تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
تفريح و سرگرمي _فعاليت هاي بدني براي اعضاي خانواده در كانادا (بخش اول)

تفریح و سرگرمی _فعالیت های بدنی برای اعضای خانواده در کانادا


پس از آغاز زندگی جدید در کانادا  ، تفریح و سرگرمی و ورزش حتی اگر بدلیل سلامتی یا یک رشته ی تحصیلی برای شما باشد نقش مهمی در زندگیتان  خصوصا" کودکان و نوجوانان خواهد داشت.
در زیر بر اساس تجارب یک فرد کانادایی ،تفریحات و سرگرمی هایی پیشنهاد شده است که در کنار مقرون بصرفه بودنشان مفرح و لذت بخش نیز هستند.


برای کل اعضای خانواده:


در تمام شهر ها ی بزرگ و کوچک کانادا انجمن هایی وجود دارد و وظیفه ی ارائه ی برنامه های آموزشی و ورزشی برای کل خانواده در هر سنی را بر عهده دارد.این برنامه ها از 8 تا 12 هفته ممکن است طول بکشد.برخی از کلاس ها در محیط های بسته هم ارائه می شود پس این برنامه ها در فصل زمستان نیز دایر است.


این برنامه ها عبارتند از:


- کلاس های ورزشی در سطوح مختلف و برای سنین مختلف، مثل: شنا، هاکی ،ایروبیک ، جودو ، تنیس و خیلی رشته های ورزشی دیگر.
- آموزش کامپیوتر،مثل ( word ,excel ,internet ,office….)
- کلاس های آموزش زبان های مختلف.
- آموزش آلات موسیقی مختلف.
- آموزش نقاشی(رنگ روغن،اکریلیک،پاستل و...)

و خیلی برنامه های متنوع دیگر.
جدای از ارائه ی برنا مه ها ی مختلف، بیشتر این انجمن ها دارای استخر شنا،کلوپ ورزشی،استادیوم و دیگر امکانات برای ساکنین کانادا هستند.
 

برای کودکان و نوجوانان:


ورزش های فصلی:تعطیلات دانش آموزی در مقطع دبستان، دبیرستان و دانشگاهی از هفته ی آخر ماه ژوئن شروع شده و تا هفته ی اول سپتامبر ادامه می یابد.این زمان طولانی در فصل گرم سال است.در این فصل کانادایی ها به ورزش  در هوای آزاد می پردازند،مثل چادر زدن و کوه نوردی،ماهی گیری،سفر های دریایی و گشت و گذار در طبیعت.رقابت های ورزشی متنوعی بطور معمول در پارک ها و زمین های ورزشی تمام شهرهای کانادا برگزار می شود.ورزش های محبوبی که اغلب در فصل تابستان در فضای باز انجام می شود عبارتند از:فوتبال ، بیسبال ، تنیس ، والیبال و بسکتبال . در زمستان نیز هاکی و اسکی در بین مردم کانادا از همه محبوب تر است.

 


توصیه:


در تابستان فرزندان خود را از طریق انجمن ها ی محله خودتان برای شرکت در رقابت های محلی کودکان و نوجوانان ثبت نام کنید.این یک روش خوب برای شناختن دیگر مناطق کانادا ،مردم و خانواده های مختلف است.اگر چه این فقط یک سری مسابقات میان تیم های سازمان یافته است،اما باعث می شود تا فرزندانتان اوقات خوبی را سپری کنند و با اجتماع و مردم کانادا بیشتر آشنا شوند.


ثبت نام برای شرکت دراین کلاس هامعمولا" در ماه مارس و آوریل می باشد، وبرای ورزش هایی مثل فوتبال  ،بیسبال ، تنیس ، والیبال و بسکتبال قیمت های متفاوتی از 140$ تا 280$ دارد.هزینه ی لباس فرم و داوری مسابقات از همین شهریه کسر می شود.

 


 دو نمونه از برنامه های گروهی مناسب از هر لحاظ خصوصا" هزینه،برای دختران و پسران نوجوان برای داشتن تفریحات سالم در اجتماع و تعلیم و تربیت در زیر معرفی شده است:


پیشاهنگان کانادا(scouts canada) 

                  

   

                           

گروه پیشاهنگان کانادا یکی از بزرگترین سازمان ها برای جوانان در کشور و خارج از کشور می باشد.این سامان دارای هفت برنامه ی پیشنهادی برای دختران و پسران و کودکان و نوجوانان 5 تا 26 می باشد.همچنین دارای 3.600 گروه در اغلب شهرهای کانادا می باشد.درحدود 78.000 جوان از این برنامه ها  استفاده می کنند.


اگر چه این سازمان فعالیت خود را از ماه آگوست و سپتامبر آغاز می کند اما شما در هر ماهی از سال می توانید فرزندانتان را ثبت نام کنید.

ادامه دارد.....

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 9553