تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
تغيير قوانين كبك

                                                                   بنام خدا

اداره مهاجرت کبک در مارس 2012 تغییراتی ایجاد نموده است بخشی از این تغییرات اعمال شده و برخی دیگر هنوز اعمال نشده ولی طبق اعلام اداره مهاجرت از 20 مارس 2012 عطف به ماسبق می گردد لذا کلیه افرادی که از 20 مارس 2012 ارسال می نمایند توصیه می گردد به این تغییرات توجه نمایند:

این تغییرات در موارد زیر اعمال شده اند:

الف- ایجاد محدودیت در تعداد پرونده های پذیرفته شده در سال2012:

بر اساس اعلام رسمی سازمان مهاجرت کبک در تاریخ 2012/03/21 پذیرش در خواست های اخذ اقامت استان کبک  به مدت یک سال بر مبنای ایجاد محدودیت ظرفیت دریافت پرونده به گونه ای مشابه با شیوه فدرال صورت خواهد گرفت. به گفته خانم کاتلین ویل در خواست ها به سه گروه تقسیم می شوند:

1. گروه سرمایه گذاری:2700  پرونده
2. گروه کارآفرینی و خود اشتغالی: 215 پرونده
3. گروه اقامت از طریق شغل یا حرفه(skill worker ) که خود شامل سه دسته می گردد:

●  متقاضیانی که نفر اصلی و یا همسر دارای یکی از مدارک 12 یا 16 امتیازی هستند مانند گذشته بدون محدودیت ظرفیت پذیرش می گردند.
●  متقاضیانی که نفر اصلی و یا همسر دارای یکی از مدارک 6 امتیازی می باشند، 14300 در خواست از این گروه در مجموع پذیرفته خواهد شد.
لذا به این گروه از متقاضیان توصیه می شود که هر چه سریعتر جهت ارسال مدارک برای قرار گرفتن در ظرفیت موجود اقدام نمایند.
● متقاضیان دارای مدرک بدون امتیاز ویژه  (رشته های صفر امتیازی)   امکان ارسال درخواست را در سال آینده نخواهند داشت.
لازم به ذکر است نحوه امتیازبندی و لیست رشته ها مانند گذشته می باشد و تغییری در آن صورت نگرفته است.

ب- تغییر لیست مدارک مورد نیاز

از تاریخ 20 مارس 2012 لیست مدارک مورد نیاز تغییر یافت بر طبق این تغییر اثبات قانونی بودن کار از همان ابتدا الزامی شده است جهت اطلاع از تغییرات دقیق به مشاور خود مراجعه نمایید

ج- افزایش هزینه قانونی

از یکم اپریل 2012 هزینه بررسی پرونده برای نفر اصلی از 406 دلار به 750 دلار کانادا تغییر یافته ولی هزینه بررسی همراهان کماکان 156 دلار کانادا می باشد.

با افزایش تعداد درخواست های اقامت در ایالت کبک و روند رو به رشد متقاضیان کار و زندگی در کبک از سراسر جهان، اداره مهاجرت کبک با اعمال تغییرات فوق در تلاش است تا تعداد پرونده های متقاضیان مهاجرت به این ایالت را کنترل نماید لذا همانطور که پیش بینی می شد با استفاده از الگوی قوانین فدرال  اعمال ظرفیت و افزایش هزینه متقاضیان در دستور کار قرار گرفته است این قوانین در 21 مارس به مجلس کبک ارائه شده و طبق اعلام اداره مهاجرت در صورت تصویب در کلیه پرونده های دریافتی پس از تاریخ 20 مارس 2012 اعمال خواهد شد.
ممکن است در روند تغییرات ،لیست مشاغل مورد نیاز نیز تغییر کند هر چند با توجه به تغییرات فوق احتمال آن بسیار ضعیف شمرده می شود لیکن توصیه می گردد  که متقاضیان هرچه سریع تر اقدام به ارسال مدارک نمایند.

همچنین در تلاش باشید تا از طرق مختلف بتوانید امتیازات خود را به حداکثر ممکن برسانید چرا که با توجه به تغییر نگاه micc به روند جمع آوری مدارک امروز بیش از پیش احتمال حذف مصاحبه ویا محدود کردن تعداد مصاحبه ها احساس می شود.

                                                                                    با آرزوی سالی خوش و سرشار از موفقیت

                                                                                                  موسسه کاریابی بین المللی

                                                                                                    کارسازان آریان پارس

                                                                                                        kap institute


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 6623