تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
نگاهي به ايالت اونتاريو (بخش دوم)

مسکن در انتاریو


به دلیل رشد مداوم و ازدیاد جمعیت شهرهای بزرگ در انتاریو قیمت مسکن در این شهرها نسبت به دیگر شهرهای کانادا بالاتر است . البته باید این نکته را نیز مد نظر داشت که میزان درآمد بالا در این شهرها می تواند به جبران این هزینه ها کمک نماید ، همچنین این رویه در شهر های کوچکتر این استان به شدت شهرهای بزرگتر نیست. با این وجود بسیاری از خانواده ها برای کاستن هزینه های زندگی خود روی به زندگی در شهرک های اطراف شهر های بزرگ آورده اند . میانگین قیمت یک آپارتمان در تورنتو بالاتر از 350000 دلار و در اتاوا بیشتر از 250000 دلار می باشد. بسته به شهر و کیفیت خانه، بین 25 تا 41 درصد درآمد خانواده ها در انتاریو صرف تملک یک خانه می شود.

 

تحصیلات در انتاریو


انتاریو مرکزی برای موسسات تحقیقاتی شناخته شده در سطح جهان است که از بودجه آموزشی استانی استفاده می نمایند . ثبت نام از کودکستان تا سطح 12 به طور عمومی انجام می گیرد ، مدارس کاتولیک و فرانسه در سرتاسر استان پراکنده می باشند که با پشتیبانی مالی از طریق مالیات دهندگان حمایت می شود و تحت نظارت دولت استانی به آموزش دروس طراحی شده می پردازند. مدارس متعدد کاتولیک جهت حفاظت از تاریخ اقلیت کاتولیک مورد حمایت نظام آموزشی کانادا قرار می گیرند . همچنین در بسیاری از مناطق ، مدارس دیگری که از محل بودجه عمومی اداره می شوند می توانند به عنوان مدارس جایگزین مورد انتخاب دانش آموزان قرار گیرد .

همچنین انتاریو به عنوان استانی پیشرو در آموزش های خاص شناخته می شود. تا سال 2003 این استان دارای رتبه 13 در آموزش دوره دبیرستان به شمار می آمد که این دوره با دوره آموزشی جدیدی که به صورت استاندارد و با دروس جدید در سراسر استان جهت آماده سازی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه ، دانشکده های فنی و حرفه ای، دوره های آموزش تجارت و ورود مستقیم به بازار کار تدارک دیده شده بود جایگزین شد .

 

 

 این برنامه استاندارد جدید به منظور اطمینان بخشیدن از رعایت کیفیت و بی طرفی در مدارس سرتاسر استان طراحی شده است . آموزش دوره بعد از دبیرستان در انتاریو شامل شبکه ای از سازمان ها است که از طریق بودجه عمومی اداره می شوند . این سازمان ها موضوعات ومشاغل گسترده ای را تحت پوشش قرار می دهند مانند: دانشگاه های پژوهشی مشهوری که دارای دانشکده های هنر ، فن آوری و کشاورزی می باشند و همچنین دیگر برنامه های منحصر به فرد. در ضمن دانشگاه های انتاریو در بین دانشگاه های معروف و شناخته شده جهان می باشند که از جمله شاخص ترین آنها می توان به دانشگاه تورنتو ، کویین ، یورک و دانشگاه انتاریو غربی اشاره کرد . میانگین شهریه پرداختی در سال یک دانش آموز در این استان 4900 دلار می باشد که کمی کمتر از میانگین کشوری است .

 

خدمات درمانی در انتاریو


بنا بر قوانین کانادا تمام ایالات این کشور موظف به فراهم آوردن بهداشت و درمان رایگان برای تمام شهروندان و کسانی که به صورت قانونی به تبعیت این کشور درآمده اند هستند. به عبارت دیگر بسیاری از خدمات بهداشتی و درمانی در کانادا بدون دریافت وجهی از بیمار ارئه می شود . البته برخی از درمان های غیر ضروری (مانند: جراحی های زیبایی غیر ضروری و برخی از مراقبت های دندان پزشکی) عموما مشمول این قانون نمی شوند اما لیست اینگونه خدمات در استان های مختلف متفاوت است .
مراقبت های بهداشتی و درمانی بطور کامل برای تمام افراد ساکن در انتاریو بطور رایگان مهیاست .
طرح بیمه درمانی انتاریو  (ohip)  تمام مخارج خدمات درمانی برای شهروندان این استان و اکثر ساکنین دائم در این استان را بطور کامل پرداخت می کند . این مخارج عبارتند از هزینه معاینه پزشک ، آزمایشات پزشکی ، فوریت های پزشکی ، بستری در بیمارستان و فوریت های دندان پزشکی.


