تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
آيا زبان فرانسه در ساختار زبان انگليسي تاثير داشته است؟

آیا زبان فرانسه در ساختار زبان انگلیسی تاثیر داشته است؟

در طول قرن ها زبان انگلیسی دستخوش تاثیرات زیادی از زبان های گوناگون از جمله زبان فرانسه شده است.بطور قطع خیلی از افراد نمی دانند که به چه دلایلی این تغییرات بوجود آمده است.


در خصوص ریشه و تاریخچه ی گونه های مختلف زبانی مباحث بسیار زیادی موجود است اما در این جا بدون پرداختن به جزئیات،پیش زمینه ی کوتاهی در مورد اثر زبان های دیگر بر زبان انگلیسی در اختیارتان قرار می دهیم که باعث تغییر آن تا پدید آمدن شکل کنونی تا بدین روز شده است.


زبان انگلیسی در ابتدا متاثر از گویش های زبانی قبایل آلمانی، مثل:آنگل،گوت و ساکسون بوده است که در حدود 450 سال بعد از میلاد مسیح در بریتانیا سکونت داشتند.زبان شناسان این گروه از گویش های زبانی را آنگلوساکسون (anglo-saxon) می نامند و پس از گذشت زمان و تغییرات بسیار زیاد ، زبان انگلیسی به حالت کنونی درآمده است.


با پیروزی نرمن ها برای اشغال بریتانیا  در سال 1066 تحولات عمده و ناگهانی در ساختار زبان انگلیسی روی داد. william  به عنوان پادشاه انگلستان برگزیده شد و زبان فرانسه به عنوان زبان رسمی و مورد استفاده در دادگاه ها ،مراکز دولتی و فرهنگی انتخاب شد و برای 300 سال به همین ترتیب ادامه یافت.در طول این سال ها بدون در نظر گرفتن سختی ها ، این دو زبان در کنار یکدیگر توسط مردم انگلستان مورد استفاده قرار گرفتند . اما در حقیقت امر زبان انگلیسی توسط متخصصین دستور زبان نادیده گرفته می شد و باعث شد که اکنون زبان انگلیسی از لحاظ دستوری آسان تر از زبان فرانسه باشد.


در طول اشغال بریتانیا توسط نرمن ها در حدود 10000 واژه ی فرانسوی وارد زبان انگلیسی شد ، که سه چهارم آنها اکنون هم رایج است.این لغات در تمام زمینه ها از قبیل:ادبی ، عامیانه ،رسمی و ... بودند.بیش از یک سوم لغات انگلیسی بطور مستقیم یا غیر مستقیم ریشه در زبان فرانسه دارند. این چنین  تخمین زده شده است که فردی که زبان مادریش انگلیسی است و تا بحال فرانسه نخوانده است ،بطور ناخواسته در حدود 15000 واژه ی فرانسه را می داند.

 


 
هنگامی که شما آغاز به یادگیری زبان فرانسه می کنید،نکات بسیار زیادی را باید به خاطر بسپارید.مانند لغات جدید،صرف فعل های گوناگون وتلفظ هایی که به نظر نا آشنا و عجیب می رسند.به طور کلی همه چیز متفاوت است ، و این بسیار طبیعی است که شما درحین استفاده از این زبان دچار اشتباه شوید ، اما باید سعی کنید تا بتوانید کم کم اشتباهات خود را متوجه شوید و آنها را تصحیح کنید.

 


 

نکات بسیار زیادی ممکن است باعث رخ دادن اشتباه شود ،برای مثال در زبان فرانسه تمام اسم ها مانند زبان عربی دارای جنس مذکر یا مونث می باشند که در فرانسه به آن (masculine) و   (feminine ) می گویند. اگر جنس یک اسم را به اشتباه به کار ببرید ساختار جمله ی شما کاملا" دگرگون خواهد شد. درک این موضوع برای انگلیسی زبانان و دیگر افراد در ابتدای یادگیری مشکل می باشد.


نکته دیگر طرز تلفظ زبان فرانسه است که صحت آن بسیار ضروری است.پس فرد یادگیرنده باید حتما" با تلفظ کلمات آشنا باشد تا بتواند مطالب را درک کرده و همچنین بنویسد.


دپارتمان آموزش زبان موسسه ی kap جهت رفع نیاز های متقاضیان، کلاس های آموزش زبان فرانسه و انگلیسی با متد های بسیار پیشرفته در مدت زمانی فشرده طرح ریزی کرده است ،که شما می توانید از آن بهره مند شوید.

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 6048