تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
ايالات استراليا(بخش اول)

australia        

 

 

 

 

                              


استرالیا  یا اقیانوسیه با ۶/۷ میلیون کیلومتر مربع مساحت، کوچک‌ترین قاره جهان به حساب می‌آید همچنین  استرالیا بعد از کشورهای روسیه ،کانادا،چین،ایالات متحده آمریکا وبرزیل ششمین کشور بزرگ جهان است ،این قاره به شکل جزیره ای است که اطراف آن را آب فرا گرفته است.استرالیا از نظر زمین‌شناسی کهن ترین خشکی جهان به شمار می‌آید.
مرکز این کشور شهر canberra است. استرالیا کشوری توسعه یافته با اقتصاد متکی بر بازرگانی و کشاورزی است. محصولات اصلی استرالیا نیشکر، پنبه، غلات و گوشت است.
 تا پیش از ورود اروپاییان به استرالیا، مردمان بومی این سرزمین از آیین دیرینه خود پیروی می‌کردند، ولی امروزه برخی از این بومیان به مسیحیت گرویده‌اند. مسیحیت را اروپاییان به استرالیا آوردند و با آغاز مهاجرت به این سرزمین فرقه‌های گوناگون مسیحیت، در آنجا به فعالیت پرداختند. طبق قانون در استرالیا دین از حکومت جدا است و هر کس می‌تواند آئینهای ویژه دینی خود را آزادانه پیگیری کند.
 زبان رسمی این کشور انگلیسی با گویش استرالیایی است که برخی از واژه‌های بومیان استرالیا نیز در آن وارد شده‌است. اختلافات بسیار نامحسوسی در لهجه مناطق گوناگون وجود دارد. زبان‌های دیگر مانند ایتالیایی و چینی نیز در بین مهاجران بسیار رایج است.


  کانگورو وکوآلا از نمادهای محیط زیست استرالیا می باشند.

 

   


استرالیا به هفت ایالت تقسیم شده است:


new south wales,victoria,queensland,south australia,western australia, tasmania, northern territoty


ایالت western australia


western australia بزرگ‌ترین ایالت استرالیا از لحاظ مساحت است که یک سوم غربی این کشور را اشغال می‌کند. پایتخت این ایالت شهر  perth  است.جمعیت آن حدود 2میلیون نفر است. زمین‌های زراعی غنی و چندین منطقه جستجوی طلا در آن وجود دارد.
منابع طبیعی دیگر این منطقه شامل آهن، نیکل، گندم و پشم می باشد که بیشتر آن از طریق بندر" فرمانتل - port of fremantle" صادر می شود.
برخی از شهر های این ایالت عبارتند از:


wiluna,cue,derby,broome,esperace,norseman,lake king,tom prince,perth.


هزینه های زندگی درperthدر حومه ی شهر ومرکز شهر بسیار متفاوت است،به طور مثال هزینه ی خرید خانه در perth ،450.000$ وکرایه ی خانه به طورهفتگی 400$است.
برخی از هزینه های دیگر در این شهر:

 

 

ایالت northern territory


northern territoryیکی از سرزمینهای اصلی استرالیا در شمال این کشور ومرکز این ایالت شهر darwinاست.  این ایالت دارای جنگلهای مرطوب با آب و هوای استوایی  گرمسیری است به همراه فصول خشک وگاهی مرطوب است .اما بیشتر مساحت آن را بیابان تشکیل می‌دهد ومتوسط درجه حرارت کمتر از 30 درجه در طول کل سال می باشد. جمعیت این ایالت بیش از دویست هزار نفر است که کم جمعیت‌ترین بخش استرالیا به حساب می‌آید. بیش از یک چهارم جمعیت این قلمرو را بومیان استرالیا تشکیل می‌دهند که بالاترین نسبت حضور بومیان در میان ایالتهای استرالیا است. صنعت توریسم امروزه از مهم‌ترین منابع درآمد این قلمرو به شمار می‌رود.
برخی از شهرهای northern territory عبارتند از:darwin,ti tree,borroloola,daly waters,ayers 

 rock
حمل و نقل:
تعداد زیادی اتوبوس در ساعات پر رفت و آمد  بین بخش مرکزی darwin وبخش های دیگر در حرکت می باشند اما در ساعات کم رفت وآمد وآخر هفته ها تعدادشان کمتر می شود. northern territoryاولین منطقه در استرالیاست که درآن دانش آموزان تا پایان دوره ی دبیرستان به رایگان از اتوبوس استفاده می کنند.
هزینه های زندگی:(بطور هفتگی)

 

اقامت 90 $-250$
تلفن 10$-30$
خوراک در منزل 80$-100$
حمل ونقل 15$-20$
برق و گاز 15$-20$

 

ساعت کاری در این ایالت معمولا"9صبح تا 6 عصر می باشد،شنبه ها ویکشنبه ها جزء تعطیلات هفتگی می باشد.
منابع انرژی درnorthern territory شامل نفت، گاز طبیعی و اورانیوم است.

 

ادامه دارد.....

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 9328