تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
بررسي شغل حسابداري ويژه متقاضيان اقامت كاري كانادا

 

حسابداری یکی از مشاغل نظام مند در کاناداست.نیاز به نیروی کار در این شغل مانند مشاغل دیگر در صنعت خدمات مالی  (مدیر مالی و ...) سبب مهاجرت بسیاری از کارمندان این حرفه به کانادا شده است.

 

در کانادا میانگین درآمد ساعتی حسابداران به شدت به صنعتی که در آن مشغول به کار هستند بستگی دارد.حسابدارانی که در شرکتهای بیمه کار می کنند اغلب کمترین درآمد و حسابدارانی که در شرکتهای علمی و فن آوری تخصصی کار می کنند بهترین حقوق را دارند.درآمد حسابداران در کانادا حداقل 6 دلار در ساعت و حداکثر 40 دلار در ساعت است.

 

حسابداری در کانادا به سه زیر مجموعه تقسیم می شود:

 

 

1-    ( chartered accountant (ca حسابدار مجاز.این حسابداران عضو انستیتو حسابدارن مجاز کانادا هستند و باید سابقه همکاری با مراکز دولتی را داشته باشند

 

 

2-    ( certified general accountant (cga حسابدار عمومی دارای مجوز.این حسابداران وظایف عمومی حسابداری را انجام می دهند.

 

 

3-    ( certified management accountant (cma مدیر حسابداری دارای مجوزوحسابدارانی هستند که وةلیف مدیریت دارند.برخی از این مدیران در بخشهای فروش و بازاریابی و حتی منابع انسانی شرکتها کار می کنند.

 

 

هر ایالت برای هر کدام از مشاغل بالا انجمن یا انستیتوی جداگانه ای دارد و برای عضویت باید به انجمن آن شغل در آن ایالت مراجعه کنید. این مقاله به اشتغال حسابداران در کبک اختصاص داده شده است.

 

شرایط عمومی اشتغال به عنوان حسابدار در کبک بدین صورت است:

 

1-داشتن مدرک لیسانس حسابداری و اخذ ارزشیابی مدرک از کبک

2-گذراندن دوره ی آموزش اجباری در کبک در یکی از دانشگاهها یا مراکز آموزشی

3-شرکت در آزمون .در کبک انجمنهای مربوط به حسابداری دوره های آمادگی آزمون را نیز برگزار می کنند

4- عضویت در انجمن

5-گذراندن 1250 ساعت کارآموزی.متقاضی می تواند خود محل کارآموزی را مشخص نماید و یا از کاریابی خود انجمن کمک بگیرد.

6-دانستن سطح زبان فرانسه مناسب برای اشتغال در این شغل

 

 

حسابداران می توانند در مدتی که برای اخذ مجوزهای خود در تلاش هستند به مشاغل غیر نظام مند مشغول شوند.یکی از مشاغل که به حرفه ی آنها مرتبط می باشد "کارمند حسابداری" است.حسابداران برای اینکه در کنار حسابدارن یک مرکز یا شرکت به عنوان کارمند حسابداری کار کنند نیاز به مدرک دانشگاهی یا مجوز ندارند.میانگین درآمد ساعتی کارمندان حسابداری در کانادا 17 دلار در ساعت است.

 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 17400