تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
رشته اويونيك در كبك

 

رشته اویونیک در کبک

 

معرفی رشته:

امروزه صنعت هواپیمایی همانند صنعت خودرو سازی پیشرفت های بسیار زیادی کرده است و با قدمتی که پیدا کرده ، هواپیما را به وسیله ای روزمره برای جابجایی مسافر و کالا تبدیل نموده است.  به موازات همین اتفاق تنوع خدمات و بکارگیری افراد در این صنعت نیز هر روز رو به رشد و توسعه است که یکی از این رشته ها ، اویونیک هواپیما می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

این واژه از ترکیب دو کلمه aviation – electronic(الکترونیک هواپیمایی) گرفته شده است. این قسمت شامل   electric ,electronic ,instrument هواپیما می باشد .کلیه سیستم های فوق توسط متخصص اویونیک تست، اشکال یابی، تعمیر، نصب و راه اندازی می شود. هواپيماهاي پيشرفته كنوني از فناوري‌هاي جديد بهره مي‌گيرند و دستگاه‌هاي ناوبري كه در كابين رو به روي خلبان قرار دارد، موقعيت باند فرودگاه را نشان مي‌دهد و مي‌گويد كه آيا هواپيما در راستاي باند است يا به چپ و راست منحرف شده است؟به همين دليل، امروزه يك خلبان ماهر، فردي است كه بيشترين آگاهي و مهارت را در استفاده از تجهیزات پیچیده الكترونيكي و كامپيوتري موجود در كابين دارد؛ وسايلي كه ايمني يك پرواز، در گرو سلامتي و دقت عمل آنها است و باز به همين دليل، در سازمان هواپيمايي هر كشوري، نصب، راه‌اندازي، نگهداري و تعمير سيستم‌هاي الكترونيكي و كمك ناوبري موجود در هواپيما از اهميت فوق‌العاده‌اي برخوردار است. وظيفه‌اي كه بر عهده متخصصان اويونيك هواپيما مي‌باشد. در واقع اويونيك، الكترونيك هواپيمايي به معناي تخصصي آن است؛ يعني متخصص اين رشته، اطلاعات لازم را در زمينه دوره‌هاي ils، vor،dmeو دوره‌هاي تخصصي ديگر به دست مي‌آورد. براي مثال تعمير و نگهداري سيستم ilsكه كمك مي‌كند تا هواپيما، مسير باند را تشخيص داده و بر روي آن بنشيند و در رشته تخصصي اويونيك هواپيما آموزش داده مي‌شود.

 

رشته اویونیک در کبک:

در کبک برای کار در این زمینه نیاز به گذراندن سه سال دوره فنی می باشد .در ایالت کبک چشم انداز شغلی خوبی برای متقاضیان کار در این زمینه پیش بینی می شود.این دسته از مشاغل جزء گروه شغلی می شوند که در زیر اعلام شده است:

aircraft instrument, electrical and avionics mechanic, technician and inspector

و کد شغلی آن  2244 می باشد.

این دسته از مشاغل در کبک جزء مشاغل غیر نظام مند می باشند. و چشم انداز شغلی از سال 2009 تا 2013 برای این دسته مشاغل در کبک مناسب می باشد.

در سال 2008در حدود 4000 نفر در کبک در این رشته تحصیل می کردند که 92 درصد آنها مرد بودند.

در سال 2008 97 درصد فارغ التحصیلان از این رشته در مشاغل تمام وقت مشغول بکار شدند.درآمد ناخالص سالیانه برای مشاغل تمام وقت در رشته اویونیک در سال 2005، 59000 $ بوده است.

 

کسانی که در رشته اویونیک تحصیل کرده اند در کبک در این بخش ها می توانند فعالیت کنند :

 

transportation equipment

53%

transportation and warehousing

23%

public administration

11%

machinery

4%

computer, electronics and electrical products

2%

other

7%

 

439 شرکت در زمینه صنعت تجهیزات حمل و نقل (transportation equipment )در کبک فعالیت می کنند .

 

در جدول زیر متوسط درآمد در ساعت به نرخ دلار شاغلین در این رشته  در برخی ایالت ها ذکر شده است.

 

ایالت /شهر

کمترین درآمد

درآمد متوسط

بیشترین درآمد

ایالت کبک

23.08

32.21

40.87

بریتیش کلمبیا

17.00

25.00

35.38

اونتاریو

18.00

29.63

32.87

 

 

عناوین شغلی مرتبط با این رشته در کانادا :

aircraft electrical technician;
aircraft electrician;
aircraft instrument mechanic;
aircraft maintenance engineer (ame) - avionics;
avionics technician;
inspector, avionics;
instrument inspector, aircraft;
instrument overhaul and repair mechanic - avionics.

 

 دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 8910