تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
نگاهي به بريتانيا(بخش سوم)

 

خدمات شهری

 


دربریتانیا ، شرکت های بسیاری برق مصرفی ( 240 ولت ) را عرضه میکنند که اکثر آنها سراسرکشور را تحت پوشش دارند . برق رسانی معمولا در اکثرقسمت های کشور رضایت بخش و قیمت آن نسبتا پایین است .

در کلیه قسمت ها بجز در دورافتاده ترین مناطق بریتانیا، گاز شهری دردسترس مردم قرار دارد و حدود 26 شرکت خدمات مربوط به آن ارائه می دهند. گاز در بریتانیا شکل نسبتا ارزانی از انرژی است ، خصوصا برای تامین انرژی شوفاژ و آب گرم . در سراسر کشور آب لوله کشی برای نوشیدن مناسب است و معمولا بهای آب براساس ارزش مالیات پذیر ملک تعیین می شود و در مالیات شورای شهر منظور می گردد ( اکثر خانه ها در بریتانیا ، کنتور آب ندارند) . علیرغم آب و هوای مرطوب این کشور ، ممکن است قیمت آب بالا باشد و بیشتر مناطق ، خصوصا نواحی جنوب شرقی ، اغلب با کمبود آب مواجه هستند .

 

 اشتغال

 

مجوز کار : در بریتانیا چندین گروه نیاز به مجوز کار ندارند ، از جمله : اتباع کشورهای اتحادیه اروپا ، اتباع کشورهای مشترک المنافع بریتانیا که یکی از والدینشان متولد بریتانیا باشد و یا افرا د17 تا 27 ساله که برای یافتن شغلی در ایام تعطیلات ( حداکثر برای مدت دو سال ) به این کشور می آیند . سایر مردم باید قبل از ورود به بریتانیا ، باکنسولگری یا سفارتخانه بریتانیا در کشور خودشان مشورت کنند. کسانی که جز گروه معاف از مجوز نیستند، ممکن است در کسب مجوز کار دچار مشکل شوند.

شرایط کار : معمولا شرایط کاری در بریتانیا خوب است و کارکنان در این کشور نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا ، طولانی ترین میانگین ساعت کاری را دارند(40 ساعت درهفته ) . اکثرکارکنان چهار هفته تعطیلات سالانه دارند و می توان انتظار نوعی پاداش یا کارمزد مازاد بر حقوق ر ا داشت . برای اکثر کارها ، داشتن دانشی کاربردی از انگلیسی ضروری است و در شهرهای بزرگ ، خصوصا لندن ، فرصت های شغلی کوتاه مدت فراوانی وجود دارند.

میزان حقوق : میزان حقوق در بریتانیا تقریبا به اندازه سایر کشورهای اتحادیه اروپا است ، گرچه بین کمترین و بیشترین مقدار حقوق اختلاف زیادی وجود دارد. بعضی از مشاغل و حرفه ها ، حداقل دستمزد ثابتی دارند و حداقل دستمزد به میزان 07/3 پوند در ساعت ( در سال 2001 ) برای سراسرکشور تعیین شده است .

تامین اجتماعی : در بریتانیا پرداخت حق تامین اجتماعی ( بیمه ملی ) برای کلیه کارکنان اجباری است . عضویت از طریق کسردرصدی از حقوق افراد تامین می شود و مقدار آن بستگی به این دارد که شما جزو کدامیک از پنج گروه اجتماعی هستید . این حق عضویت حداقل 4/8 درصد برای دستمزدهای هفتگی 66 پوندی است. به دستمزدهای کمتراز این مقدار حق عضویت تعلق نمی گیرد.و براساس وضعیت مالی شما تخفیف هایی در نظر گرفته می شود. طرح تامین اجتماعی ، مزایای فراوانی را در اختیار صاحبشان قرار می دهد. از جمله مراقبت های درمانی ، حق عا ئله مندی ، کمک هزینه های بیماری و بیکاری و حقوق بازنشستگی .

 

خدمات

 

اداره پست : بریتانیا یکی از مدرن ترین و مناسب ترین سرویس های پستی جهان را دارد. در اکثر شهرها و روستاها یک اداره پست فعالیت دارد که شما می توانید درآن علاوه بر سرویس های پستی عادی ، از خدمات بانکی استفاده کنید و صورتحساب ها و هزینه مجوزها را بپردازند .
                                              

 

 

تلفن : شرکت telecom british (bt)  بخش اعظم بازار تلفن در انگلستان را به خود اختصاص می دهد، گرچه حدود 100 شرکت دیگر نیز برای سرویس دهی در بریتانیا جواز دارند که موجب شده است این کشور یکی از رقابتی ترین ونسبتا ارزان ترین بازارهای جهان را ( حداقل برای مکالمات خارجی ) داشته باشد . سیستم تلفن، عموما بسیار خوب است و بریتانیا درصف مقدم تکنولوژی مخابرات و پیشگام استفاده از تلفن های همراه در جهان است .

 

اینترنت : اینترنت در بریتانیا درچند سال اخیر بسیار رواج یافته است و خانه ها و شرکت های بسیار ی به شبکه وصل هستند . صدها شرکت isp وجود دارند که خدمات بسیاری در اختیار کاربران مشتاق دنیای اینترنت قرار می دهند و نرخ های ثابتی نیز دارند.

 

راههای ارتباطی : حدود 140 فرودگاه دربریتانیا وجود دارند که به شبکه گسترد ه ای از پروازهای داخلی و خارجی سرویس می دهند. فرودگاههای heathrow و gatwick درلندن از شلوغ ترین فرودگاههای جهان به شمار می روند. بلیط رفت و برگشت به بریتانیا ارزان ترین بلیط در اروپاست و شرکت های هواپیمایی در عرضه بلیط های تخفیف دار با یکدیگر بسیار رقابت می کنند.
                                              
 
قیمت اتومبیل در بریتانیا ، نسبت به سایر اروپا بسیار بالاتر است و توصیه می شود اتومبیل خود را از یک کشور اروپایی ، غیر از بریتانیا خریداری کنید.

 

ادامه دارد.... 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 6785