تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
ارائه مدرك زبان الزامي است

پیرو آخرین اعلام اداره مهاجرت در تاریخ 6 دسامبر سال جاری اداره مهاجرت کبک در یک اقدام عجولانه و به روشی غیر منتظرانه و بدون اعلام قبلی، طی دستور العملی ارائه مدرک معتبر زبان (فرانسه و انگلیسی برای متقاضی اصلی و فرانسه برای همسر ) را برای کلیه متقاضیانی که مدرک خود را بعد از 6 دسامبر ارسال می کنند الزامی دانست.

در صورت عدم ارائه مدرک زبان در زمان ارسال مدارک امتیاز زبان به متقاضی تعلق نخواهد گرفت همچنین لازم بذکر است که از تاریخ فوق فرم های درخواست ویزا نیز تغییر کرده و در فرمهای جدید اعلام اطلاعات آزمون و امتیاز هر مهارت نیز الزامی جهت کسب امتیاز زبان شده است.

این امر با توجه به اینکه در روزهای اخیر تعداد متقاضیانی که ناعادلانه در مصاحبه بدلیل اعمال سلیقه افسران پرونده علی رقم شایستگی مردود شده اند از نظر کلی بنفع متقاضیان بویژه ایرانیان است.

متاسفانه نگاه و برخوردهای تبعیض آمیز برخی از افسران پرونده به ایرانیان مخصوصا در روزهای اخیر این احساس را بوجود می آورد که دشمنی غرب با ایران و ایرانیان حتی در امر مهاجرت که باید بدون نگاه سیاسی صورت بگیرد نیز تاثیر گذار شده است.*

دولت کبک نیز با امیدواری از ارزیابی عادلانه تر و دقیق تر اجراء فوری این دستورالعمل را خواستار شده است. دستورالعمل عجولانه ای که موجب بروز تردید و تفسیرهای متفاوتی در بین وکلا و مشاورین مهاجرت شده است.

موسسه kap با توجه به مذاکرات تلفنی انجام شده با اداره مهاجرت کانادا، اعلام می نماید که داشتن مدرک معتبر زبان فرانسه در زمان ارسال مدارک الزامی می باشد وهمچنین درصورت ارسال مدرک زبان متقاضی می تواند امکان معاف شدن خود را از مصاحبه فراهم آورد. لازم به توجه است که حتی در صورت ارسال مدرک زبان اداره مهاجرت همچنان حق دعوت هر متقاضی که لازم بداند را به مصاحبه برای خود محفوظ می داند.

با توجه به تعطیلی موقت بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران که طی نامه ای به این موسسه اعلام شده است.kap در تلاش است تا از طریق مراکز مجاز فعال در ترکیه و دیگر کشورهای همسایه سهمیه لازم جهت شرکت در آزمون زبان فرانسه را برای اعضاء خانواده kap فراهم نماید.

متقاضیانی که قبل از 6 دسامبر درخواست و مدارک خود را ارسال نموده اند مشمول این قانون نمی شوند ولی با توجه به موارد فوق و روند افراد قبولی و مردودی در مصاحبه، پیشنهاد می گردد که کلیه متقاضیان به ویژه متاهلین جهت جلوگیری از اعمال سلیقه افسر پرونده در روز مصاحبه در صورت ممکن مدرک زبان فرانسه خود را ارائه دهند.

افسران پرونده نمی توانند منکر صریح مدارک ارسالی و شایستگی های مکتوب و تایید شده شما باشند ولی در صورت عدم تمایل به قبولی متقاضی به هر دلیلی، می توانند مدعی شوند که سطح زبان متقاضی مورد قبول نیست و این امر کاملا سلیقه ای و وابسته به افسر پرونده می باشد که عملا پی گیری آن را نیز بی فایده نموده و تحت هر شرایطی مسئولیتی مشخص برای افسر پرونده ایجاد نمی کند.

kap  در تلاش است با بررسی لحظه ای کلیه قوانین به محض تایید خبر توسط مراکز معتبر شما را در جریان آخرین اخبار قرار دهد.

موفق باشید.
هانی تنهایی
ترکیه – استامبول
6 دسامبر 2011

* نکته ذکر شده یک برداشت شخصی از مطالعه چگونگی برگزاری مصاحبه متقاضیان در چند روز اخیر اداره مهاجرت کبک می باشد و هیچ یک از متقاضیان ایرانی و افسران و مقامات مسئول اداره مهاجرت کانادا و کبک در این مورد صحبت رسمی ننموده اند.


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 6820