تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
گفتگويي كوتاه در مورد زندگي در سوئد

lidocain bivirkninger

lidocain lutschtabletten priligy-fi.com lidocain injektion

گفتگویی کوتاه در مورد  زندگی در سوئد

 

سوئد یکی از کشورهای طرفدار تساوی انسان ها از لحاظ درآمدی می باشد.به همین دلیل جزء کشورهایست که فقر بندرت در آن به چشم می خورد.این کشورهمیشه در نزدیکی بالاترین شاخص رشد انسانی بوده است،این شاخص مردم کشورهای مختلف را از لحاظ امید به زندگی ،دانش و استانداردها زندگی  رتبه بندی می کند.مردم سوئد مالیات بالایی را برای حفظ رفاه اجتماعی خود می پردازند و دیری نمی پاید که مالیات در کشور سوئد به بالاترین مقدار در کل دنیا می رسد.سوئدی ها در خلق برابری اجتماعی وموفقیت اقتصادی بسیارموفق اند.

 

 

 

تحصیل کردن به جز در مدرسه ی پرستاری و تحصیلات عالیه رایگان می باشد،البته این بخش ها هم تاحدودی توسط دولت تامین می شوند.مراقبت های درمانی در این کشور بسیار ارزان می باشد ،به مراقبت از کودکان شدیدا" اهمیت داده می شود.
اگر تصمیم دارید برای کار کردن به کشور سوئد مهاجرت کنید ،باید بدانید که چطور موفق به یافتن یک شغل مناسب می شوید؟
در مرحله ی اول باید اجازه ی اقامت سوئد راداشته باشید،اما اگر خوش شانس باشید و از کارفرمای خود پیشنهاد همکاری داشته باشید می توانید از طریق ویزای کاری اقدام کنید.اما اگر پیشنهاد کاری نداشته باشید گرفتن ویزای سوئد شامل ملزومات زیادی خواهد شد.
برای شهروندان دیگر کشورهای اروپایی گذراندن این پروسه آسانتر می باشد.اگر شما جزء آن دسته از افراد نباشید راه دشواری را برای گرفتن ویزادر پیش دارید وباید از پس پرداخت مالیات کشور سوئد بربیایید.درانجمن مالیاتی کشور سوئد نام تمام شهروندان به ثبت رسیده است و هرکس برای خود یک کارت شناسایی سوئدی دارد که شماره ی ملی شخصی(personnumber) بر روی آن هک شده است.برای کار کردن ،بازکردن حساب بانکی ،استفاده کردن از کارت اعتباری وعملا" برای هر اقدامی در سوئد نیاز به این شماره ی شخصی دارید.

 


این کارت های شناسایی  پنج ساله هستند اگر در طول این مدت دزدیده یا گم شود می توانید این موضوع را اطلاع داده وبرای گرفتن کارت درخواست دوباره دهید. 
پشت سر گذاشتن تمام این مراحل نیاز به زمان دارد یکی از بانک هایی که به اشخاص بدون داشتن این کارت  اجازه ی بازکردن حساب می دهد seb است.
نسبت به شغلی که در نظر دارید باید رزومه ی مناسبی تهیه کنید.بسیار حائز اهمیت است که به زبان سوئدی باشد.در رزومه ی خود از سوابق کاری وتحصیلی خود توضیح دهید،در مورد کارهایی بنویسید که می توانید انجام دهید نه اینکه فقط به آن علاقه دارید.
مهم ترین مسئله ای که شانس شما را در یافتن شغل افزایش می دهد توانایی صحبت کردن به زبان سوئدی است.


مزایای مبتنی بر اشتغال در سوئد:


داشتن شغل رسمی در سوئد به معنای برخوداری از مزایای بسیاری می باشد که بر اساس سطح درآمد متغیر می باشد.مزایایی مانند مرخصی با حقوق مخصوص والدین ،مرخصی استعلاجی،برخورداری از مستمری حتی قبل از موعد بازنشستگی وبیمه ی بیکاری اختیاری بر اساس شغل و نوع بیمه.


1- مرخصی مخصوص والدین،در بنیان خانواده در سوئد نقش مهمی را بازی می کند.که امکان داشتن فرزند در کنار کار کردن را میسر می سازد.پدر و مادر حق این را دارند که وقتی بچه دار شدند 480  روز مرخصی با حقوق داشته باشند که می توانند در طول سال روز هایی را به فرزندانشان اختصاص دهند،بدون اینکه شغل خود را ازدست بدهند.پدرها اضافه بر آن می توانند 10 روز مرخصی با حقوق در هنگامی که فرزندشان بدنیا می آید بگیرند.


2- اگر شما مریض شدید سیستم خدماتی سوئد فرصت این را می دهد تا استراحت کنید و سلامتی خود را دوباره بازیابید.کارفرما به شما 13روز مرخصی استعلاجی همراه با حقوق می دهد اما اگر مدت آن از7روز بیشتر شود باید نامه ی پزشکی ارائه کنید.


3- همه ی افراد شاغل در سوئد شامل بیمه ی بازنشستگی می شوند،اما آن دسته از افرادی که هزینه ی بیشتری را برای بیمه پرداخت کرده اند حتی اگر زودتر از سن 55 سالگی بازنشست شوند حق بیمه ی بازنشستگی به آنها پرداخت می شود.


4- وقتی مشغول به کار هستید باید مبلغی رابرای بیمه ی بیکاری بپردازید که اگر کار خود را از دست دادید بتوانید از آن بیمه استفاده کنید .مقدار آن نسبت به شغل شما و نوع بیمه ای که انتخاب کرده اید متفاوت است.

 

حال بطور خلاصه به چند مورد از مزیت های زندگی درسوئد اشاره می کنیم:


1- سیستم رفاه اجتماعی:در صورت داشتن personnumber می توانید از تحصیل و خدمات درمانی رایگان استفاده کنید.
2- در سوئد همه قادرند به زبان انگلیسی صحبت کنند.
3- مرخصی با حقوق مخصوص والدین که قبلا" در موردش توضیح داده ایم.
4- رعایت تعادل در روند زندگی:مردم سوئد معتقدند که کار کردن مداوم باعث از بین رفتن سلامتی می شود،یک فرد در کنار کار باید ورزش کند ، تفریح و زمانی برای مسافرت داشته باشد و چیزهای جدید  یاد بگیرد.کارفرمایان در این مورد با کارمندانشان همکاری می کنند.
5- در هر سال پنج هفته تعطیلات وجود دارد.
6- سرویس حمل و نقل عمومی همه جا در دسترس است.که بدون داشتن اتومبیل شخصی دچار مشکل نمی شوید.
7- برابری جنسیتی:در سوئد بین زن ومرد در هیچ زمینه ای تبعیض قائل نمی شوند و زن ومرد در هر شرایطی یکسان هستند.
8- همه ی مردم سوئد دوستار حقوق بشر هستند.
9- مردم سوئد به سنت ها بسیار احترام می گذارند، با اینکه کشور سوئد یک کشور مدرن است ،اما مردم آن به سنت ها بسیارپایبند هستند.
10- جامعه ای بین المللی :بدلیل اینکه سوئد یک کشور بین المللی است و مهاجرین بسیاری دارد شاهد فرهنگ های مختلفی در آن هستید.
11- stockholm یکی از زیبا ترین شهرهای دنیاست که حتما" زندگی در آن را دوست خواهید داشت.

 

منابع مطالعاتی:

زندگی روزمره در کانادا

ترکیه را بیشتر بشناسید

درباره ی کویت بیشتر بدانید

مهاجرت به استرالیا
 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 30685