تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
كريسمس در كانادا

 

کریسمس در کانادا

 

بسیاری از مسیحیان در کانادا 25 دسامبر ،روز میلاد حضرت عیسی مسیح که بعنوان روز کریسمس شناخته می شود را جشن می گیرند.این روز زمانی است که مردم کانادا به یکدیگر هدیه می دهند در مهمانی ها غذاهای گوناگونی تهیه و سرو می کنند.

 


 
مردم کانادا در روز کریسمس چه کار می کنند؟


بسیاری از مردم کانادا در این روز کار خود را تعطیل کرده و لحظات خود را در کنار خویشاوندان و دوستان نزدیک خود سپری می کنند. در این روز مرسوم است که مردم به یکدیگر هدیه دهند ،غذاهای عالی میل کنند و در برنامه ها مذهبی کلیسا شرکت کنند.بسیاری از مردم کانادا بویژه ایالت کبک این مراسم ها را در شب کریسمس بجای روز آن انجام می دهند.

 

 

 

 

 

سنت هدیه دادن در روز کریسمس در بین خانواده های گوناگون کانادایی متفاوت است.در بین خانواده ها مرسوم است که یک چهره افسانه ای بنام بابانوئل هدیه های را به ارمغان می آورد.بابانوئل با سورتمه ای که توسط گوزن های شمالی کشیده می شود به شهر های مختلف سفر می کند،از طریق دودکش وارد خانه ها می شود ،هدیه و آب نبات کریسمس را در جوراب های ساق بلند یا در زیر درخت کریسمس قرار می دهد.اما در بعضی خانواده ها برای خرید هدیه با یکدیگر تبادل نظر می کنند.هدیه های محبوب برای کودکان اسباب بازی  و شکلات و برای بزرگسالان لباس ،آلات موسیقی و لوازم لوکس می باشد.کانادایی ها هدایای خود را در شب کریسمس بعد از اجرای اعمال مذهبی در کلیسا یا در صبح روز بعد باز می کنند .
 


بعضی از مردم مقادیر بسیار زیادی نوشیدنی و غذا در روز کریسمس مصرف می کنند.ناهار این روز معمولا یکی وعده غذایی کامل است که اغلب شامل گوشت بوقلمون کباب شده ،سیب زمینی ،سبزیجات و سس های معطر و خوش طعم است.بعد از غذا پودینگ معروف کریسمس سرو می شود.بعضی از خانواده ها شام آن شب را نیز غذای مفصلی مصرف می کنند.
 

زندگی اجتماعی


روز کریسمس در کانادا تعطیل رسمی می باشد.مدارس ،اداره پست و بسیاری از شرکت ها و سازمان ها در این روز تعطیل هستند.بعضی از فروشگاه ها ممکن است باز باشند.سیستم حمل و نقل عمومی نیز تعطیل است و یا خدمات خود را در این روز کاهش می دهد.اگر روز کریسمس با روز شنبه یا یکشنبه که روز غیر کاری است مصادف شود ،برای کارگران قبل یا بعد از آن تعطیلات همراه با حقوق در نظر می گیرند.

نمادهای کریسمس


کریسمس نماد های بسیاری دارد مثل تصویری کودکی که نماد کودکی حضرت عیسی مسیح است ،ستاره و درخت کریسمس و بابانوئل که نماد دیگری از روز کریسمس می باشد.بابا نوئل یک شخصیت افسانه ای است که ریشه درفرهنگ  اروپا بخصوص انگلستان ،هلند و آلمان دارد.

 

 

 


31 دسامبر آغاز سال نو میلادی


در شب سال نو مردم کانادا در مهمانی ها گرد هم می آیند ،بسیاری از مردم در خیابان ها نیز به جشن و شادمانی می پردازند و مراسم آتش بازی براه می اندازند.مردم در تعطیلات سال نو در کانادا برای گردشگری و دیدن مناظر زیبای کانادا به مسافرت رفته و یا در ورزش های زمستانی مانند اسکی و اسنوبورد شرکت می کنند.

 

در بعی از مناطق مانند کبک مردم سراسر شب در کنار دریاچه جمع می شوند و با ایجاد یک حفره در یخ پوشیده شده  دریاچه به ماهیگیری می پردازند.
31 دسامبر در کانادا تعطیل رسمی نیست و ادارات پست ،فروشگاه ها و سایر شرکت ها باز می باشند ،اما در این روز زودتر از همیشه کار را تعطیل می کنند.
رستوران ها و سالن های غذاخوری با برنامه هایی ویژه حتی ساعات بیشتری در این روز باز هستند.
خدمات حمل و نقل عمومی در ابتدای روز و تا عصر فعالیت می کنند اما ممکم است در هنگام شب کمی از سرویس خدماتی خود بکاهند.اما در شهر های بزرگ ممکن است سرویس خدمات حمل و نقل عمومی بیشتر هم بشود تا مردم پس از جشن سال نو با خیالی آسوده به خانه هایشان بازگردند.
نمادهای سال نو در کشور کانادا عبارتند از :تصاویر زیبا از چشم انداز مناظر طبیعی کانادا در زمستان،ورزش های زمستانی ،آتش بازی و نماد های سنتی کشور کانادا مانند برگ افرا.


دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 7970