تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
ايالات استراليا(بخش سوم)

 

ایالات استرالیا (بخش سوم)

ایالت new south wales

مرکز این ایالت شهر سیدنی است که بزرگ‌ترین شهر استرالیاست. ایالت new south wales پر جمعیت‌ترین ایالت استرالیاست که در جنوب شرقی این کشور قرار گرفته است.این ایالت مساحتی بیش از ۸۰۰ هزار کیلومتر مربع دارد. new south wales با ۶,۸۸۹,۱۰۰ نفر، یک سوم کل جمعیت استرالیا را در خود جای داده است. طویل‌ترین رودخانه استرالیا که "مورای دارلینگ - murray darling" نام دارد، در این ایالت واقع شده است. این منطقه از ديدگاه کشاورزی به خاطر گوسفند و گاو مرغوبش، مشهور می باشد.


برخی از شهر های این ایالت عبارتنداز:


 sydney,canberra,goulburn,inverrel,casino,orange,mildura,coffs harbour , dobbo,taree.

کانبرا پایتخت فدرال و بزرگترین شهر درون مرزی استرالیا می باشد. کانبرا که در دره‌ای وسیع در فلاتهای جنوبی نیو ساوت ویلز واقع شده، یکی از زیباترین شهرهای کنار رودخانه‌ای استرالیا شمرده می شودکه دارای پارکها و رستورانهای زیبا و مناطق سرسبز بسیار ی است.فاصله سیدنی تا کانبرا حدوداً ۳ ساعت رانندگی یا یک پرواز ۴۵ دقیقه‌ای است.
کانبرا دارای جاذبه‌های ملی، سفارتها و ساختمانهای عمومی بسیاری است که برخی از آنها عبارتند از:

  -  ساختمان قدیم و جدید پارلمان استرالیا
 -   ساختمان یادبود جنگ استرالیا
 -   گالری ملی استرالیا
-    ديرينکده (موزه) ملی استرالیا


هزینه های زندگی در سیدنی استرالیا به نسبت سبک زندگی و مکان آن متفاوت است.مثلا" در شهرها هزینه ها بالاتر از حومه ی آن می باشد.هزینه های بالا در سیدنی بدلیل این است که سیدنی یکی از بهترین شهرهای دنیاست.با این حال زندگی در استرالیا کم هزینه تر از زندگی در آمریکا و بریتانیاست.
راهنمای کلی در مورد برخی از هزینه ها در سیدنی:

 

 

new south wales   نقش عمده ای برای عبور و مروربه ایالت های هم جوار را دارد. اتوبوس ها در sydney به صورت 24 ساعته کار می کنند.ترمینال های مهم اتوبوس رانی در circular quey,wynyard,town hallوcentral station واقع هستندواطلاعات لازم در این مکان ها قابل دستیابی می باشند.

ایالت victoria

ایالت victoria سرزمینی در حدود ۲۳۷ هزار کیلومتر مربع است.مرکز آن شهر ملبورن می باشدکه به لحاظ جمعیت دومین شهر استرالیا به حساب می‌آید.صنایع بسیاری در victoriaوجود دارد که باعث ایجاد فرصت های کاری بسیاری در این ایالت از جمله شهر ملبورن شده است.
بلندترین نقطه آن کوه bogong با ارتفاعی کمتر از دوهزار متر و پست‌ترین جای آن کرانه‌های جنوبی است که هم سطح دریاست.
تاریخ
پس از ایجاد مستعمره نیو ساوت ولز توسط بریتانیا در سال ۱۷۷۸، به تدریج اروپائیان به دیگر مناطق سرزمین استرالیا مهاجرت کردند. نخستین گروه از ساکنان ویکتوریا در بندر پرتلند در غرب این ایالت ساکن شدند. در سال ۱۸۳۵ بنای شهر ملبورن نهاده شد اما مستعمره مستقل ویکتوریا در سال ۱۸۵۱ توسط بریتانیا ایجاد شد. از همین سال با اکتشاف طلا در این ایالت سیل مهاجران از دیگر کشورها بویژه ایرلند و چین به این منطقه سرازیر شد و ملبورن و ویکتوریا هم به لحاظ جمعیت و هم صنعت و بازرگانی، توسعه فراوانی یافتند، به گونه ای که این شهر موسوم به "ملبورن حیرت آور"، به بزرگترین شهر امپراتوری بریتانیا پس از لندن تبدیل شد . در سال ۱۹۰۱ با اعلام استقلال استرالیا، ویکتوریا به عنوان یکی از ایالتهای مستقل ، و ملبورن به عنوان پایتخت این کشور برگزیده شد. هرچند در سال ۱۹۲۷، شهر نوساختهٔ کانبرا پایتخت استرالیا گردید.

