تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
درباره كويت بيشتر بدانيد

 

کویت
 
 مساحت کشور کویت حتی از کشور نیوجرسی که از کوچکترین سرزمین هاست کمتر می باشد. کویت در خاورمیانه واقع شده است و مساحت آن از شمال به جنوب 124 مایل و ازغرب به شرق 105 مایل امتداد دارد.
این کشور از سمت شمال ، جنوب و غرب با کشورهای عراق وعربستان سعودی هم مرز می باشد،مرز شرقی کویت سراسر در امتداد خلیج فارس می باشد،و از این طریق همسایه ی ایران است وساحل آن به مساحت 120 مایل است.
کویت دارای 9 جزیره است و بزرگترین آن بابیان والوربه می باشد.فیلاکا به دلیل تعداد بیشتر ساکنین از مهمترین و معروفترین جزایر به حساب می آید، یکی دیگر از دلایل اهمیت این جزیره اشغال آن توسط الکساندر اول در گذشته است.

 

آب و هوا
 
کویت دارای آب وهوای بیابانی به معنای تابستان های شدیدا" گرم و خشک ،وسرما در زمستان است.زمستان ها کوتاه وتابستان ها در کویت معمولا" بسیار طولانی است و نوسان درجه ی حرارت بین111تا130 درجه ی فارنهایت می باشد.
 
جمعیت
 
کشور کویت جمعیتی بالغ بر ۳٬۳۹۹٬۶۳۷ میلیون نفر دارد که 50 درصد آن را بومی ها تشکیل می دهند،مابقی شامل مهاجران کارگری می شوند که عمدتا" از دیگر کشورهای عرب وکشورهای آسیای جنوبی مانند هند،سریلانکا وبنگلادش وارد کویت شدند.

 
فعالیت های کاری در کویت
 
تعداد کثیری از مهاجرین در عرصه های دولتی و خصوصی در کویت فعالیت می کنند.اگر بتوانید به زبان عربی صحبت کنید راحتتر در این کشور کار پیدا می کنید،اما این تنها کافی نیست زیرا در بیشتر صنایع از زبان عربی وهمچنین انگلیسی در فعالیت های روزمره ی خود استفاده میکنند.در کویت اگر در یک شرکت بین المللی کار کنید حقوق خود را به صورت دلاردریافت خواهید کرد.اما یافتن کار در شرکتی در کویت می تواند نسبتا"سخت باشد.
 
باید بدانید که آیا کارفرما شمارا بیمه  می کند یا خیر،اگر شانس سفر به عراق را داشته باشید به طور قطع شامل بیمه های درمانی و عمر خواهید شد.
یک هفته ی کاری در کویت شامل 40تا48 ساعت کار می شود،این بستگی به سیاست کاری آن کمپانی دارد.ساعت کاری اداره از 8.30یا9 صبح الی5.5 یا 6 عصر می باشد.هیچ اختلاف زمانی در روزهای تابستانی و زمستانی وجود ندارد.در ماه رمضان یک روز کاری 6ساعت است واین مربوط به تمامی ادیان می شود،اما خیلی از کمپانی ها این موضوع را فقط به مسلمانان و کسانی که روزه می گیرند اختصاص می دهند.

روز استراحت مسلمانان جمعه است،اگر کمپانی شما 5روز کاری داشته باشد،روز دیگر تعطیل پنج شنبه یا شنبه می باشد.بیشترین انتخاب روز دوم تعطیلات برای کمپانی های بین المللی شنبه هاست،اما مدرسه ها در کویت پنج شنبه و جمعه ها تعطیل است.

 

هزینه ی زندگی در کویت
 
با در نظر گرفتن آمارها بین282کشور جهان از نظر هزینه کویت 134امین کشورگران جهان برای زندگی غیر بومی ها در نظر گرفته شده است.این شاخص بر اساس یک سری اقلام خریداری شده وهزینه های روزمره بدست آمده است.هزینه ی خرید لباس برای کودکان و بزرگسالان بسیار بالاست،چرا که این محصولات بیشتر از کشورهای دیگر وارد می شود.در رتبه بندی،هزینه های مراقبت بهداشتی وپزشکی در کویت برای اکثر مردم مقرون به صرفه می باشد.

دین رسمی
 
در سرزمین کویت اسلام دین رایج و رسمی بوده و همة مردم این کشور مسلمانند وتقریبا"70% آنها شیعه هستند. علاوه بر این حدود ۴ درصد مسیحی، از پیروان سایر ادیان نیز شمار اندکی در کویت زندگی می‌کنند. در ماده دوم قانون اساسی کویت آمده‌است: دین رسمی کشور اسلام است، و شریعت اسلامی منبع اصلی برای قانونگذاری است. بطور کلی حکومت کویت سعی در اجرای احکام اسلامی دارد و شئونات اسلامی در کویت بیش از دیگر کشورهای منطقه رعایت می‌شود و علاوه بر فعالیتهای دولتی، مراکز اسلامی مردمی نیز در این کشور فعال می‌باشند.
کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 20351