تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
نگاهي به بريتانيا(بخش دوم)

 

 

بانک

 


 تعداد بسیاری بانک بزرگ در بریتانیا فعالیت دارند و در اکثر شهرها یک یا چند شعبه دارند، گر چه در سال های اخیر به واسطه ادغام و بهینه سازی بانک ها، از تعداد شعبه ها کاسته شده است. در اکثر بانک ها و بانک های رهنی (مثل بانک های پس انداز) می توان امور بانکی را با استفاده از تلفن و اینترنت انجام داد.

 در سال های اخیر، موجی از بانک ها به سبک جدید تاسیس شده است که در سوپر مارکت ها یا مغازه ها حساب های بانکی و خدمات نوینی ارائه می کنند. افراد مقیم و غیرمقیم می توانند حساب بانکی افتتاح کنند.

 

                                            

 

 


هزینه و سطح زندگی در بریتانیا بالاست، به خصوص هزینه غذا و کالاهای مصرفی موجب شده است این کشور یکی از پرهزینه ترین کشورهای جهان باشد. هر چند بین جنوب انگلستان که ثروتمند و پرهزینه است و شمال آن، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی که فقیر ( و ارزان تر) است، اختلاف زیادی وجود دارد. هزینه ی عوارض و مالیات اتومبیل، بنزین، و تنباکو بالاست. با این وجود میزان حقوق نیز، خصوصا در جنوب انگلستان، نسبتا بالاست.

 

     نظام مالیاتی

 

پادشاهی انگلستان جز کشورهایی است که پایین ترین نرخ مالیات بر در آمد را دارد که از حقوق کسر می شود. بطور کلی سه نرخ مالیات بر درآمد وجود دارد: نرخ تخفیفی 10 درصدی برای درآمدهای کمتر از 1500 پوند، نرخ پایه 23 درصدی برای درآمد 1501 پوند تا 000 8 2 پوند و نرخ 40 درصدی که باید درآمدهای بالای 28000 پوند پرداخت شود. کسانی که شغل آزاد دارند، مالیات بر درآمد خود را در دو قسط سالانه می پردازند.


مالیات سود سرمایه (cgt) : به هر سرمایه ای که سود بیشتر از 7100 پوند داشته باشد، cgt تعلق می گیرد. در صورتیکه حاصل جمع درآمد و سود کمتر از میزان معینی باشد ، به سودهای خالص بالاتر از 7100 پوند، 20 درصد مالیات تعلق می گیرد و اگر جمع آنها از این میزان بیشتر شود، نرخ مالیات 40 درصد خواهد بود. ساکنان بومی از پرداختcgt معافند.
مالیاتی برای اموال و دارایی ها اخذ نمی شود.

مالیات برارث و هدیه : درصورتیکه ارثیه بالای 231000 پوند باشد و به فرد دیگری جز همسر متوفی و یا موسسات خیریه برسد ، مشمول مالیات ارثیه 40 درصدی خواهد شد. تا 3000 پوند در سال را می توان بدون مالیات هدیه کرد. توجه داشته باشید که قانون مالیات برارث و هدیه پیچیده است و باید از توصیه های متخصصین بهره گرفت .

مالیات بر ارزش افزوده / خرید / فروش : نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده برای کلیه کالاها و خدمات 5/17 درصد است ، به جز سوخت داخلی که نرخ آن 8 درصد است . بیشتر غذاها ( بجز غذای موسسات پذیرایی )، ساختمان های جدید ، کفش ولباس کودکان، کتاب ها و روزنامه ها از این مالیات معاف هستند . 

 

  مسکن

 

قیمت ملک در بریتانیا بر حسب اینکه در کدام منطقه از کشور قرار دارد، بسیار متنوع است ، لندن و جنوب شرقی کشور، گران ترین مناطق هستند و در سالهای اخیر قیمت ها به طور دائم سیر صعودی داشته اند. ملکی را که در جنوب شرقی حدود 200000 پوند است ، عموما می توان در شمال انگلستان ویا اسکاتلند ( به جز ادینبورو) کمتر از نصف این قیمت خریداری کرد.

وام محلی برای خرید مسکن : دربریتانیا می توان به راحتی وام مسکن گرفت و به خاطر مهلت بازپرداخت طولانی که عموما 25 تا 30 ساله است ، اقساط نسبتا کم است . در این کشور اعطای وام مسکن تا 95 درصد از قیمت خرید ملک رایج است و برای افرادی که برای اولین بار قصد خرید ملک دارند و کسانی که وام خود را به شرکت دیگری انتقال می دهند ، تخفیف درنظر گرفته می شود. دسترسی به وام مسکن و طولانی بودن مهلت بازپرداخت آن ها بدین معنی است که معمولا خرید خانه ارزان تر از اجاره آن تمام می شود.

 در بریتانیا محدودیت مالکیت خارجی وجود ندارد و ساختمان ها از لحاظ ساخت عموما" استاندارد فوق العاده ای دارند.

مالیات املاک : در بریتانیا ، مالیات املاک وضع نمی شود و به جای آن مردم مالیات شورای شهر می پردازند که بر حسب ارزش ملک ، تعداد فرزندی که در آن ساکن هستد و منطقه ای که ملک در آن واقع شده است ، محاسبه می شود . نرخ سالانه از 400 پوند در نواحی روستایی تا 900 پوند در شهرهای بزرگ متفاوت است . این مالیات رامی توان به صورت اقساط پرداخت کرد.

اجاره : بریتانیا یکی از بی نظم ترین بازارهای اجاره مسکن را در اروپای غربی دارد ودر این کشور مستاجر درمقابل طمع صاحب خانه مصونیت چندانی ندارد. بازار اجاره پررونق نیست . و در سرتاسر کشور خصوصا در لندن و جنوب شرقی انگلستان ، املاک اجاره ای کمیاب هستند .

میانگین اجاره بهای ماهانه درجنوب شرقی ( بجز لندن ) ، برای یک آپارتمان یک خوابه 350 تا 500 پوند و برای یک خانه مستقل سه خوابه ، 500 تا 1200 پوند است . در لندن اجاره بها حدود 50 درصد بیشتر از شمال انگلستان و اسکاتلند است .

دپارتمان تحقیقات و توسعه ی kap

ادامه دارد.......

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 4904