تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
نگاهي به ايالت آلبرتا
نگاهی به  ایالت آلبرتا

 

کسانی که موفق به اخذ اقامت کانادا شده اند می دانند که،آلبرتا به "ایالت انرژی " کانادا شهرت دارد آلبرتا 3/3 میلیون نفر جمعیت دارد که اغلب آنها در ادمونتون و  کلگری ساکن هستند . اگر چه صنایع بسیاری در ایالت آلبرتا فعال هستند صنعت نفت و گاز این این ایالت  صنعت اصلی آن است . آلبرتا در طی سال های اخیر به یکی از ایالت های مورد علاقه ی تازه واردین به کانادا تبدیل گشته است . دلیل این امر این است که با توجه به رشد سریع صنایع و مشاغل درآمد افراد نسبت به ایالت های در حال رشد دیگر مانند ساسکاچوان ، نوا اسکوشیا بیشتر است این در حالی می باشد که هزینه های زندگی از ایالت های بریتیش کلمبیا و اونتاریو پایین تر می باشد صنعت نفت و گاز این ایالت بالغ بر 275000 شغل را در این ایالت بوجود آورده است . صنایع انرژی هم اکنون بیش از یک چهارم اقتصاد آلبرتا را به خود اختصاص داده است و 70 درصد درآمد این ایالت را تشکیل می دهد.صنعت نفت و گاز بیش از 275000 شغل در این ایالت ایجاد نموده است.منابع هیدروکربن  از جمله نفت،گاز و زغال سنگ بسیاری در این ایالت وجود دارد.ایالت آلبرتا سالانه بیش از 30 میلیون دلار در تحقیقات مربوط به تکنولوژی نفت و گاز سرمایه گذاری می نماید و بالغ بر 20 میلیون دلار در صنایع نفت سرمایه جذب می کند.ذخایر نفتی آلبرتا دومین ذخایر بزرگ نفت دنیا پس از عربستان صعودی است. آلبرتا بزرگترین صادر کننده ی نفت به ایالت متحده ی آمریکاست.
انتظار می رود به دلیل فن آوری های پیشرونده در صنعت نفت و گاز وجود منابع نفتی در شمال این ایالت این صنعت تا دهه های دیگر در اوج فعالیت خود باقی بماند . آلبرتا یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری ( 9/3% ) را در کانادا دارد.


شهرهای اصلی:

کلگری و ادمونتون از لحاظ وجود فرصت های شغلی بسیار در کانادا مشهور هستند . کلگری بزرگترین شهر آلبرتاست.این شهر در جنوب آلبرتا واقع شده است.فعالیت اقتصادی این شهر بر صنعت نفت استوار است.کشاورزی،توریسم و فن آوری های پیشرفته صنایع دیگر فعال این شهر هستند. شهر ادمونتون مرکز ایالت آلبرتا و دومین شهر بزرگ آلبرتاست.ادمونتون در شمال رودخانه ی ساسکاچوان واقع شده است.این شهر نیز مانند کلگری یکی از مراکز صنعت نفت و گاز در کاناداست.
در سال 1988 کلگری اولین میزبان المپیک زمستانی در کانادا بوده است.


درآمدها:

متوسط درآمد یک خانواده در این ایالت 61 هزار دلار درسال است و مالیات در این ایالت از سایر ایالتها پایین تر است.

میانگین درآمد در مشاغل گوناگون ( دلار در ساعت):
مدیر ساخت و ساز:36.96
مدیر تجاری: 29.97
شیمیست: 36.18
بیولوژیست:33.53
مهندس عمران:42.31
مهندس مکانیک:37.58
مهندس کامپیوتر:41.51
معمار:34.89
پرستار:36.35
روانشناس 37.28
مددکار اجتماعی:28.90
آشپز:17.35
قصاب:17.14

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به ایالت آلبرتا و سایر ایالتهای کانادا به کتاب "درباره ی کانادا" مراجعه فرمایید.

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 11516