تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
دانشگاه Ovidius در روماني

 

دانشگاه ovidius   در رومانی

 

 

 

 

دانشگاه ovidius در شهر کونستانتا در کشور رومانی در سال 1961 تاسیس شده است. دروس مربوط به رشته های مطالعات فرهنگی ،پزشکی و ریاضیات در این دانشگاه به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود.از سال 2008 دانش آموزان بین المللی بسیاری از کشور هایی مثل مولداوی ،آلبانی ، جمهوری مقدونیه ، ترکیه ،هند ، ترکمنستان ،آفریقای جنوبی و ... برای تحصیل در این دانشگاه به رومانی عظیمت کرده اند.این دانشگاه ارائه گر برنامه های آموزشی در رشته های پزشکی ، داروسازی ،مامایی، پرستاری ،مهندسی دریایی،اقتصاد ،علوم انسانی ،هنر و بسیاری رشته دیگر می باشد.


دانشگاه ovidius همچنین برنامه های آموزشی در مقطع پی اچ دی را به زبان های انگلیسی ، فرانسوی و رومانیایی ارائه می کند. دانشجویان بین المللی باید یک سال بطور مقدماتی در رومانی زندگی کنند تا زبان بیاموزند بیشتر آنها در سال اول ورود خود به این دانشگاه برای یادگیری زبان رومانیایی اقدام می کنند و بعد از آن باید در آزمون زبان رومانیایی شرکت کنند. باتوجه به  اینکه زبان رومانیایی به زبان های مبتنی بر لاتین شباهت بسیار زیادی دارد میزان موفقیت در آزمون زبان رومانیایی برای دانشجویان بسیار بالا می باشد.دانشجویانی که می توانند به زبان رومانیایی صحبت کنند بعد از قبولی در آزمون از گذراندن یکسال مقدماتی معاف می شوند.دانشجویانی که در گذشته برای مدت 4 سال متوالی در رومانی تحصیل کرده اند از شرکت در آزمون زبان رومانیایی و گذراندن سال مقدماتی معاف هستند.


افراد بسیاری سالانه برای تحصیل در رومانی به این کشور عظیمت می کنند و تعداد دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند بیش از 17500 نفر می باشد.
دانشکده پزشکی این مجتمع دانشگاهی در سال 1990 تاسیس شده است و اگر چه در کل کشور جدید ترین دانشکده می باشد اما یکی از پویا ترین آنها در سطح دانشکده های علوم پزشکی در رومانی می باشد.از سال 1993 این دانشکده در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دروس خود را به زبان های انگلیسی و فرانسه نیز تدریس می کند.

 

 

 

 

برخی افتخارات دانشکده پزشکی دانشگاه ovidius عبارتند از:


1. عضو سازمان بهداشت جهانی (who) است.
2. عضو کمیسیون های پزشکی برای دانش آموختگان پزشکی خارجی (ecmfg) است.
3. عضو شورای پزشکی کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد.
4. عضو شورا ی پزشکی کشور ها هند ،آفریقای جنوبی ،کشور های خاور میانه و انجمن دانشجویان پزشکی آمریکا (amsa) می باشد.


این دانشگاه بیش از 40 آزمایشگاه ،3 آمفی تئاتر کوچک ،5 آمفی تئاتر بزرگ و در حدود 200 متر کتابخانه با دسترسی به شبکه اینترنت است .
این دانشگاه دارای 4 خوابگاه نیز می باشد . آنها پذیرای دانشجویان بین المللی هستند و همه آنها دارای حمام مجزا ،آشپزخانه ،فضای اداری،اتاق کنفرانس و اینترنت پرسرعت هستند.

 

شهریه رشته های شاخه پزشکی در مقطع کارشناسی در این دانشگاه بین 3600 تا 5000 یورو در سال  می باشد ،که این هزینه ها شامل شهریه ، هزینه آزمایشگاه و رابط درمانی بین بیمارستان های مختلف در رومانی است.این شهریه برای مقطع کارشناسی ارشد بین 3800 تا 4200 یورو در سال است.


هزینه زندگی در کونستانتا در مقایسه با شهر های کشور های اروپای غربی ارزان تر می باشد، هزینه خورد و خوراک ، رفت و آمد و پوشاک  در ماه بین 500 تا 1000 دلار است.کونستانتا یکی از قدیمی ترین شهر های رومانی است که در حدود 600 سال قبل از میلاد مسیح بوجود است.این شهر بعد از شهر بخارست بزرگترین شهر رومانی می باشد.بندر کونستانتا بزرگ ترین بندر واقع در دریای سیاه و یکی از بنادر بزرگ اروپا می باشد.

 

متقاضیان عزیز در صورت تمایل به تحصیل در دانشگاه ovidius می توانند با kap تماس بگیرند.

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 

منابع مرتبط:

دانشگاه زیگن

دانشگاه بالارات

تحصیل در دانشگاه مک گیل


 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 5697