تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
ايالت ساسكاچوان

ایالت saskatchewan 

                                                    
  saskatchewan یکی از ایالت های کانادا وپایتخت آن شهر regina می باشد.این ایالت در سرسبزترین ناحیه ی کانادا واقع شده که از سمت شرق با manitoba و از سمت غرب با alberta هم مرز می باشد.مساحت این ایالت به وسعت 651.900 کیلو متر مربع است.بسیاری از افرادی که موفق به اخذ اقامت کانادا شده اند این ایالت را برای کار و زندگی انتخاب می کنند.


این ایالت سرزمینی است که در هر فصلی از سالش فریبندگی خاصی وجود دارد.پاییز در اواسط سپتامبرشروع می شود،که اغلب آفتابی به همراه وزش باد خنک است.درجه ی هوا بین -9˚c در شب و+19˚c در روز متغیر است.زمستان از اواسط نووامبر شروع می شود،برف سراسر این ایالت را می پوشاند اما اغلب روزها آفتابی است.دمای هوا از 0˚c در روز و-24˚c در شب متغیر است.فصل بهار از اواسط مارچ شروع می شود،هوا در این فصل کم کم رو به گرمی می گراید ،چمنزارها دوباره سبز و باغ ها شکوفا می شوند.درجه ی هوا بین -13˚c  در شب و+15˚c در روز متغیر است.تابستان ها در  saskatchewan هوای گرم و مطبوعی دارد.پارک ها،سواحل و سایر مناطق تفریحی در این فصل مملو از جمعیت می شود.جولای و آگوست گرم ترین ماه های سال هستند
 با درجه حرارت بینc +15˚ در طول شب و+25˚c در طول روز.در مجموع از لحاظ آب وهواییsaskatchewan بسیار محل مناسبی برای زندگی می باشد.

saskatchewan نه تنها سرزمینی است که مناظر بی نظیر و منابع غنی دارد بلکه برای همه افراد از جمله تازه واردین پر از فرصت های گوناگون تحصیلی ،اشتغال وحتی آغاز یک تجارت جدید می باشد.


بر طبق شاخص رشد انسانی سازمان ملل ، کانادا یکی از بهترین مناطق برای زندگی است، زیرا از لحاظ امنیت اجتماعی بسیار مستحکم وبرای رشد،آموزش وپرورش مردمش بسیار جویای پیشرفت هر چه بهتر و سریع تر است.


بر طبق این معیارها ، از لحاظ کیفیت زندگی saskatchewan بهترین مکان برای زندگی است.

 

saskatchewan بهترین مکان برای رشد وپرورش کودکان است،اینجا سرزمینی است که در آن به ارزش های خانواده بسیار احترام می گذارند.برای رفتن به مدرسه و یافتن دوستان جدید  دارای محیط و محله های بسیار امن است.

 

 
جمعیت:
در گذشته علت جذب افراد به این منطقه خاک حاصلخیز و منابع طبیعی آن بوده است.امروزه اقتصاد رو به رشد و مدرن آن باعث مهاجرت بسیاری از مردم به این منطقه شده است.جمعیت saskatchewan بر طبق آخرین آمار در سال 2011 درحدود 1.063.535 نفر بوده است.بزرگترین شهر این ایالت از نظر جمعیت sakatoon  با جمعیتی در حدود 202.440 نفر و بعد از آن regina  با جمعیتی در حدود 179.246 نفر می باشد.

شهرهای مهم این ایالت عبارتند از:

regina , saskatoon , melfort , humbolt , estevan  , swift curren , lioyd minster, melville , moose jaw, north battle ford ,yorkton ,weyburn  .          

 

           
saskatchewan بدلیل دریاچه های بسیاری که دارد، دارای مناظر فوق العاده ایست و از نظر امکانات رفاهی بهترین مکان برای گذراندن تعطیلات می باشد.منحصر بفرد ترین دریاچه در جهان در saskatchewan در نزدیکی شهر کوچکی به نام watrous قرار دارد که نام آن manitou است.این دریاچه به دلیل آب شورش در نیمکره غربی زمین بی مانند است.همچنین دارای خاصیت درمانی برای پوست و خواص مراقبت از بدن است  که در مکان های انگشت شماری در دنیا یافت می شود.آب معدنی آن غلظت قابل توجهی دارد که شامل مواد معدنی از قبیل:منیزیم ، کربنات ، پتاسیم ، نمک های معدنی ، سدیم ، کلسیم ، آهن ، سیلیس و گوگرد است که به آب وزن مخصوصی می دهد و این مواد هیچ گاه ته نشین نمی شوند و کمک می کند تا درد و خستگی در بدن از بین برود.


هزینه ی زندگی:


رویای خانه دار شدن شما در saskatchewanبراحتی به حقیقت می پیوندد زیرا در میان ایالت های دیکر saskatchewan ارزان ترین ایالت است که قیمت خرید خانه در آنجا بسیار مناست می باشد.متوسط هزینه ی خرید خانه در regina  ،115.000$ است.
یکی از دلایلی که کیفیت زندگی را در این ایالت بالا می برد، هزینه ی زندگی بسیار پایین می باشد.همینطور نرخ بیکاری درsaskatchewan پایین تر از نقاط دیگر در کاناداست ،چون این ایالت به عنوان رهبراقتصاد در کانادا به شمار می رود.
شهروندان کانادایی،مهاجران،دانشجویان با مجوز تحصیلی معتبر وپناهندگان قانونی به همراه همسرانشان همه واجد شرایط این هستند که بعد از ورودشان به saskatchewan تحت بیمه ی خدمات درمانی قرار گیرند.


