تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
كاريابي در استراليا...

کاریابی در استرالیا

 

استخدام خصوصی :

آژانس های استخدام خصوصی در همه ی شهرها و کلان شهرهای استرالیا به وفور یافت می شوند و این امر در کشور استرالیا تجارت مهمی محسوب می شود.بسیاری از شرکت های بزرگ از بکارگیری این آژانس ها و مشاوران استخدام کارمندان بخصوص کارمندان اجرایی و مدیران و کارمندان حرفه ای و کارمندان موقت راضی هستند.به اکثر این آژانس ها  "آژانس استخدام" گفته می شود.برای یافتن شعبه های محلی این آژانس ها و دیگر آژانس ها دفتر تلفن زرد به شما کمک می کند.آژانس ها معمولا از اخذ پول از متقاضیان منع می شوند زیرا پول خود را از کارفرماها می گیرند.اگرچه در برخی ایالت ها ممکن است هزینه ای بابت ثبت نام از شما دریافت کنند.

 

 

آژانس ها باید مالیات بر درآمد را از حقوق کلی کسر کنند و شما باید در عرض چند هفته  اول کار، شماره ی پرونده ی مالیاتی خود را به آژانس مربوطه بدهید. میزان حقوق بسته به نوع شغل به طرز چشمگیری متفاوت است اما به اکثر مشاغل منشیگری بین 15 تا 20 دلار در ساعت یا 450تا 600 دلار حقوق خالص(بعد از کسر مالیات) در هفته تعلق میگیرد.معمولا برای تعطیلات و شب کاری حقوق بیشتری می دهند.برای شغل هایی که در مناطق دور دست قرار دارند نیز کمک هزینه هایی پرداخت می شود.

 

مشاغل قراردادی :

 

مشاغل قراردادی یا آزاد را می توانید از طریق آژانس های مخصوص در استرالیا بیابید. قراردادها معمولا به صورت تمام وقت و برای دوره ای مشخص هستند. اگرچه ممکن است زمان خاتمه آن ها مشخص نباشد.تفاوت بین مشاغل موقت و قراردادی نا محسوس است.این مشاغل اغلب با هم مشابه اند.در سال های اخیر بسیاری از شرکت ها کارمندان تمام وقت خود را به کارگران قراردادی تغییر داده و مشاغلی از قبیل نظافت،نگهبانی از ساختمان،تهیه و سرو غذا،کارهای ساختمانی،نصب سیستم های جدید کامپیوتری و غیره را طبق قرارداد به شرکت های دیگر واگذار می کنند.همانطور که گفتم میزان حقوق بسیار متفاوت است و مثلا از حدود ۱۶ دلار در ساعت برای یک منشی تا ۱۱۰ دلار در ساعت یا بیشتر برای متخصصین کامپیوتر متفاوت است.بازار کارهای قراردادی در استرالیا مخصوصا برای متخصصین فناوری اطلاعات بسیار خوب است.

 

مشاغل نیمه وقت :

 

مشاغل نیمه وقت در اکثر صنایع و حرفه ها در استرالیا یافت می شود و در ادارات و فروشگاه ها و کارخانه ها و رستوران ها بسیار معمول هستند.در چند سال گذشته تعداد کارگران نیمه وقت به طرز چشم گیری افزایش یافته است.کار نیمه وقت معمولا به معنای کمتر از ۲۰ ساعت در هفته است.کارگران نیمه وقت معمولا بر اساس ساعات کاری حقوق دریافت می کنند.در ضمن کارگران نیمه وقت در مقایسه با کارگران تمام وقت حقوق بسیار کمی می گیرند.

 

مشاغل موقت و غیر رسمی :

 

مشاغل موقت و غیر رسمی از آن جهت با مشاغل نیمه وقت متفاوتند که معمولا فقط به صورت دوره ای محدود مثلا از چند ساعت تا چند ماه دایر هستند.بازار مشاغل موقت در چند دهه ی اخیر بسیار افت داشته است.

