تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
نگاهي به ايالت اونتاريو(بخش سوم)

 

جمعیت شناسی استان انتاریو

 

انتاریو با دارا بودن 12 میلیون نفر جمعیت پر جمعیت ترین استان در کانادا می باشد. بیش از 90 درصد از این جمعیت در قسمت های جنوبی استان که در 200 کیلومتری مرز با آمریکا می باشد زندگی می کنند. بخش عمده ای از این جمعیت در تورنتو و اطراف آن زندگی می کنند (که در حال حاضر نزدیک به 6 میلیون نفر را شامل می شوند). بعلاوه بخش "گلدن هورس شو "golden horseshoe"  که قسمت اعظمی از تورنتو را احاطه کرده است محل سکونت بسیاری از اهالی استان می باشد . تورنتو بزرگترین شهر در انتاریو است که در عین حال بزرگترین شهر کانادا و پایتخت این استان نیز محسوب می شود ومهاجران بسیاری برای زندگی واقامت در کانادا این شهر را انتخاب می کنند . طبق آمار مناطق شهری بزرگ (cma) جمعیت تورنتو به مرز 5.8 میلیون نفر رسیده است و هنوز هم در حال گسترش است . مارک هام ، که قسمت شمال شرقی شهر را شامل می شود ، سریع ترین رشد در بین شهر های کشور را دارا است .

اتاوا دومین شهر بزرگی است که با 1.1 میلیون نفر جمعیت پایتخت کشور نیز هست . دیگر شهرهای اصلی شامل همیلتون ، لندن و کی چنر-واترلو درجنوب غربی انتاریو، کینگ استون در قسمت شرقی و سادبری در مرکز استان می شوند. پراکندگی جمعیتی در انتاریو طی قرون متمادی از مهاجرت ها و برای ایجاد یک جامعه با تنوع فرهنگی شکل گرفته است . در حالی که اکثریت اهالی انتاریو از نژادهای انگلیسی و فرانسوی هستند،در این استان از گوشه گوشه دنیا درصد های مختلف جمعیتی حضور دارند . جمعیت چینی ها قابل توجه بوده و به سرعت در حال رشد است .همچنین جمعیت قابل توجهی از جنوب آسیا در این استان حضور دارند .

با فراهم شدن محیط آزادی و احترام متقابل در جامعه کانادا آزادی ادیان برقرار بوده و آزادی بیان تبلیغ می شود ، تعداد زیادی از ادیان گوناگون در این استان حضور دارند به همین دلیل مهاجران برای اقامت کانادا و زندگی در کانادا از لحاظ تفاوت در دین دچار مشکل نخواهند شد. در حالی که انتاریو رسما به عنوان یک جامعه سکولار شناخته می شود که در آن در حدود 20 درصد افراد هیچ گونه وابستگی دینی ندارند در عین حال محفل های مذهبی مختلف از رونق برخوردار هستند . در این بین کاتولیک ها و پروتستان ها دو فرقه نخست از لحاظ بزرگی به شمار می آیند و در کنار آنها مسلمانان ،هندوها،یهودی ها ، بودائی ها ، سیکها و دیگر ادیان قرار گرفته اند.

 

مهاجرت به انتاریو

 

بیش از 60 درصد از جمعیت مهاجر به کانادا انتاریو را به عنوان محل اقامت خود برمی گزینند. امروزه رشد جمعیت  استان تقریبا به طور کامل توسط مهاجران تامین می شود ، مسئولان استان برای جذب بیشتر مهاجران برنامه آزمایشی را به سازمان (pnp) ارسال کرده اند ، این سازمان به استان این اجازه را می دهد که با سرعت بیشتری به درخواست اقامت کسانی که مهارت های مورد نیاز استان را دارا هستند رسیدگی نماید . با وجود جمعیت مهاجر زیادی که هر ساله وارد استان می شوند ، در کنار دفاتر دولتی مجهز بسیاری از گروه های غیر انتفاعی در امر اسکان مهاجران جدید خدمت رسانی می کنند. بعلاوه حضور نژادهای مختلف عامل بسیار جذابی برای مهاجران جدید محسوب می شود.

