تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
نتيجه ارزشيابي كارجويان ثبت نام شده در سمينار
فرصت استثنایی برای مهندسین عمران


یکی از نشانه های پویایی اقتصاد یک کشور میزان ساخت وساز و فعالیت بازار عمرانی آن کشور می باشد .طبیعتاً در کشوری چون کانادا با برنامه ریزی های مدون اقتصادی وسیاستگذاری کلان در جهت حفظ پویایی اقتصاد ساخت وساز بازار بسیار خوبی دارد و مشاغل مرتبط با ساخت وساز از بازار کار خوبی برخوردار هستند .

از نظر قوانین اخذ ویزای اقامتی کانادا ، در حال حاضر رشته معماری و مکانیک ماشین آلات سنگین عمرانی در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرارداد و تکنسین عمران نیز از مشاغل مورد نیاز مخصوصاً در ایالت کبک کشور کانادا است که در پروسه اخذ اقامت کاری از شرایط و امتیازات ویژه برخوردار است.

رشته شغلی مدیریت ساخت وساز که در سال 2008 در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار داشت و مورد استقبال بسیاری از مهندسین عمران و معماری واقع شد در پی تغییرات اعمال شده در سال 2010 از لیست مشاغل مورد نیاز فدرال کانادا حذف گردید . هر یک از مشاغل اعلام شده در لیست مشاغل مورد نیاز برای اخذ اقامت کانادا از طریق فدرال ، خود در برگیرنده چندین رشته تحصیلی می شوند اما متاسفانه هیچ یک از مشاغل اعلام شده در لیست فدرال رشته مهندسی عمران را در بر نمی گیرد و فارغ التحصیلان این رشته فقط می توانند از طریق ایالت کبک اقدام نموده و شانسی برای اقدام از طریق فدرال ندارند.

kap با علم به این مطلب که از نظر قوانین مهاجرت کانادا اگر شغل متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز اعلام شده نباشد فقط از طریق اخذ یک پیشنهاد شغلی می تواند اقدام کند ، پیرو قرار دادی با یکی از کاریابی های بزرگ کانادایی امکان اخذ پیشنهاد شغلی را برای 15 رشته فراهم نموده است.مهندسی عمران به عنوان یکی از رشته های که وضعیت اشتغال بسیار خوبی در کانادا دارد در صدر این لیست قرار دارد .

پیشنهاد شغلی یک فرصت شغلی تایید شده از سازمان hrsdc ( سازمان منابع انسانی و توسعه مهارتها ی  کانادا) است که پس از تایید کارفرما واعلام به متقاضی واجد شرایط، متقاضی می تواند قانوناً از فواید آن استفاده نماید.فواید داشتن یک پیشنهاد شغلی از کانادا بدین شرح است :

1-10امتیاز اضافی در سیستم امتیازبندی کانادا

واجد شرایط بودن برای اخذ اقامت کانادا توسط جدول امتیازبندی این ویزا تعیین می گردد .در این جدول که در مجموع می توان 100امتیاز از آن کسب نمود ، سن ، سابقه کار ، تحصیلات خود و همسر و همچنین سطح زبان خارجه فرد و داشتن یا نداشتن پیشنهاد شغلی امتیاز دهی می شود . حداقل امتیاز لازم برای واجد شرایط بودن 67 از 100 امتیاز است. اغلب افراد می توانند با تلاش به اخذ نمره خوب در آزمون ielts حدقل امتیاز را کسب نمایند. اگرچه بسیاری از افراد که پس از فارغ التحصیلی و دوری از محیط های آموزشی سالها به کار مشغول بوده اند در یادگیری زبان و اخذ نمره لازم در آزمون ielts دچار مشکل می شوند . اخذ 10 امتیاز اضافی به خاطر داشتن پیشنهاد شغلی نمره زبان لازم را به حداقل می رساند و متقاضی می تواند به دلیل داشتن امتیازات بالا به کسب نمره حداقل در آزمون زبان بسنده نماید .

