تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
اهميت سازگاري با محيط در چيست؟

 اهمیت سازگاری با محیط چیست؟


سازگاری با محیط اولین قدم یک کارجو در جهت کسب موفقیت است


هر چه اطلاعات شما نسبت به همه ابعاد کشور مقصد و شرایط ویژه خود در آن کشور بالاتر باشد میزان سازگاری شما بیشتر است


البته توانایی های فردی شما از جمله


 قدرت روبه رو شدن شما با مشکلات


 ایجاد راهکار برای رفع مشکل و گذر از آن یکی از نکات بسیار موثر در موفقیت شما در سازگاری است


بدیهی است که انتقال از یک محیط به محیطی جدید تر آن هم کشوری با فرهنگ،ادب،زبان و قوانینی متفاوت مشکلاتی برای تازه واردین بهمراه خواهد داشت اگر در کشور خود از شهری به شهر دیگری انتقال یابید حداقل شش ما زمان لازم است تا به درجه اجتماعی و ثبات قبل دست یابید حال این طبیعی است که در کشوری دیگر با فرهنگ ،زبان و ... متفاوت زمان بیشتری لازم ایت تا به ثبات قبل و رشد برسید این زمان سازگاری نامیده می شود.


درست است که مهاجرت آغاز از ابتدا است ولی شروع از نقطه صفر نیست چرا که تجربه راه پیموده شما در کشور مبدا سرمایه اولیه شما برای پیمودن راه موفقیت در کشور مقصد خواهد بود سازگاری شما  نتنها بنفع خود شما بلکه به نفع کشور مبدا و مقصد نیز خواهدبود و این بزرگترین دلیل توجه کشور های نیرو پذیر به این مسئله است.


شما برای زندگی و درآمدی بهتر  اقدام نموده اید،کشور مقصد با هدف جذب نیروی کاری کارآمد و مفید برای اقتصاد اقدام نموده است و کشور مبدا به امید کارآزمودگی بیشتر نیروی اعزامی و جذب معکوس او در آینده بعنوان یک نیروی کارآمد تر و مفید تر است در کنار درآمد ارزی که از اعزام هر نفر به اقتصاد خود می افزاید، پس برای همه بهتر است که اگر شما بعنوان یک مهندس، پرستار و یا یک متخصص اقدام نموده اید بتوانید در همان شغل و نه پایین تر اشتغال یابید و این امر فقط با میزان سازگاری شما با محیط جدید میسر می گردد.


شناخت مشکلات ، شناسایی راهکار لازم و حل مشکل سه قدمی است که موفقیت شما را تضمین می کند،شما باید بررسی و شناخت موارد فوق را قبل از اقدام  آغاز کنید،شما اعضاء خانواده kap  در کارگاه «سازگاری در6 ماه اول ورود» به تفصیل به آن خواهید پرداخت لیکن از اهمیت سازگاری همین جمله کافی است که:

 

 عدم سازگاری تنها و بزرگترین دلیل عدم موفقیت مهاجرین شناخته شده است

 

سازگاری چندین عامل موثر دارد مهمترین آنها میزان تسلط فرد به زبان کشور مقصد است، دوم میزان توانایی متقاضی در برخورد با مشکلات فرهنگی،روحی و غربت است و البته تلاش شخص متقاضی و میزان اطلاعات وی از کشور مقصد از جغرافیا تا تاریخ ،فرهنگ، سبک زندگی ، قوانین کاری ، فرهنگ کاری ، درآمد ،هزینه زندگی و هر آنچه به ایجاد یک نگاه درست در متقاضی ختم گردد می تواند در سازگاری سریع و موفق متقاضی کمک نماید.


تجلی آنچه گفته شد در سیستم پذیرش اداره مهاجرت کبک بصورت امتیاز سازگاری است که بسته به نظر افسر پرونده در روز مصاحبه به متقاضی ارائه می گردد این امتیاز در اصل نظر افسر پرونده در مورد ضریب سازگاری شما در کبک محسوب می شود و می تواند امتیاز پرونده  شمار ا تا 6 امتیاز افزایش می دهد.


امتیاز سازگاری شما برگرفته از موارد شاخص زیر است:


1) سطح دانش شما از دو زبان فرانسه و انگلیسی
2) بررسی اطلاعات عمومی و تخصصی شما درباره کانادا و کبک
3) توانایی شما در مواجه با فشارهای عصبی
4) میزان استرس و آرامش شما
5) تلاش شما برای کسب شغل و اخذ پیشنهادهایی حتی بدون پشتوانه از کبک، اجاره خانه، کارفرمایان معروف در زمینه شغلی شما، افراد معروف در زمینه شغلی شما در کبک و ....

 

 توجه!میزان تمایل شما به زندگی در کبک از نکات اصلی مورد نظر مسئول پرونده می باشد

 

این همه سختی را تحمل می کنید، زمان صرف می کنید تا زندگی بهتر با موقعیت اجتماعی والا تر برای خود و خانواده خود ایجاد کنید، پس به سازگاری فقط برای کسب امتیاز در مصاحبه و قبولی اخذ ویزا نگاه نکنید، سازگاری در محیط و آنچه برای بدست آوردن امتیاز آن تلاش می کنید برای غلبه بر مشکلات و موفقیت در کشور کانادا ضروری است.

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 6721