در حال حاضر 211 بیمارستان در سرتاسر استان وجود دارد که شامل بیمارستان های ارائه دهنده خدمات اورژانس، بیمارستان های تخصصی و بیمارستان ای تحقیقاتی می باشند. همچنین این استان دارای هشت بیمارستان خصوصی نیز می باشد که خدمات خاص خود را به شهروندان ارائه می دهند.

 

تاریخچه انتاریو


انتاریو یکی از 4 استان اصلی بود که در معاهده 1867 کانادا به هم پیوستند . نام اصلی استان " کانادای بالا " بوده (با توجه به اینکه " کانادای پایین " نیز در آن دوران وجود داشته که امروز کبک خوانده می شود ). نام استان از دریاچه انتاریو گرفته شده است ، که خود این نام نیز در زبان هورن huron به معنای دریاچه بزرگ می باشد . از آنجائیکه این استان یکی از اولین مناطق صنعتی در کانادا به شمار می آید ، محل قدیمی ترین شرکت های کانادایی نیز هست . تاریخچه انتاریو توسط مهاجرانی ساخته شده است که ابتدا با قایق ، سپس با قطار و سرانجام با هواپیما برای آباد کردن این استان وارد آن شده اند . حتی پیش از بوجود آمدن کانادا مهاجران برای شروع یک زندگی جدید وارد آن شده بودند و امروز بجز حدود 2.5 درصد جمعیت انتاریو ، ما بقی اهالی انتاریو از نسل همان مهاجران می باشند. با ورود موج جدید مهاجران از مناطق مختلف جهان طی دوران مختلف هریک از آنها تاثیرات فرهنگی خود را بر فرهنگ این استان برجای گذارده اند .

 

فرهنگ استان انتاریو


با وجود فرهنگ های مختلف که از سرتاسر دنیا به این استان کوچ کرده اند ، انتاریو یکی از غنی ترین مناطق دنیا از لحاظ تنوع فرهنگی به شمار می آید . حتی در شهرهای بزرگتر مثل اتاوا و تورنتو که در قلب انتاریو قرار دارند شاهد جوامع متنوع فرهنگی هستیم ،تا جائیکه هر تازه واردی به این شهر با وجود زندگی کردن در کنار دیگر فرهنگ ها احساس غریبی و بیگانگی نخواهد کرد. انتاریو از لحاظ دارا بودن فضای دوستانه شهرت جهانی دارد. از لحاظ رویدادهای مهم فرهنگی ، علمی و ورزشی انتاریو جایگاه ویژه خود را در بین جوامع جهان یافته است. به عنوان مثال جشنواره بین المللی فیلم تورنتو است که تمام چهره های مطرح این رشته را به این شهر می کشاند و بسیاری از بهترین فیلمسازان جهان اولین نمایش کارهای خود را به تماشاگران این شهر ارائه می کنند . در حالی که حضور چهره های جهانی در اینجا بسیار چشمگیر است ، اما اهالی منطقه نه تنها به این فرهنگ وارداتی بسنده نمی کنند ،برعکس تولیدات هنری ، ورزشی و تفریحی منطقه در رشد و رونق این رشته ها در بین جوامع بسیار موثر بوده است . نقطه برجسته فرهنگ انتاریو به جوامع مهاجر مربوط می شود . ترکیب جمعیتی گوناگون در شهرهای بزرگ استان، رویدادهای فرهنگی متنوعی را موجب می شود که خوشایند ساکنین و گردشگران است. به عنوان مثال می توان به جشنواره اهالی حوزه کارائیب اشاره کرد که در نوع خود بزرگترین جشنواره فرهنگی اهالی آن منطقه در جهان به شمار می آید ، که در ابتدا توسط جامعه مهاجر از آن منطقه و به منظور شناساندن فرهنگ خود به دیگران صورت گرفت و امروز تبدیل به جشن بزرگی شده که هرساله بیش از 1.2 میلیون نفر را برای بازدید جذب خود می کند . همچنین تمام فرهنگ های مختلف در سراسر استان در کنار هم برای شکل دادن به یک فرهنگ واحد کمک می کنند.

 

ادامه دارد....

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 6971