد.جهت شرکت در کلاسها ابتدا باید تعیین سطح بشوید.
هر دوره 11 هفته است و فرد 5 روز در هفته روزی 6 ساعت از ساعت 8:30 الی 16:30 در کلاسها حضور می یابد.غیبت بیش از 5 جلسه و یا شرکت نکردن در آزمونها باعث اخراج فرد از کلاس می شود.

همه ی افراد می توانند از کمک هزینه ی هفتگی شرکت در این کلاسها استفاده کنند.این کمک هزینه بسته به ویزایی که دارید و تعداد فرزندانتان از هفته ای 30 الی 115 دلار متغیر است.از آنجاییکه در کانادا تنها گذاردن فرزندان زیر 12 سال غیر قانونی است والدینی که فرزند زیر 12 سال دارند و در ساعت حضور در کلاس باید فرزند خود را به مهد کودکها و یا کلاسهای دیگر بسپارند کمک هزینه ی نگهداری از فرزند نیز دریافت می کنند.این کمک هزینه حداکثر روزی 25 دلار خواهد بود.افرادی که به وسایل حمل و نقل عمومی دسترسی ندارند نیز می توانند کمک هزینه ی حمل و نقل دریافت کنند.این کمک هزینه به افرادی تعلق می گیرد که مسیر آنها تا محل کلاسها بیش از 24 کیلومتر باشد.


2- کلاسهای پاره وقت:افرادی که می خواهند در کلاسهای فشرده شرکت کنند اما نمی توانند از کلاسهای تمام وقت استفاده کنند می توانند در دوره های پاره وقت ثبت نام کنند.این افراد می توانند 4،6،9 یا 12 ساعت در هفته در کلاسها شرکت کنند.کلاسهای پاره وقت در محلهای گوناگون و در شیفتهای صبح ، عصر و آخر هفته برگزار می شوند.شرکت کنندگانی که فرزند زیر 12 سال دارند بابت هر فرزند روزی 7 دلار دریافت می کنند. غیبت بیش از 5 جلسه و یا شرکت نکردن در آزمونها باعث اخراج فرد از کلاس می شود.


3-کلاسهای زبان تخصصی: شامل کلاسهای تخصصی نوشتار فرانسه، مکالمه و زبان تخصصی مشاغل پزشکی می باشد.


4-کلاسهای زبان در محل کار:شامل آموزش زبان فرانسه پایه و زبان تخصصی در رشته های پزشکی و مهندسی برای افراد شاغل به درخواست کارفرما می باشد.کارفرمایانی که مایل هستند می توانند جهت افزایش کارآرایی کارمندان مهاجر خود از مدرسین دولتی برای آموزش آنها در محل کار استفاده کنند.این کارفرمایان در صورت آموزش زبان در محل کار می توانند از دولت تخفیف مالیلتی دریافت کنند.


5-مرکز خودآموزی:افرادی که آموزش زبان فرانسه دیده اند و یا مایل هستند خود به تنهایی زبان آموزی کنند می توانند از مرکز  centre d’autoapprentissage du français (caf) de québec به تمامی منبع مطالعاتی لازم خود دسترسی یابند.یک مدرس زبان یک روز در هفته معمولاً بعداظهرها جهت رفع اشکال زبان آموزان در مرکز حضور می یابد.

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 12191