تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
پشتوانه ي مالي لازم براي آغاز زندگي در كانادا

 

پشتوانه ی مالی لازم برای آغاز زندگی در کانادا :

 این مقاله مربوط به سال 2009 است 

بررسی هزینه های زندگی در کانادا از جمله هزینه های اجاره مسکن ، اقلام مصرفی ، حمل ونقل و هزینه های اولیه ثبت نام در مراکز گوناگون و انجمن های شغلی از دغدغه های اصلی و الویت های تازه واردینی است  که در مسیر اخذ اقامت دائم کانادا پیش می روند. بسیاری از این تازه واردین که از طیق ویزای اقامت کاری skilled worker اقدام نموده اند .

برای آغاز زندگی جدید در کانادا به دانش و مهارت های شغلی خود تکیه زده اند و برنامه ی آنها برای تامین هزینه های زندگی یافتن شغل مناسب و برنامه ریزی شغلی است . با توجه به این حقیقت که تعداد بسیار کمی از این کارجویان در بدو ورود به کانادا شغل از پیش تعیین شده دارند ( یافتن پیشنهاد شغلی قبل از ورود به کانادا برای همه ی افراد میسر نیست ) بررسی هزینه های اولیه و پس انداز حداقل هزینه ها قبل از عزیمت به کانادا یک تصمیم بسیار معقول در راستای موفقیت آمیز نمودن فرآیند مهاجرت است.

دولت کانادا برای کارجویان ارائه ی گواهی مالی را الزامی نموده است.مقادیر این گواهی مالی به تعداد افراد خانواده بستگی دارد و شاخص خوبی از هزینه های تخمین زده شده برای 6 ماه  اول زندگی در کانادا است. این مقادیر در ایالتهای انگلیسی زبان به صورت زیر است :

یک نفر 11115 دلار کانادا

دو نفر 13837 دلار کانادا

سه نفر 17011 دلار کانادا

چهار نفر 20654 دلار کانادا

پنج نفر 23425 دلار کانادا

شش نفر 26419 دلار کانادا

هشت نفر و بیشتر 29414 دلار کانادا

حداقل پشتوانه مالی در ایالت کبک بدین صورت است ( این مبلغ هزینه های سه ماه اول زندگی را پوشش می دهد ):

یک بزرگسال 2800

دو نفر بزرگسال4106

دو نفر بزرگسال و دو فرزند زیر 18 سال 4965

دو بزرگسال و سه فرزند زیر 18 سال 5329

این اعداد و ارقام بر اساس میانگین ها تعیین شده اند و حقیقت این است که هزینه های زندگی در شهرهای گوناگون تفاوتهای بسیار زیادی با هم دارد.برای مثال هزینه ی زندگی در مونترال با شهر شربوک که بسیار کوچکتر است تفاوت های بسیاری دارد .هزینه اجاره مسکن در شهرهای بزرگ و اصلی بالاتر و هزینه ی حمل ونقل در برخی شهر های کوچک بیشتر از شهرهای بزرگ است ( به دلیل کمبود سیستم های حمل و نقل عمومی در برخی شهر های کوچک ) بهترین راه برای تخمین هزینه های زندگی در کانادا ، انتخاب محل زندگی و سپس بررسی هزینه های آن شهر است.

مسئله ی تامین هزینه ها در کانادا و نگرانی از یافتن کار در ماههای اولیه برخی کارجویان را مجبور به اتخاذ تصمیمات جدی می نماید. فروش خانه و اموال یکی از اقداماتی است که کارجویان برای تامین هزینه های اولیه به آن می اندیشند. حقیقت این است که این کارجویان در تسکین نگرانی ها و دغدغه های مالی مسیر افراط را در پیش می گیرند و از اهداف خود دور می شوند .آنها فراموش می نمایند که در مراحل اولیه هدف از اخذ اقامت نیروی ماهر برای بسیاری از متقاضیان بهبود وضعیت شغلی و کسب در آمد بیشتر بوده است و نه تخریب سرمایه ها و پرداخت هزینه های غیر قابل بازگشت . برخی نیز با داشتن امیدها و آرزوهای غیر منطقی احتمال عدم موفقیت خود را نادیده می گیرند و با فروش اموال و خراب نمودن پل هایی که حاصل سالها تلاش آنها بوده خود را برای موفقیت در کانادا تحت فشار شدید قرار می دهند.

اخذ اقامت از طریق نیروی ماهر یک سفر پر هزینه ی تفریحاتی نیست بلکه یک پروژه ی کاری است که جنبه های بسیاری را در بر می گیرد. تخمین صحیح هزینه ها و حفظ تعادل در تصمیم گیری های مالی تضمینی برای موفقیت تازه واردین در کانادا و پشتوانه ی آرامش روانی افراد است.صدور ویزای اقامت دائم برای کارجویان از طرف دولت کانادا یک تصمیم با پشتوانه ای از برنامه ریزی ها و سیاستگذاری های فراوان و طولانی مدت است . هزینه های بسیاری که دولت کانادا در راستای جذب نیروی کار ، بررسی پرونده های بسیار زیاد از سر تا سر دنیا و ارائه خدمات به  تازه واردین دارد اگر با نبود فرصتهای شغلی برای این کارجویان همراه باشد یک شکست اقتصادی بزرگ برای دولت کانادا خواهند بود. با توجه به این مطلب ،منطقی است که شانس یا پتانسیل وجود فرصتهای شغلی برای  تازه واردین را  خوب ارزیابی نماییم و به وجود فرصتهای شغلی در کانادا بسیار امیدوار باشیم . حتی می توان گفت هزینه کردن در جهت افزایش مهارتها و فراگیری زبان بیش از رفتن به طوری که پس از ورود به کانادا بتوانید سریعتر کاریابی کنید تصمیم عاقلانه تری از به همراه بردن هزینه های اولیه  است.

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 16867