تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
شهر كلگري در ايالت آلبرتا كانادا
شهر کلگری در کانادا:


کلگری یکی از شهر های ایالت آلبرتا و بزرگترین شهر این ایالت است.


کلگری یکی از مراکز بزرگ صنایع نفت و گاز است (ذخایر نفتی ایالت آلبرتا پس از عربستان سعودی بزرگترین ذخایر نفتی دنیاست.یکی از علل رشد بسیار خوب مشاغل در این شهر پایین بودن مالیاتها و توجه ویژه ی سرمایه گذاران به این مطلب بوده است.کلگری یکی از ثروندمندترین شهرهای کاناداست.

کلگری به علت نزدیکی به رشته کوههای راکی تابستانهای کوتاه و زمستانهای خشک دارد.
هزینه های مسکن در این شهر از ونکوور پایین تر است اما با تورنتو تفاوت چندانی ندارد.هزینه های دیگر نسبتاً پایین هستند و درآمدها در این شهر خوب است.این شهر یک شهر مدرن و بسیار تمیز است .یکی از نکات منفی درباره ی شهر کلگری  از نظر کانادایی ها نبود مناظر تاریخی در این شهر است (این شهر ساختار مدرنی دارد) .یکی از نکات منفی دیگر درباره ی این شهر کمبود پزشک در این شهر می باشد که باعث می شود دریافت کارت بهداشت دراین شهر 2-3 ماهی طول بکشد و در این مدت فرد باید از بیمه های خصوصی برای پوشش هزینه های پزشکی استفاده نماید.

پر طرفدارترین مناطق زندگی در این شهر مناطق شمال و جنوب غربی این شهر می باشد و منطقه ی شمال شرقی این شهر به دلیل وجود فرودگاه در این منطقه چندان محبوب نیست.

یکی از نکات جالب در شهر کلگری وجود پلهای عابر پیاده ای است که برخی آسمان خراشها را به هم متصل می نمایند.این ساختمانها و پلها سیستم گرمایشی قوی دارند به طوری که در زمستانها مردم می توانند بدون پوشیدن لباسهای زمستانی میان این ساختمانها رفت و آمد کنند.

با وجود اینکه اغلب مردم کلگری علاقه مند به استفاده از اتومبیلهای شخصی  هستند ،ترافیک در این شهر از ترافیک در شهرهای بزرگ مانند تورنتو و ونکوور کمتر می باشد.

کلگری نرخ  جرایم نسبتاً پایینی دارد و مناطق اصلی شهر توسط 16 دوربین تحت کنترل هستند.در ضمن این شهر از سالهای دور یکی از مناطق استقرار ارتش کانادا بوده است.


تصویر یکی از پلهایی که دو آسمان خراش را به هم متصل نموده است:

 

 

کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 18452