تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
چرا تازه واردين به كانادا ايالت آلبرتا را براي زندگي انتخاب مي كنند؟

چرا تازه واردین به کانادا ایالت آلبرتا را برای زندگی انتخاب می کنند؟

 

آیا می دانستید شهر کلگری در آلبرتا در دنیا پنجمین شهر مناسب برای زندگی شناخته شده است؟! این آمار بر طبق گزارشات منشر شده اخیر مجله اکانامیست در آگوست سال 2012 می باشد.

در این تحقیقات 3 شهر کانادا جزء پنج شهر برتر دنیا از لحاظ استاندارد زندگی در نظر گرفته است و از رتبه یک تا پنج بترتیب بدین صورت است:

 

  • ملبورن (استرالیا)
  • وین (اتریش)
  • ونکوور(بریتیش کلمبیا،کانادا)
  • تورنتو (اونتاریو ،کانادا)
  • کلگری(آلبرتا،کانادا)

 

این تعیین سطح بر اساس معیارهایی چون مراقبت های درمانی، ثبات اقتصادی ، فرهنگ و محیط زیست ،آموزش و پرورش و زیرساخت های اجتماعی در نظر گرفته شده است.

این امتیاز دهی از 100 نمره انجام شده است که در آن کلگری نمره 96.6  را اخذ کرده که فاصله چندانی با شهر ملبورن 97.5 امتیازی در جایگاه نخست ندارد.

شهر های ونکوور و تورنتو نیز برتری ناچیزی از لحاظ امتیازی با شهر کلگری دارند.بیشتر تازه واردین به کانادا نه تنها شهر کلگری بلکه دیگر شهر های ایالت آلبرتا را برای زندگی از لحاظ سبک زندگی و فرصت های شغلی مناسب یافتند . از سال 2006 تا 2001  در حدود 120000 تازه وارد به کانادا، ایالت آلبرتا را برای زندگی مناسب یافتند که نسبت به سال های قبل از آن 58 درصد افزایش داشته است.

 

دلیل انتخاب ایالت آلبرتا توسط تازه واردین از نگاهی جزئی تر

سه دلیل عمده برای انتخاب ایالت آلبرتا برای زندگی وجود دارد . اولین دلیل این است که تازه واردین با ورود به کانادا باید مالیات های بسیاری پرداخت کنند اما در ایالت آلبرتا از دادن مالیات ایالتی معاف می باشند.

 

دلیل دوم ،ایالت آلبرتا بازار مسکن بسیار قدرتمندی دارد اما قیمت های خرید مسکن مانند شهر هایی مثل ونکوور زیاد دور از دسترس نیست.

دلیل سوم ،بخش های مختلفی در اقتصاد و بازار این ایالت هستند که در جستجوی نیروی کار هستند.

در حقیقت دولت آلبرتا مشتاقانه از مهاجران استقبال می کند تا بدین وسیله بتواند کمبودهای نیروی کار در بخش های مختلف را جبران کند تا به پیشرفت اقتصادی ایالتی کمک کند.

 

شما با مشاهده ی برنامه ی مهاجرتی ایالتی آلبرتا متوجه خواهید شد که درهای ایالت آلبرتا برای ورود تازه واردین باز است در صورتی که برای اخذ اقامت از طریق برنامه مهاجرتی فدرال باید از مراحل بسیار سختی عبور کنید.

بسیاری از مشاغل در این ایالت وابسته به صنعت نفت و گاز در این ایالت هستند.

 

هزینه های زندگی در شهر های ایالت آلبرتا به نسبت شهر های ونکوور و تورنتو مقرون بصرفه تر می باشد .

متوسط هزینه خرید مسکن در شهر های مختلف ایالت آلبرتا عبارتند از:

 

متوسط هزینه خرید مسکن

شهر

$334,205

alberta west

$409,670

calgary

$287,900

central alberta

$337,304

edmonton

$640,283

fort mcmurray

$267,977

grande prarie

$260,849

lethbridge

$270,393

lloydminster

$265,859

medicine hat

$327,923

northeastern alberta

$214,169

south central alberta

$363,924

alberta

 

 

اگر چه صنایع بسیاری در ایالت آلبرتا فعال هستند صنعت نفت و گاز این این ایالت صنعت اصلی آن است .صنعت نفت و گاز این ایالت بالغ بر 275000 شغل را در این ایالت بوجود آورده است . صنایع انرژی هم اکنون بیش از یک چهارم اقتصاد آلبرتا را به خود اختصاص داده است و 70 درصد درآمد این ایالت را تشکیل می دهد .امید است با در اختیار قرار دادن این مطالب متقاضیان اخذ اقامت کانادا با یک تصمیم آگاهانه بتوانند محل زندگی خود را برای ادامه زندگی انتخاب کنند .

 

 دپارتمان تحقیقات وتوسعه kap

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 15388