تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
فعاليت مهاجران در مشاغل نظام مند...

فعالیت مهاجران در مشاغل نظام مند


مهاجرانی که برای دستیابی به یک حرفه ی نظام مند در کانادا در خارج از این کشور تحصیل کرده اند،نسبت به کسانی که در کانادا متولد شده یا تحصیل کرده اند کمتر موفقیت این را داشته اند تا در یک حرفه ی نظام مند کار کنند.


در سال 2006،تعداد مهاجران تحصیل کرده ای که با توجه به رشته ی تحصیلی شان می توانستند در مشاغل نظام مند مشغول به کار شوند284000 نفر بوده است ، که این زمینه های تحصیلی شامل پزشکی،حقوق و آموزش و پرورش می شدند.از این تعداد تنها 24 درصد در مشاغلی آغاز به کار کردندکه منطبق به رشته ی تحصیلی شان بود.در صورتی که 53 درصد از 163000 مهاجری که در همین زمینه ها اما در کانادا درس خوانده بودند در مشاغلی مرتبط آغاز به کارکردند.در این بین 62 درصد از کسانی که در کانادا متولد شده اند در مشاغل نظام مند مرتبط با رشته ی تحصیلی شان مشغول به کار شده اند.

 

 

 


در این قسمت از مقاله باید به این موضوع اشاره داشت که ،به آن دسته از مشاغل، نظام مند گفته می شود که تحت نظارت ایالتی یا انجمن های حرفه ای اداره شود. این مشاغل در مورد ارزش یابی ها و مجوز های لازم برای شروع به کار نیاز به الزامات خاصی دارند. این مطلب بر روی مشاغل نظام مند و ارتباطشان میان مجوز ها ی تحصیلی و الزامات این حرفه ها تمرکز دارد.


مطالعات نشانگر این است که میزان مطابقت تحصیلی با شغل انتخابی نسبت به زمینه های مختلف تحصیلی گوناگون است.مثلا" مشاغل مهاجرانی که در زمینه ی بهداشت و درمان حرفه ای تحصیل کرده اند میزان مطابقت  تحصیلی بیشتری نسبت به کسانی دارند که در زمینه های تدریس، مهندسی و وکالت تحصیل کرده اند.


در شرایطی که میزان مطابقت تحصیلی با حرفه ی مهاجرانی که در رشته های پزشکی و پرستاری تحصیل کرده اند 56 در صد است این آمار برای رشته های دبیری 20 درصد است.همچنین گروه مهندسی که رشته ی مورد علاقه ی مهاجران تحصیل کرده است ،19 درصد و رشته ی حقوق 12 درصد انطباق تحصیل با کار وجود دارد.

بیشتر مهاجران تحصیل کرده تمایل ندارند تا در مشاغل نظام مند مرتبط با حرفه شان کار کنند.این موضوع در میان کسانی که زمان بیشتری را در کانادا زندگی کرده اند کمتر به چشم می خورد.

 

حتی بعد از گذشت 10 سال زندگی در کانادا مهاجران تحصیل کرده میزان انطباق تحصیلی  و حرفه ای در حدود 31 درصد دارندو در حالی که این آمار برای مهاجرانی که در کانادا درس خوانده اند 55 درصد و برای کسانی که در این کشور متولد شده اند 62 درصد است.


 درصد این انطباق در استان های غربی کانادا بویژه در newfoundland  و labrador بیشتراست.این آمار در ایالت های  saskatchewan   و alberta که بازار کار بسیار قدرتمندی دارند از متوسط کل نیز بیشتر است.

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 6640