تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
كارآفريني در انگلستان

کارآفرینی در انگلستان

 

ما تمامی شرایط کارآفرینی در انگلستان را بررسی نموده ایم و به نتایجی دست یافته ایم که برای کسانی که تصمیم به آغاز یک کار کار جدید در انگلستان گرفته اند بسیار مفید است.

مواردی از این قبیل:

برای کارآفرینی درانگلستان چه الزاماتی نیاز است؟

چه نکاتی را باید بدانید؟

آخرین وضعیت کارآفرینی در انگلستان به چه صورت است؟

لازم به ذکر است کارآفرینی در کشور انگلستان در میان افراد جوان تر بسیار محبوب است.بعبارتی دیگر شهروندان انگلیسی بین 18 تا 24 سال علاقه قابل توجهی به کارآفرینی نشان می دهند.در صورتی که افراد بین 35 تا 44 کمترین تمایل را برای آغاز حرفه ای جدی و کار به عنوان خویش فرما نشان می دهند.

متوسط زمان لازم برای آغاز یک حرفه ای جدید در انگلستان در حدود سه سال است.در سال 2005 کشور انگلستان در رتبه کشور هایی قرار گرفته که درصد بالایی از افراد آنها به فعالیت های کارآفرینی مشغول بوده اند.چنانچه کشور انگلستان بعد از کشور های آمریکا ،کانادا و در رتبه سوم جای گرفته است.

مطالعات کلی کارآفرینی در کشور انگلستان (tea) ، نشان گر این است که 8 درصد جمعیت بزرگسالان شاغل فعالیت هایی در زمینه کارآفرینی دارند که 4 در صد آن را زنان تشکیل می دهند.بویژه شهرواندن که در دو ،سه سال گذشته رشد قابل توجهی در زمینه فعالیت های کارآفرینی داشته است.

مهاجران زیادی از کشور هایی نظیر آفریقای جنوبی، هندوستان،و پاکستان درصد بالایی از کارآفرینان کشور انگلستان را تشکیل می دهند و احتمال راه اندازی کسب و کار برای آنها به نسبت بریتانیایی های سفید پوست بیشتر است.

بر اساس جستجوی کارآفرینی جهانی در منطقه ی بریتانیا در سال 2006 ،فعالیت های کلی کارآفرینی در کشور انگلستان به سرعت رو به افزایش است.درصد افراد 18 تا 24 ساله که تمایل به کارآفرینی و ایجاد یک کسب و کار جدید دارند افزایش یافته و به رقم 5.4 درصد کل جمعیت بریتانیا رسیده است.در شرق انگلستان 6.6 درصد جمعیت در صدد راه اندازی کسب و کار خودشان هستند.در جنوب انگلستان نیز فعالیت های کارآفرینی بطور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.

دولت بریتانیا از ارائه آموزش های کارآفرینی به متقاضیان استقبال می کند و این امر را مهم ترین نکته برای ساختن یک جامعه کارآفرین می داند.

دولت بریتانیا پرداخت هزینه های بیمه خاصی را برای مشاغل کوچک اجباری کرده است در حالی که سایر بیمه ها از این قائده مستثنی می باشند .برخی از این بیمه ها عبارتند از:

  • بیمه مسئولیت کارفرمایان
  • بیمه وسایل نقلیه
  • بیمه مسئولیت های عمومی
  • بیمه ی درمانی وتصادفات

علاوه بر این طرح های بازنشستگی برای افراد خود اشتغال وجود دارد و مزایا و اعتبارات مالیاتی به آنها تعلق می گیرد که به نسبت نوع کار و میزان درآمدشان متغیر است.

مجوزهای اقامت در انگلستان

اجازه اقامت مجوزی است كه توسط يك كشور عضو اتحاديه اروپا صادر شده و به اتباع ديگر كشورها اجازه مي دهد از طريق قانونی در خاك آن كشور اقامت كنند.
براساس توافق كشورهای عضو، كليه مجوزهای اقامت بايد از چهارچوب واحدی برخوردار باشند. اين مجوز درمورد هر فردی كه اقامت وی در خاك انگلستان تمديد شده و يا بيش از 6 ماه مايل به اقامت دراين كشور باشد، صادر می شود. ليكن درمورد افراد مقيم و اتباع كشورهای حوزه اقتصادی اروپا (eea) اعمال نمی گردد.
اتباع ده كشوری كه نياز به دريافت رواديد ندارند، لازم است قبل از سفر و در صورتي كه مايل باشند بيش از 6 ماه درخاك انگلستان اقامت كنند، براي دريافت مجوز ورود اقدام نمايند. اين كشورها عبارتند از :
استراليا، كانادا، هنگ كنگ، ژاپن، مالزی، زلاندنو، سنگاپور، افريقای جنوبی، كره جنوبی و ايالات متحده آمريكا.
مجوز ورود برای كل مدت اقامت به شما اجازه ورود به انگلستان را خواهد داد. در صورت دريافت مجوز ورود، ديگر نيازی به درخواست اجازه اقامت نخواهيد داشت مگر لازم باشد مدت اقامت خود را تمديد كنيد.

اجازه كار

اگر به عنوان سرمايه گذار خارجی به انگلستان وارد می شويد، در صورت دريافت مجوز ورود ديگر نيازی به دريافت اجازه كار نخواهيد داشت. اين امر در مواردی لازم خواهد بود كه شما:

* تجارت جديدی راه اندازی نمائيد.
* تصدی يك موسسه تجاری فعال را برعهده بگيريد.
* به عنوان شريك، مدير يا بازرگانان منحصر به فرد به يك مجموعه تجاری ملحق شويد.
* شعبه يا دفتر يك شركت خارجی را در انگلستان تاسيس كنيد.

با اين حال پرسنلی كه مايل هستيد از خارج به انگلستان وارد كنيد عموماً مشمول مقررات ذيل خواهند بود.

 

ملاك های مهارتی

اتباع خارجی متقاضی مجوز بايد از حداقل يكی از ملاك های ذيل برخوردار باشند:

* دارا بودن حداقل معادل مدرك مهارتی انگلستان
* صلاحيت حرفه ای مرتبط با شغل مورد نظر و معادل سطح ديپلم عالی انگلستان
* معادل مدرك ديپلم عالی انگلستان به علاوه يك سال سابقه كاری مرتبط
* حداقل سه سال تجربه كاری با استفاده از مهارتهای عالی تخصصی كه از طريق انجام نوع كار مورد نظر بدست آمده و بايد در سطح ملاك صلاحيت حرفه ای ملی (nvq) يا بالاتر باشد.
اجازه كار برای مشاغل غير حرفه ای صادر نمی شود.

لازم است عدم امكان استفاده از كارگر مقيم در پست مورد نظر خود را به اثبات برسانيد

دپارتمان تحقیقات وتوسعه kap

منابع مرتبط:

اقتصاد کشور انگلستان

فرصت های کارآفرینی در کشور انگلستان

نگاهی به بریتانیا

 

 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 7311