تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
آبشار نياگارا

آبشار نیاگارا

 


سالانه میلون ها نفراز سراسر دنیا و کسانی که اقامت کانادا را دارند  برای دیدن آبشار نیاگارا به این منطقه می آیند.آبشار نیاگارا یکی از مکان های بی نظیر از لحاظ زمین شناسی است.از نظر موقعیت جغرافیایی مرز مشترک میان نیویورک در آمریکا و اونتاریو در کانادا می باشد. رود خانه ی نیاگارا درحدود 58 کیلومترامتداد دارد و از دوجهت انشعابی  به دریاچه های erie وontario  دارد.نام نیاگارا را بر روی دو شهر نهاده اند که یکی در اونتاریو و دیگری در آمریکا ست که در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند.


در نیاگارا سه آبشار مختلف وجود دارد،آبشار horseshoe که در دنیا بسیار معروف است  وبازدیدکنندگان فراوانی دارد.آبشار  horseshoe بطور کامل در کانادا قرار گرفته است.دومین مورد آبشار آمریکایی است وسومین آبشارکه از دو آبشار قبلی کوچکتر است بین جزیره یluna و goat قرار گرفته است ونام آن bridal veil  می باشد. علت اصلی شهرت آبشار نیاگارا نه به علت ارتفاع آن بلکه به علت عریض بودن آن است. به طور متوسط نزدیک به ۱۱۰ هزار متر مکعب آب از آبشارها در دقیقه سرازیر می‌گردد.


در واقع آبشار نیاگارا به دو بخش تقسیم شده است،یک قسمت از آن در جنوب شرقی کانادا در ایالت اونتاریو و قسمت دیگر در شمال غربی آمریکا ودرنیویورک واقع شده است.بخشی که درکانادا قرار دارد همانطور که در سمت راست تصویر ملاحظه می فرمایید به دلیل شکلش که شبیه نعل اسب است horseshoe خوانده می شود ،و قسمتی که در آمریکاست در سمت چپ تصویرآبشار آمریکایی یا به دلیل شکلش straight  خوانده می شود.


ارتفاع آبشار  horseshoe،53  متر و ارتفاع آبشار آمریکایی 56 متر از سطح زمین است.به دلیل مه و بخار آب که از فشار آب تشکیل می شود در روز های آفتابی شما حتما"شاهد رنگین کمان خواهید بود.


18000 سال پیش در عصر یخبندان اونتاریوی جنوبی با لایه های یخ به ضخامت 2 تا 3 کیلومتر پوشیده شده بود،چندین سال بعد از آن یعنی در حدود 12500 سال پیش یخ ها از ناحیه ی شمال به آرامی ذوب شدند و سال ها بعد از آن باعث تشکیل این آبشارها و دریاچه ها شدند.


   آبشار نیاگارا به طور حیرت آوری زیباست،و با توجه به گردشگران بسیاری که دارد تامین کننده ی نیازهای اقتصادی منطقه می باشد.


آب این رودخانه چه مصارفی دارد؟


.آب آشامیدنی
.تفریحی(قایق سواری و شنا)
.ماهی گیری
.ذخیره ی آب صنعتی
.گیرنده ی فاضلاب های شهری و صنعتی
.تولید برق آبی(نیروگاه (sir adam beck) در اونتاریو و(new york state power authority))


هزینه های زندگی


هزینه های زندگی:در نیاگارا برای کسانی که دراین شهر  مشغول به کار و زندگی هستند مقرون به صرفه تر از نقاط دیگر در اونتاریو می باشد.موارد زیادی برای بررسی هزینه های زندگی وجود دارد اما اولین و مهمترین آن هزینه ی خرید مسکن می باشد.


در زیر هزینه ی خرید انواع خانه با شرایط مختلف در نیاگارا برسی شده است:

 

 

 

 


 

 

در نیاگارا مردم به زبان های گوناگونی صحبت می کنند اما بیش از 15,000 نفر به زبان فرانسه صحبت می کنند.

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 9513