تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
آيا مي دانيد سوئدي ها در مهارت زبان انگليسي رده ي چهارم در جهان را دارند؟

 آیا می دانید سوئدی ها در مهارت زبان انگلیسی رده ی چهارم در جهان را دارند؟

 

 
بر اساس تازه ترین مطالعه ی تحقیقاتی سازمان بین المللی تحصیلی (ef)  که به مدت سه سال از سال 2007 تا 2010 میلادی بر روی دو میلیون فرد در 44 کشور مختلف دنیا در قالب یک آزمون انگلیسی آنلاین صورت گرفته است،کشور های نروژ،هلند،دانمارک،سوئد و فنلاند به ترتیب در رده های اول تا پنجم برترین کشورهای دنیا قرار گرفتند ،مردم آنها از بالاترین میزان آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی در حد عالی  very high proficiency  برخوردار هستند.

 

 
پس از آنها مردم کشورهای اتریش،بلژیک ،آلمان و مالزی در رده های بعدی فهرست قرار گرفتند.یعنی مردم این کشورهااز میزان آشنایی و تسلط بر زبان انگلیسی در حد زیاد high proficiency  برخوردارهستند.

 

 
کشورهای لهستان ،سوئیس،هنگ کنگ،کره ی جنوبی ،ژاپن ،پرتغال،آرژانتین،فرانسه،مکزیک،جمهوری چک،مجارستان و اسلواکی به ترتیب در ردیف کشورهای با میزان آشنایی و تسلط بر زبان انگلیسی در حد متوسط moderate proficiency  قرار گرفتند.

 

 
نتایج این مطالعه همچنان نشان می دهد که مهارت های زبان انگلیسی در سایر کشورها ضعیف یا بسیار ضعیف هستند.مثلا" در ترکیه مهارت زبان انگلیسی بسیار ضعیف است.

 

 
لازم به ذکر است که کشورهایی مورد بررسی قرار گرفته اند که زبان انگلیسی در آنها زبان دوم یا زبان غیر رسمی محسوب می شود.

 

 
تحقیقات نشان می دهد که یاد گیری زبان انگلیسی نه تنها با سن شروع آموزش مرتبط است بلکه با عوامل مختلفی از قبیل:روش و کیفیت آموزش و تحصیل در مدارس،تعداد ساعات آموزش،در معرض بودن فضاهایی که در آنجا به زبان انگلیسی صحبت می شود،دیدن برنامه های با زیر نویس انگلیسی،دیدن فیلم های دوبله نشده،مطالعه ی روزنامه ها و دیدن شبکه های انگلیسی زبان و خیلی موارد دیگر...

 

 
 
نتایج تحقیقات همچنان نشان می دهد،سطح مهارت زبان انگلیسی در یک  کشور با سطح درآمد سرانه ی آن کشور رابطه ی مستقیم دارد.این کشورها به واسطه ی ثروت ملی بیشتر و اقتصاد قوی تر، سرمایه گذاری بیشتری بر روی افزایش کیفیت بخش آموزشی و تحصیل خودنموده اند.

امروزه دانشگاه های این مناطق دراروپا از بالاترین استانداردهای آموزشی در دنیا برخوردار هستند و بواسطه ی وجود رشته ها و دوره های زبان انگلیسی در سطح مدارس ،کالج ها و دانشگاه ها توانسته اند زبان انگلیسی را به عنوان ابزاری قدرتمند در تسهیل شرایط رشد اقتصادی،فرهنگی اجتماعی خود بکار گیرند.علاوه بر اینها ،تسلط بر زبان انگلیسی بعنوان زبان اول و بین المللی جهان امروز ،به توسعه ی صنعت گردشگری،ارتباطات و روابط بین الملل دولت ها و ملت ها کمک قابل توجهی می کند.

دپارتمان تحقیقات و توسعه ی kap

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 6588