تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
هفت اشتباه بارز تازه واردين به كانادا در زمينه امور مالي

 

 

هفت اشتباه بارز تازه واردین به کانادا در زمینه امور مالی

 

خانم الیزابت مولینا یک محقق جامعه شناس در کانادا می باشد و در این خصوص می گوید : "مهاجران تازه وارد بزرگ ترین طعمه برای کلاه برداری به شمار می روند"

بهترین راه برای محفاظت خود و خانواده تان در مقابل  افراد سود جو و کلاه بردار، دانستن حقوق مالی و مسئولیت های خودتان است و این اولین گام در جهت استقلال مالی برای زندگی در یک کشور جدید می باشد.

 

 

 

 

 

 

همچنین بسیار مهم و حیاتی است که از هفت اشتباه مالی رایج که در زیر ذکر شده است اجتناب کنید:

 

1-     نداشتن یک سابقه اعتباری:

 

بطور قطع ساختن یک اعتبار مالی مهم ترین قدم در بهبود سلامت امور مالی شما می باشد . داشتن اعتبار مالی بسیار مهم است زیرا می توانند در اموری مانند اجاره مسکن در کانادا و اخذ وام برای مدرسه ،ماشین یا وام خرید مسکن به شما کمک کند.امتیاز اعتباری شد از عدد 300 تا 900 می باشد .

امتیاز اعتباری بالای شما اطمینان بیشتری به فرد یا موسسه ای می دهد که شما می خواهید از آنجا وام بگیرید،در حالی که امتیاز اعتباری پایین این امکان را زیاد می کند که شما نتوانید اقساط وامی که برای خرید ماشین ،اجاره ،رهن یا خرید خانه دریافت کرده اید را بپردازید.ایجاد اعتبار مالی یک اولویت است ،پس با پرداخت بموقع صورت حساب های خود امتیاز اعتبار مالی خود را افزایش دهید.

2-     استفاده نادرست از کارت های اعتباری :

 

کارت های اعتباری آسان ترین راه برای ساختن اعتبار مالی هستند  اما،در صورت استفاده نادرست مانند یک شمشیر دولبه عمل می کنند.خانم مولینا در این خصوص می گوید 50 درصد تازه واردین به کانادا دارای کارت اعتباری می باشند ،اما نمی دانند مهلت پرداخت چقدر است و چه اتفاقی می افتد اگر به موقع بدهکاری های خود را پرداخت نکنند.بسیاری از آنها نیز از کارت های اعتباری دوری می کند زیرا در کشور خود تنها از پول نقد برای امور مالی خود استفاده می کرده اند.به تازه واردین کانادا توصیه می شود که از کارت های اعتباری هراس نداشته باشند و در مورد نرخ بهره و مزایای کارت های اعتباری تحقیق کرده عاقلانه از آن استفاده کنند.بعبارتی دیگر تنها برای خرید اقلامی از کارت اعتباری استفاده کنید که مطمئن هستید می توانید در طول ماه هزینه آن را بپردازید.ثبت نام برای کارت اعتباری تصمیمی نیست که بدون فکر گرفته شود.

 

3-    اعتماد به کارت های اعتباری فروشگاه ها:

 

بسیاری از فروشگاه ها خریداران را ترغیب می کنند تا با ثبت نام کارت اعتباری آن فروشگاه از یک بار تخفیف در خریرد کالا بهره مند شوند.دست یابی به این کارت ها برای تازه واردین به کانادا بسیار آسان است اما اکثر آنها نرخ بهره و قیمت های بالاتری برای کالاها در نظر می گیرند.

 

4-   مطالعه نکردن متن معاملات با فروشگاه ها

بسیاری از معاملات بنظر خوب می رسند اما برای توافق نیاز به قرار داد تنظیم شده دارند.خانم مولینا می گوید :فروشگاه های لوازم خانگی و مبلمانی که برنامه های تبلیغاتی به این اساس دارند" اکنون بخرید و بعدا بپردازید" برای تازه واردین بسیار جالب بنظر می رسند.اما اگر شما متن قرارداد را بخوبی مطالعه نکرده باشید و مبلغ مورد نظر را در مدت زمان تعیین شده نپردازید علاوه بر پرداخت نرخ بسیار بالای بهره محاسبه شده بر روز هزینه های شما ،امتیاز اعتبار مالی شما کاهش خواهد یافت.

 

5-    پرداخت نکردن مالیات

 

پرداخت مالیات بر درآمد حتی اگر هنوز حقوق استخدامی دریافت نکرده باشید برای شما بسیار حائذ اهمیت خواهد بود .بیشتر دولت های ایالت های کانادا مزایای اعتباری مانند gst/hst را ارائه می کنند.برنامه   canada child tax benefit تنها برای کسانی در نظر گرفته می شود که مالیات پرداخت کرده اند.

 

6-    بی اعتنایی به برنامه های بانکی

خانم مولینا می گوید:بسیاری از تازه واردین به کانادا با این پیش فرض وارد این کشور می شوند که"نمی توانند فورا حساب بانکی باز کنند"،اما اگر شما دارای دو مدرک شناسایی و واجد شرایط قوانین بانکداری باشید می توانید حساب پس انداز باز کرده و همچنین دسته چک دریافت کنید.

برقراری ارتباط با یک موسسه مالی در اوایل ورود شما به کانادا می تواند به روند کسب اعتبار شما سرعت ببخشد تا در صورت نیاز بتوانید از این اعتبار استفاده کنید.

در زمان افتتاح حساب درمورد برنامه های تحصیلی فرزندان ،برنامه های بازنشستگی و برنامه های واگذاری وام در صورتی که تصمیم به خرید مسکن دارید تحقیقات لازم را انجام دهید.بهتر است بانکی را انتخاب کنید که از لحاظ مکانی برای شما مناسب باشد،استفاده از دستگاه های خود پرداز برای هر عملیات بانکی برای شما در حدود 3 الی 5 دلار هزینه بر می دارد.

 

7-  تکیه بر وام های روز پرداخت

 

وام های روز پرداخت یک راه پر هزینه برای وام گرفتن می باشد.این مراکز واگذاری وام هزینه ها و نرخ بهره بیش از 60 درصدی برای وام های خود در نظر می گیرند که رهایی از اقساط و پایان دادن به آنها بسیار مشکل است.

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 7568