تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
ايالات استراليا(بخش دوم)


ایالت  queensland

queensland نام یکی از ایالت‌های کشور استرالیاست که در شمال شرقي این کشور قرار دارد وتقریبا" 25 درصد از مساحت استرالیا را دربر گرفته است.این ایالت 3 میلیون نفر جمعیت دارد وسالانه 2 میلیون نفر جهانگرد به این مکان مسافرت می کنند.queensland دارای آب وهوای گرمسیری ،سواحل باشکوه ومحیطی آرام و دلپذیر می باشد. سواحل و رودخانه‌های ساحلی آن مثل:"سان شاین کوست - sunshine coast" درقسمت شمال و بریزبین - brisbane، و منطقه توریستی "گلد کوست - gold coast" در جنوب آن واقع شده است. اولین بار استرالیا یی های بومی و جزیره نشین های تنگه تور - که 40،000 تا 65،000 سال پیش به این منطقه رسیدند – در این منطقه ساکن شدند. بعدها کوئینزلند تحت مستعمره بریتانیا قرار گرفت و از ایالت نیوساوت ویلز در تاریخ 6 ژانویه 1859 جدا شد. این ایالت بعدها جزو مناطق آزاد شد و امروزه اقتصاد این کشور از طریق کشاورزی، توریست و بخش های منابع طبیعی اداره می شود.

queenslandایالتی وسیع است که مساحت آن اندکی بیشتر از کل مساحت ایران است. پایتخت این شهر brisbaneاست که در جنوب شرقی این ایالت قرار گرفته است وجمعیت آن حدود چهار میلیون نفر می باشد

برخی از شهرهای این ایالت عبارتند از:

brisbane,charleville,birdsville,normanton,boulia,townsville,goldcoast ,longreach,hughenden.


 6دانشگاه در این ایالت وجود دارد وتعداد کل جمعیت دانش آموزی 190000 نفر است که 26 درصد آن از نقاط دیگرجهان می باشند.


کرایه خانه:


کرایه خانه ی 3 اتاق خوابه بطور متوسط در brisbane:(در هفته)
اطراف شهر:300$
مرکز شهر:430$
نقاط دیگر شهر:360$


دانش آموزان تمام وقت می توانند کارت های امتیازی حمل و نقل عمومی در اختیار داشته باشند،که قابل استفاده برای اتوبوس و قطارهای شهری می باشد.

ایالت south australia

south australia یکی از ایالتهای کشور استرالیاست که در جنوب این کشور قرار دارد . مرکز استرالیای جنوبی شهرadelaide است ,چهارمین ایالت بزرگ استرالیا به حساب می‌آید.جمعیت این ایالت 1.5 میلیون نفر می باشد.


adelaide و دیگر شهر های این ایالت به دلیل هزینه ی زندگی پایین ، بهترین فرصت های شغلی وسبک زندگی مطلوب مکان ایده آلی برای زندگی بشمار می آید.آب و هوای این ایالت مدیترانه ای است با زمستان های سرد و مرطوب و تابستان های گرم و خشک.متوسط دمای هوا در تابستان 29 درجه ی سلسیوس است.

برخی از نمونه های هزینه ی زندگی در adelaide:


بلیط تئاتر برای هر نفر 40-90$
بلیط سینما 14.30$
یک فنجان قهوه 2.50-3$
کرایه تاگسی از فرودگاه تا شهر 16$


برخی از شهرهای این ایالت عبارتند از:
adelaide,tarcoola,maralinga,cooper pedy,maralinga,port pirie,renmark,kingscote

ادامه دارد....

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 5799