2- استفاده از اولویت در زمان بررسی و کوتاه شدن پروسه اخذ ویزا

 افرادی که امتیاز پیشنهاد شغلی دارند نه تنها شانس بیشتری برای اخذ ویزا دارند بلکه پروسه بررسی پرونده آنها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد تا آنها بتوانند سریعتر نیاز ایجاد شده در بازار کار را برآورده سازند .

اداره مهاجرت کانادا بررسی این پرونده ها را در اولویت قرارمی دهد زیرا نه تنها تاخیر در بررسی پرونده ممکن است فرصت شغلی آنها را از بین ببرد داشتن پیشنهاد کاری نشان دهنده ی توانایی بالای متقاضی یافتن کار در کانادا خواهد بود و نیاز به بررسی دقیق پرونده برای اطمینان از توانایی سازگاری متقاضی در محیط  جدید کاهش می یابد.

3-احتمال استفاده از یک شغل مناسب بیش از ورود به کانادا

افرادی که پیشنهاد شغلی دارند در صورتی که بتوانند به موقع خود را به کانادا برسانند می توانند از فرصت شغلی ایجاد شده استفاده نمایند . اطمینان از وجود کار مشخص پیش از رفتن به کانادا آرامش بسیاری را برای متقاضی ایجاد نموده و طبیعتاً به دلیل ورود سریع به بازار کار از هدر رفتن هزینه ها و هم چنین انرژی فرد جلوگیری می کند.

4- عدم نیاز به ارائه گواهی مالی

تمامی افرادی که برای اخذ اقامت کاری کانادا اقدام می نمایند باید بتوانند اثبات کنند مبلغی را به عنوان پشتوانه مالی در حساب بانکی خود پس انداز دارند. متقاضیانی که دارای پیشنهاد شغلی هستند به دلیل داشتن فرصت کسب در آمد از بدو ورود نیاز به ارائه ی گواهی مالی نخواهد داشت. اخذ پیشنهاد کاری یکی از مشکل ترین کارها در رابطه با اخذ ویزای کار است که نیازبه دانش عمیق از نظام اداری و حقوقی کانادا و ارتباطات قوی موثر با کارفرمایان کانادایی است .بسیاری از دست اندرکاران و دفاتر اخذ ویزای اقامت در ایران امکان اخذ پیشنهاد در زمان بین 3 الی 6 ماه برای متقاضیان پیشنهاد شغلی  aeo( arranged employment opinion) دریافت نماید.aeo درواقع یک پیشنهاد شغلی تمام وقت و دائم است که کارفرما می تواند به دلیل نیاز به نیروی کار به متقاضیان مورد نظر خود ارائه داده و طبق قانون از روند اخذ ویزای دائم آنها حمایت نماید .سازمان  hrsdc در حین بررسی پیشنهاد شغلی ،پیشنهاد را از نظر دائم بودن ،میزان حقوق دریافتی ،شرایط کار وهمچنین واقعی بودن بررسی خواهد نمود.

پس از تایید پیشنهاد شغلی کارفرما می تواند نامه ی آن را برای متقاضی ارسال نماید تا بسته مدارک ارسالی وی قرار گیرد.داشتن  پیشنهاد شغلی برای کار در کانادا کافی نیست و فرد باید برای کار در کانادا lmo(labour market opinon ) را دریافت نماید .lmo را کارفرما برای متقاضی دریافت می نماید.هدف از lmo  بررسی شغل مورد نظر در بازار کار کانادا و وجود یا عدم وجود نیروی کافی درآن شغل در کانادا است.

متقاضیان شاغل در رشته های عمران، مدیریت مالی، مدیریت رستوران، فیزیوتراپها، پرستاران و حسابداران از جمله مشاغلی هستند که موسسه kap با شرایط ویژه قادر به امضا قرارداد با آنها برای انجام پروسه اخذ ویزا و همچنین پیشنهاد شغلی می باشد.
گفتنی است که این افراد می توانند از خدمات ویژه و تخفیفات مالی استثنایی برخوردار شوند.امید است خدمات ارایه شده توسط موسسه kap بتواند در جهت موفقیت نیروی کار ایرانی در خارج از کشور عزیزمان مفید واقع گردد.


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 10837