تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
سوال هاي مربوط به مهاجرت و دليل شما

سوالات مسئول پرونده در چه زمینه ای خواهد بود؟

 

سوال ها از 5 بخش اصلی تشکیل شده است:


• سوال های عمومی
• سوال های مربوط به کار و تحصیل
• سوال های مربوط به مهاجرت و اهداف شما
• سوال درمورد برنامه های شما در کانادا
• سوال انحرافی


سوال های عمومی

 

معمولاً دامنه ی این سوال ها بسیار گسترده بوده و از تجربیات شما در ترکیه تا سفرهای توریستی دیگر و حتی وضعیت فرهنگی ، اجتماعی ایران متغیر می باشد. در اینگونه سوالها توانایی شما در صرف افعال و رعایت زمان گذشته ، حال و آینده مورد توجه است باید دقت کنید که پاسخ اولیه حتماً جواب مورد نظر آفیسر را در بر داشته باشد و در صورت لزوم توضیحات بعدی که هم زمان را اتلاف کند و هم توانایی شما در مکالمه را برساند و در صورت اجازه دادن مکان و زمان و حالتهای روحی افسر پرونده ، متمم پاسخ اولیه شما باشد. بعنوان مثال پاسخ صحیح در پرسش زیر گزینه شماره 2 است. با چه وسیله ای آمدید؟ 1-دیروز با هواپیما 2-با هواپیما دیروز آمدم.


سوال های مربوط به کار و تحصیل


معمولاً درباره رشته ی تحصیلی تان سوال هایی پرسیده می شود و شاید از شما خواسته شود راجع به یکی از دروس خوانده شده در دانشگاه توضیحی ارائه دهید. بهتر است درپاسخ مستدل صحبت شود و حتماً اشاره به اصل مدارک تحصیلی چگونگی ارزشیابی مدرک در کبک و انجمن مربوط به رشته تحصیلی خود در کبک داشته باشید پاسخ های شما باید نشان دهنده اطلاعات کامل شما ، اعتماد به نفس شما و میزان آمادگی شما جهت سازگاری با کبک باشد و همزمان دلیل خوبی جهت ایجاد اطمینان از اصل بودن مدرک شما است.

 

 


سوال های مربوط به مهاجرت و دلیل شما

 

اطلاعات شما از قوانین مهاجرتی نوع اقدام ، انواع ویزا و انگیزه شما از مهاجرت ، تحقیقاتی که در این زمینه هایی چون : بازار کار رشته ی شما در کبک ، حداقل حقوق در کبک ، نرخ بیکاری در کبک مورد پرسش قرار می گیرد. دقت کنید بهتر است پاسخ ها مقایسه ای با ایران نباشد جملات مثبت باشد این را به خاطر داشته باشید که شما فردی موفق هستید و دلیل شما از عزیمت به کانادا فرار از بدبختی نیست بلکه استفاده از فرصتها است.
حتماً در زمینه ی بازار کار رشته ی خود ، محل اسکان ،سازمان ارزشیابی مربوط به مدرک تحصیلی خود  جستجو هایی انجام داده
و پرینت آن را به مسئول پرونده نشان دهید!

 

حتماً در زمینه ی بازار کار رشته ی خود ، محل اسکان ،سازمان ارزشیابی مربوط به مدرک تحصیلی خود  جستجو هایی انجام دادهو پرینت آن را به مسئول پرونده نشان دهید!

 

 

سوال در مورد برنامه های شما در کانادا

 

 

شما باید شخصی مفید برای اقتصاد و اجتماع کبک و کانادا باشید پس باید برنامه مشخص و
دورنمایی شخصی از زندگی خود داشته باشید

 


سوال انحرافی

 

از آنجا که برخی متقاضیان بجای یادگیری زبان فرانسه فقط به حفظ پاسخ سوالات اکتفا می کنند مسئول پرونده سوالاتی مطرح می کند تا دقیقاً از مهارت شما در زبان فرانسه مطمئن شود سوالاتی همچون :


• درب را ببندید!
• موی سر من چه رنگی است؟
• تا محل کار چطوری میری یا چقدر زمان در راهی ؟ و غیره


مهمترین نکته آن است که همیشه بخاطر داشته باشید افسر پرونده روانشناس ماهری است و با استفاده از ترفند های روانشناسی در تلاش است تا به واقعیت هایی مد نظر خود در مورد شما دست می یابد و تصمیم گیری نهایی را انجام دهد. لذا جهت پی بردن به میزان آمادگی شما حتماً در مدارک شما در پی نکاتی خواهد گشت تا شما را در برابر مشکلات قرار داده عصبی کند این واضح است که همه انسان ها در حالات عصبی ناخودآگاه واقعیات درون را آشکار می کنند لذا اگر در طی مصاحبه با طرح این مطلب که "شما مورد قبول نیستید" یا "مدارک شما تقلبی است"  "بیمه شما مورد قبول نیست" و یا دیگر مسائل روبه رو شدید آرامش خود را حفظ کرده و به آرامی همراه با یک لبخند مودبانه پاسخ دهید و حتی اگر در انتها نیز مورد قبول واقع نشدید با آرامی دلیل آن را بپرسید چرا که جهت اقدام مجدد نیاز به رفع مشکلات دارید .

 

اگر برای مصاحبه دعوت شدید و شرایط شما مورد قبول بوده پس فقط بر توانایی زبان و شرایط روحی خود

تمرکز کنید، مطمئن باشید قبول خواهید شد.

 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 9373