برخی از شهرهایvictoria و میزان جمعیتشان:


 geelong – just over 137,000
 ballarat – just over 78,000
 bendigo – just over 76,000
 shepparton-mooroopna – about 39,000
 melton – nearly 36,000
 mildura – just over 30,000
 sunbury – nearly 30,000
 warrnambool – - about 28,000
 traralgon – nearly 22,000
 pakenham – - about 19,000
 wangaratta – nearly 17,000
 moe – over 15,000
 ocean grove-barwon heads – about 14,000
 horsham – about 14,000
 morwell – around 13,000
 sale – around 13,000
 bacchus marsh – just over 13,000
 warragul – nearly 12,000
 bairnsdale – about 11,000
 colac – - about 11,000
 lara – around 10,000
 drysdale-clifton springs – just over 10,000

امروزه ملبورن به عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقات، هنر و فرهنگ و مد، ورزش و تفریح و جهانگردی و نیز فعالیتهای تجاری و صنعتی استرالیا شناخته می‌شود؛ تا جایی که از آن به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر و مد و ورزش این کشور یاد می گردد.

حمل ونقل عمومی در ایالت victoria:  

                                                                 

حمل ونقل دراین ایالت توسط قطار و اتوبوس به بهترین صورت ممکن انجام می شود وبسیار مقرون به صرفه می باشد.myki نام سیستم بلیط های  اعتباری جدید در victoriaمی باشد وبه صورت کارت های هوشمندی است که در بعضی ازایستگاه های قطار و اتوبوس همچنین با تلفن وشبکه اینترنت قابل شارژ اعتباری است.
v/line بزرگ ترین شرکت ارائه دهنده ی اتوبوس و قطار برای حومه یvictoria  می باشد وmyki برای گسترش خط v/line طرح ریزی شده است.
تاکسی ها در تمامی مناطق شهری ومنطقه ای توسط رنگ زردشان قابل تشخیص می باشند.می توانید از طریق تلفن تاکسی رزرو کنیدیا در ایستگاه تاکسی ها ویا در کنار خیابان تاکسی بگیرید.مسافت ها توسط تاکسی متر اندازه گیری می شود ،تمام تاکسی ها باید ثبت شده باشند و راننده باید در صورت لزوم کارت شناسایی خود را نشان دهد.
هزینه های زندگی در melborn  عموما" بیشتر ازشهرهای دیگرvictoria  می باشد.
نمونه ای از هزینه های ایالت victoria:ایالت tasmania

 

tasmania  نام جزیره است در جنوب شرقی استرالیا که کوچکترین ایالت هم از نظروسعت و هم از نظر جمعیت به حساب می آید و پایتخت آن شهرhobart  می باشد.  tasmania  در آخرین روزگار یخی از سرزمین اصلی استرالیا جدا شده و اکنون به دلیل حیات وحش منحصر به فرد خود، بیابانها و طبیعت بکرش مورد توجه می باشد.
برخی از شهر ها ی این ایالت عبارتند از:
queenstown,bridport,launceston,new norfolk,devonport, marrawah,portarthur,burnie,kingstown,sorell, george town .
 
جمعیت hobart  کمتر از 200000 نفر است.بعد از آن شهر launcestonاست با جمعیتی در حدود 100000 نفر و در طلاقی رودخانه های tamar  north esk, و  south eskواقع شده است.

 

 

شهر های دیگر و تراکم جمعیتشان بدین گونه است:

زندگی در tasmaniaمقرون به صرفه تر از همه ی ایالت های استرالیا می باشد و کرایه خانه ها و هزینه ی حمل و نقل بسیار ارزان می باشد.

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 9831