تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
نحوه ي لباس پوشيدن و آراستگي ظاهر

نحوه ی لباس پوشیدن و آراستگی ظاهر

 

از آنجائیکه روش لباس پوشیدن و آراستگی ظاهرشیوه ای از ابراز خلق و خوی فرد و همچنین طبقه یاجتماعی اوست ، یکی از فاکتور های بسیار مهم در برقراری ارتباط غیر کلامی محسوب می شود.

 لباس شما باید بیانگر خود شما باشد
  لباس و آرایش صورت باید متناسب سن شما باشد
 رنگ لباسی که می پوشید نه تنها در خودتان بلکه درطرف مقابل می تواند احساسات متفاوت ایجاد کند. رنگهای گرم اغلب هیجان آور و رنگهای آبی و سفید آرامش بخش هستند
 مصاحبه یک جلسه ی رسمی است و بهتر است  برای شرکت در چنین جلسه ای جدی باشید

 

 

 

 


در شیوه لباس پوشیدن جهت حضور درمصاحبه موارد زیر رعایت شود :


• مدل موی مرتب بدون آراستگی زیاد
• کفش مناسب در رنگ مناسب
• کیف رسمی
• جوراب های مناسب ( از پوشیدن جورابهای سفید و یا طرح دار خود داری کنید)
• استفاده کم از جواهرات (حلقه ، و در مورد خانمها یک گردنبند ساده و گوشواره ی کوچک)
• کت و شلوار یا کت دامن با پیراهن سفید ، آبی ، کرم و یا رنگهای روشن و مات


بانوان محترم بدانند که داشتن و یا نداشتن حجاب به هیچ وجه در نتیجه مصاحبه اثری ندارد، نداشته و نخواهد داشت، آنچه در این زمینه باید مد نظر داشت هنجار یا نا هنجار بودن شما با جامعه خود و هماهنگی کل لباس شما با هم است بدان معنی که افسر پرونده از هنجار های جامعه ما مطلع است و هنجار بودن فرد با جامعه خود بعنوان یک اصل و دلیل از هنجار بودن فرد با جامعه کانادا می باشد آنچه مسلم است یک مهاجر موفق با نگاهی به آینده ای مثبت نمی تواند ناهنجار باشد و حجاب یک هنجار برای جامعه ماست پس کشور کانادا بعنوان یکی از کشورهای چند ملیتی دموکراتیک نمی تواند فردی را بدلیل داشتن حجاب مورد قبول قرار ندهد.


از سوی دیگر استفاده از روسری ولی پوشیدن لباس بسیار باز و یا کوتاه نیز اصلا مطلوب نیست،  ناهماهنگ و سوال برانگیز است، در هر حال پوشاندن موی سر یا نپوشاندن آن در روز مصاحبه به شخص شما بستگی دارد ولی توصیه می شود بعنوان یک بانوی ایرانی تحصیل کرده در جلسه مصاحبه که یک جلسه رسمی محسوب می شود حتما از لباسی برازنده و  با حجاب تن استفاده نمایید تا در جلسه هنجار و مسلط تر ظاهر گردید.


اما به خاطر داشته باشید که بهترین لباس برای روز مصاحبه ،
لباسی است که در درجه اول  بهترین حس را در شما ایجاد می نماید.


اگر خودتان از لباس روزمصاحبه خود راضی نباشید و احساس ناراحتی داشته باشید این انرژی منفی فضای ارتباط دو طرفه شما و افسر پرونده را تخریب می نمایید.


 لباسی بپوشید برگرفته از سن،شغل و شخصیت شما، مهم نیست که کاملا رسمی و یا جدید باشد مهم است که شما را به بهترین وجه به عنوان یک  فرد موفق ،مسلط و خوشحال نمایش دهد فردی که برای ساختن آینده ای روشن تر از گذشته اقدام به مهاجرت نموده نه فرار از یک زندگی شکست خورده و ضعیف ...

 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 11783