 

زنان شاغل :

 

نزدیک به ۵۵ درصد از زنان استرالیایی شاغل هستند و حدود ۴۵ درصد از کل نیروی کار استرالیا را تشکیل میدهند.۳۵ درصد از کارمندان تمام وقت و ۷۵ درصد از کارمندان نیمه وقت زن هستند.هر چند شما در مورد زنان به صورت رسمی تبعیض مشاهده نمی کنید ولی در عمل این واقعیت وجود دارد و نسبت به زنان تبعیض قائل می شوند. به طور متوسط دستمزد زنان دو سوم دستمزد مردان است. تبعیض اساسی میان زنان در میزان حقوق یا عنوان شغلی نیست،بلکه در امکان ترفیع سمت است و این نیز به این دلیل است که بسیاری از کارفرماها از این واهمه دارند که زنان پس از رسیدن به سمت یا پستی تشکیل خانواده بدهند یا آن پست را ترک کنند.این مانع  نامرئی"سقف شیشه ای" یا همان (glass ceiling ) نامیده میشود.اگرچه این پدیده امروزه مانع چندان مهمی در راه موفقیت زنان محسوب نمی شود ولی در کل شانس مردان برای احراز شغل های مدیریتی و اجرایی 4 برابر زنان است.

 

 

در جستجوی کار :

 

 

هنگام جستجوی کار در استرالیا توصیه می شود همه ی تلاش خود را به یک زمینه متمرکز نکنید چرا که هر چه بیشتر تقاضانامه ی کار پر کنید شانس موفقیت شما نیز افزایش می یابد.با هر تعداد آژانس استخدامی که می توانید به صورت کتبی و تلفنی یا حضوری ارتباط برقرار کنید.هنگامی که برای شغلی درخواست کتبی می دهید درخواست خود را به آدرس مدیر کل یا رئیس شرکت بفرستید و یک نسخه از شرح حال و سوابق خود (cv) را ضمیمه ی نامه کنید.اما توجه داشته باشید که اگر از خارج از استرالیا درخواست کتبی بدهید شانس شما بسیار پایین است.در کل باید گفت: که برای یافتن شغل مناسب خودتان علاوه بر آژانس ها به این مواد نیز مراجعه کنید :

۱) مراجعه به ادارات ملی استخدام محلی در استرالیا که بیشتر برای مشاغل غیر حرفه ای هستند.

۲) مراجعه به فرصت های شغلی تله تکست تلویزیون و اینترنت که امروزه آژانس های کاریابی بیشتر کارهای خود را با اینترنت انجام می دهند.

 ۳) مراجعه به قسمت فرصت های شغلی روزنامه های استرالیا که چاپ شنبه آن بهترین است که این بخش را نیز می توانید از اینترنت مشاهده کنید.

 

 

روش های  پیدا کردن کار در استرالیا

 

ابتدا ایالت خود را به درستی و با آگاهی کامل انتخاب کنید سپس شهری را که می خواهید در آن زندگی کنید را بررسی کنید زیرا استرالیا بسیار سرزمین پهناوریست.

 

بعد از انتخاب شهر و ایالت کاریابی های آن منطقه را پیدا کنید هرچند که کاریابی های استرالیا امکان دارد درصد زیادی از شما که تازه وارد هستید بگیرد اما هر دو سود می کنید زیرا که آن کاریابی سریع تر از شما می تواند کار برایتان پیدا کند می توانید برای رسیدن به کاریابی هر منطقه از لینک زیر استفاده کنید

 

http://employment.byron.com.au

 

روش دوم استفاده از وب سایت های فعال در زمینه کاریابی در استرالیا است که بهترین آنها این دو سایت است.

 

www.jobsearch.gov.au 

 

www.careerone.com.au

 

روش سوم از طریق روزنامه های رسمی استرالیا که روزانه منتشر می شود می باشد و روش آخر ارتباط مستقیم با کارفرما است.

 

در کاریابی چه مواردی بسیار تاثیر گذار است:

 

1) سابقه کار. 

2) تسلط به زبان انگلیسی.

3) روزمه خیلی قوی طبق الگوی خودشان.

4) مدارک تحصیلی و تخصص شما.

5) داشتن اطلاعات بیشتر در مورد فرهنگ کاری استرالیا.

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه ی kap

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 13220