نمونه ای از هزینه ی زندگی در saskatchewan:

آب،گرمایشی وبرق 200 $ per month
موبایل 150 $ per month
مواد غذایی برای هر نفر 100 $ per month
رفت و آمد با اتوبوس 5 $ per week

مذهب:


مردم این ایالت عقیده و مذهب های گوناگونی دارند،مسلمانان، مسیحی ها و سایر ادیان همه در کنار هم در این ایالت زندگی می کنند زیرا آزادی در انتخاب دین یکی از ارکان saskatchewan می باشدو هیچ تبعیضی در میان افراد بخاطر دینشان وجود ندارد.تازه واردین برای آرامش بیشتر می توانند منطقه ی منحصر بفرد خود را از نظر فرهنگی و مذهبی انتخاب کنند.


سیستم آموزشی:


تمام شهروندان  ساکنین دائمی در کاناداکه سن آنها زیر 20 سال می باشد می توانند تا پایان دبیرستان بطور رایگان تحصیل کنند. بعد از اتمام دبیرستان saskatchewan انتخاب های گوناگونی برای تحصیل و آموزش در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.آنها می توانند در دانشگاه های saskatchewanوregina تحصیل کنند،که شهریه ی آن بطور متوسط 5000$ می باشد.کسانی که می خواهند وارد بازار کار شوند می توانند از برنامه های آموزشی 9آموزشکده ی فنی و 50 مدرسه ی حرفه ای خصوصی استفاده کنند.


اقتصا د وصنعت:


این ایالت در سرسبزترین نقطه ی کانادا واقع شده است،و رکن اصلی اقتصاد و صنعت saskatchewan بر پایه ی کشاورزیست.تقریبا"28 درصد غلات و بیش از 54 درصد از گندم کشورش راتولید می کند.


بخش اعظمی از مساحت این ایالت برای فعالیت های کشاورزی در نظر گرفته شده است.تقریبا"41 درصداز زمین های تجاری کانادا در این ایالت واقع شده است.تعداد مزارع دراین ایالت در حدود 44.500 می باشد،و درآمد خالص حاصل از کشاورزی $ 3697 million برآورد شده است.

 


در این ایالت غلات گوناگونی تولید می شود،مثل: 

 

•  wheat - many varieties, including hard red, spring, and winter wheat
•  durum wheat (نوعی گندم)
•  oats (جو)
•  barley(نوعی جو)
•  rye - fall and spring varieties      (نوعی گندم سیاه /گونه ای که در بهار و پاییز می روید)


در سال 2010 این ایالت درصد بالایی از نیازهای کانادادر زمینه ی کشاورزی را تامیین کرده است:

 

 


•  %  canada's chickpeas 99(نخود)
•  % canada's lentils 95(عدس) 
•%  canada's durum wheat 68(نوعی گندم)
•   canada's flaxseed 74%(بذرکتان)
•   canada's mustard 72%(خردل)
•   canada's dry peas 65%(نخود فرنگی خشک)
•   % canada's canola 42 (کانولا)

صنعت دامپروری در saskatchewan رقابت تنگاتنگی با سایر ایالت ها دارد،و این ایالت دومین تولید کننده ی گوشت گاو در کاناداست. 


مهاجرت:

مهاجرت یک عامل مهم در شکل گیری فرهنگ و تاریخچه این ایالت است که باعث ایجاد ترکیبی از فرهنگ های گوناگون در آن شده است.بسیاری از اقوام بومی آمریکای شمالی در این ایالت زندگی می کنند. دولت saskatchewanدر تلاش است تا مهاجران بیشتری را به این ایالت جذب کند و برای رشد اقتصادی این ایالت آمار مهاجرین را تا 5000 نفر در سال برساند.

حمل و نقل:


saskatchewan یک ایالت بزرگ است که از شهرهای بزرگ و کوچک ودهکده های بسیاری تشکیل شده است.برای اینکه به محل کار ،مدرسه ،دانشگاه یا به دیدار دوستانتان در شهرهای دیگر بروید باید بتوانید از یک سیستم حمل ونقل امن ومقرون به صرفه استفاده کنید.در این ایالت خدمات اتوبوس و تاکسی رانی مدرنی ارائه می شود.بلیط اتوبوس در اکثر داروخانه ها ،فروشگاه های رفاه و مراکز خرید فروخته می شود.از ادارات اتوبوس رانی می توانید نقشه ی مسیرهای اتوبوس را بخواهید.شماره و نام مسیر بر روی اتوبوس ها و تابلو های هر ایستگاه هک شده است.
هزینه ی بلیط اتوبوس:


adult  $3.00
 senior  $3.00
 post secondary  $3.00
 high school (grades 9-12, must show valid high school id)  $2.50
 child - elementary school (k-grade 8)  $2.00
 children under 5 with fare-paying passenger  free

خدمات تاکسی رانی شامل تاکسی،ون ولیموزین می شود.شماره تلفن تاکسی رانی در صفحات زرد دفتر تلفن عمومی یافت می شود.

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 11598