 

دولت انتاریو

حکومت در کانادا به صورت فدرالی می باشد. بجز بخشی از ارکان که تحت کنترل حکومت مرکزی می باشد دیگر امور مربوط به استان تحت نظارت حکومت استانی است . انتاریو دارای پارلمان مستقل می باشد که اعضای آن در انتخابات توسط مردم انتخاب شده و مجلس این استان که محل آن در مرکز تورنتو است را تشکیل می دهند. در حالی که اتاوا پایتخت کشور است ولی پایتخت این استان به حساب نمی آید. به مانند دیگر استان های کانادا این استان نیز کنترل دقیقی بر خدمات در بخش های بهداشت و درمان و آموزش دارد.

 

تورنتو


به تورنتو لقب " نیویورک سوئیس " را داده اند . از آنجائیکه این شهر مرکز اقتصادی کشور محسوب می شود نقاط مشترک زیادی با نیویورک دارد،این شهر محل حضور دفاتر اصلی شرکت های بزرگ کانادائی است . همچنین این شهر به واسطه فرهنگ های مختلف ،شاهد رویدادهای متعدد است. همچنین دلیل شهرت به سوئیسی بودن به خاطر تمیزی و امنیت فوق العاده این شهر است ، همان عواملی که باعث شده اند این شهرهمه ساله در بین بهترین شهرهای دنیا برای زندگی کردن قرار گیرد.
گرچه این شهر از بسیاری از جهات منحصربه فرد باقی مانده و اغلب به عنوان " شهر طلایی " شناخته می شود ، این شهر به عنوان یکی از متنوع ترین شهرهای دنیا از لحاظ جمعیتی به شمار می آید. بیش از نیمی از جمعیت شهر را اقلیت ها تشکیل داده اند. در سرتاسر شهر می توان گروه های مختلفی را که از گوشه و کنار دنیا به این نقطه مهاجرت کرده اند را مشاهده کرد از محله یونانی ها تا محله ایتالیائی ها و از محله چینی ها تا پرتقالی ها و محله کره ای ها.

اصلی ترین درخواست های مهاجرت به کانادا و به تورنتو دلیل اقتصادی داشته و برای کار  صورت گرفته است . به عنوان بزرگترین شهر کانادا و پنجمین شهر بزرگ آمریکای شمالی، این شهر موقعیت های شغلی بسیاری در صنایع گوناگون را دارا است . این شهر بیشترین آمار پذیرش مهاجران در بین شهر های کانادا در سال را دارد ، و در نتیجه دومین شهر بزرگ جهان است که بیشترین مقیم خارجی را بعد از شهر میامی در فلوریدا دارد . و همین تنوع جمعیتی در کنار استانداردهای بالای زندگی موجبات تحسین و شهرت این شهر در سطح جهان راباعث شده است .


اتاوا

پایتخت کانادا ، اتاوا است که در بخش شرقی انتاریو و در کنار مرز کبک واقع شده است . منطقه پایتخت محل سکونت حدود 1.15 نفر از مردم می باشد.بسیاری از مهاجران اتاوا را برای اقامت و زندگی در کانادا انتخاب می کنند.

این شهر به عنوان مرکز حکومت فدرال موجب ایجاد اشتغال برای بسیاری از اهالی این منطقه شده است و از آنجائیکه دفاتر دولتی در این شهر مستقر می باشند بسیاری از شرکت های داخلی و بین المللی که با بخش دولتی و عمومی سر و کار مستقیم دارند این شهر را محل دفاتر اصلی خود قرار داده اند. این شهر همچنین به مرکزی برای فن آوری های نوین تبدیل شده که همین امر باعث شده تا این شهر بیشترین افراد دارای مدرک دکتری در کانادا را در خود جای دهد . این شهر همچنین دو دانشگاه اصلی کشور یعنی دانشگاه اتاوا و دانشگاه کارلتون را در قلمرو خود جای داده است. اتاوا مرکز مهمی برای مهاجرت به کانادا به شمار می آید و در حدود 20 درصد از جمعیت شهر را افراد خارجی تشکیل می دهند. این مهاجران به واسطه فرصت های شغلی و اقتصادی، استانداردهای بالای زندگی و محیط دوستانه و امن که در پرورش خانواده نقش دارد جذب این شهر شده اند.

 

 

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap 
کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 5075