تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
تركيه را بيشتر بشناسيد

ترکیه

 

 

 
موقعیت جغرافیایی کشور ترکیه
 
 
موقعیت استراتژیک ترکیه باعث بوجود آمدن مجموعه ای ازسنت ها و آداب ورسوم شرقی وغربی دراین کشور شده است.به نحوی بهتر می توان گفت ترکیه پل ارتباطی میان شرق و غرب است.

 

جمعیت ترکیه

جمعیت ترکیه بر طبق آخرین آمار74.752.325محاسبه شده است.
 

مذهب
تقریبا"99 درصد از جمعیت ترکیه را مسلمانان تشکیل می دهند.2 درصد از جمعیت ترکیه یهودیان ومسیحیان و ما بقی دارای ادیان دیگری هستند.

 


مهمترین زمینه های فعالیت در صنعت ترکیه
 
 
کشاورزی در ترکیه تقریبا" 10درصد تولید خالص داخلی را شامل می شود وعملا" در برگیرنده ی شغل یک سوم از مردم کشورش می باشد.اما هنوز از پایین بودن تولیدات خود به دلیل نقص در سیستم مدیریتی وکمبود مزارع رنج می برد.
گندم از مهمترین تولیدات داخلی می باشد.این کشور سومین کشوربزرگ صادر کننده ی تنباکوومغزفندق در سراسر جهان می باشد که تقریبا"هفتاد درصد آن را تامین می کند.منابع معدنی در این کشور محدود اما برای بهره برداری در حال توسعه می باشد.

 

هزینه اجاره ی مسکن بصورت متوسط در ماه در آنکارا

* آپارتمان یک اتاق خوابه در مرکز شهر 431.10 $
 * آپارتمان یک اتاق خوابه در محدوده ی شهر 277.81 $
* آپارتمان سه اتاق خوابه در مرکز شهر682.40 $                                           
* آپارتمان سه اتاق خوابه در محدوده ی شهر441.45 $

آغاز یک حرفه در کشور ترکیه
 
آغازکردن یک حرفه در ترکیه آن هم در مراحل ابتدایی کار آسانی نمی باشد.اگربا تمام مشکلات اولیه ی کار وهمچنین قوانین و امور مالیاتی که صاحبان مشاغل بالاجبار  متحمل میشوند بتوانید رویارویی کنید نتیجه ی آن تحسین بر انگیز است.
اگر شما به زندگی در ترکیه می اندیشید و اصرار به آغاز یک حرفه به محض ورود به این کشور را دارید توجه کنید که بسیاری از مهاجرانی که تصمیم به شروع یک حرفه ی جدید دارند این امر را آسانتر از استخدام در محیط های کاری آن کشور می دانند.اگر دانستن زبان اساس مهاجرت باشد، آغاز کردن یک حرفه اغلب یک انتخاب آسانتر می باشد.اما این مهمترین واقعیتی است که باید با آن روبرو شوید که اگر شما قصد رفتن به کشور ترکیه و آغاز یک حرفه در آنجا را دارید ملزم به صحبت کردن به زبان ترکی می باشید.

 

 
براستی پایتخت ترکیه کجاست؟
 
یک امتحان جغرافی! سریع بگویید پایتخت کشور ترکیه کجاست؟حتما" می گویید جوابش خیلی آسونه´
بیشتر مردم در این مورد مرتکب اشتباه می شوند.پایتخت ترکیه استانبول نیست بلکه آنکاراست که در بخش مرکزی ترکیه به این نام شناخته می شود.
تاریخ آنکارا مانند دیگر مناطق در ترکیه قدمتی طولانی دارد اما هیچ گاه یک شهرمهم و حیاتی به حساب نیامده است. در حدود2000سال پیش جمعیت این کشور200000نفر تخمین زده شده است.اما اغلب آنها تجار بودند نه افراد تحصیل کرده وسیاستمدار.در دهه ی 1920 نیروهای بیگانه بیشتر مناطق شرقی ترکیه را اشغال کردند که این شامل استانبول که در آن زمان پایتخت کشور به حساب می آمد نیز می شد.از آن پس مصطفی کمال آتاتورک مرکز فعالیت های خود را به بخش مرکزی که همان آنکارا می با شد انتقال داد.با بدست آوردن استقلال در سال1923آنکارا به عنوان پایتخت اداری جمهوری ترکیه جدید شناخته شد.

 


نظام آموزشی در ترکیه
 
 
بعد از جنگ برای بدست آوردن استقلال، نظام آموزشی این کشور توسط آتاتورک دوباره سازماندهی شد.این سیستم برای کسب مهارت و تشکیل حرفه ای ترین کلاس درس در اجتماع و مراکز اقتصادی ملی بوجودآمده است.
دانش آموزان موظفند دوره ی ابتدایی را به مدت 8سال از سن 7تا15سالگی بگذرانند.بعد از سال 2001تقریبا"100درصد از کودکان در این سن وارد مدرسه ها شدند.برای 14تا18ساله ها4یا5 سال تحصیل در دبیرستان لازم است تا به پیشرفت لازم برای گذراندن مراحل بالاتر دست پیدا کنند.سالانه 1.5 میلیون نفر از دبیرستان های ترکیه فارق التحصیل می شوند.

 

خدمات بهداشتی درمانی در ترکیه
 
شهروندان ترکیه ای کارمند و خانواده شان(همسر و فرزندان) نه تنها توسط کارفرمای خود بیمه می شوند بلکه به طور خودکار توسط دولت تحت حمایت بیمه ی تامین اجتماعی برای خدمات درمانی قرار می گیرند.
سیستم امنیت اجتماعی ترکیه برای کسانی که کار نمی کنند یا شغل غیر رسمی دارند قادر نیست خدمتی انجام دهد.شهروندان ترکیه ای که بازنشسته شده اند تحت خدمات درمانی دولت می باشند.
جدای از این شهروندانی که استطاعت مالی دارند توسط شرکت های بیمه ی درمانی خصوصی خود را بیمه می کنند که به آنها این امکان را می دهد تا از بیمارستان های خصوصی استفاده کنند.در میان بسیاری از شرکت های بیمه دو مورد عمده وجود دارد:
:yatarak کلیه عمل های جراهی،مراقبت های درمانی،تصادف ها وغیره را تحت پوشش قرار می دهد و عموما" صد در صد هزینه را می پردازد.
ayakta ve yatarak:بر طبق نوع بیمه که توسط مشتری انتخاب می شود هزینه ها را می پردازد.
در مقایسه با درآمد متوسط یک شهروند ترکیه ای هزینه های بیمارستان های خصوصی بسیار بالاست.
تلفن اورژانس در ترکیه112می باشد که تماس  با این شماره از تلفن های عمومی رایگان می باشد.


بیمارستان های دولتی:

                                              
در استانبول


taksim first aid hospital   
haydarpasa heart and chest diseases hospital     
haydarpasa numune hospital  

 
در آنکارا

ibni sina hospital

   

بیمارستان های خصوصی:


در استانبول


avrupa hospital    

در آنکارا


bayindir hospital    
yüksek ihtisas hospital    

منابع مرتبط

درباره ی کویت بیشتر بدانید


کانادا در یک نگاه


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 15443