تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
گرايش هاي حرفه اي مهاجران در سال 2013

 

 

 

گرایش های حرفه ای مهاجران در سال 2013

 

 

انتخاب با شماست که به کانادا نقل مکان کنید، سخت ترین مرحله تصمیم گیری برای مهاجرت است. برای فهمیدن اینکه شما و خانواده تان در کشور کانادا از لحاظ مالی تامین خواهید بود شناخت چشم انداز اشتغال و ارزیابی شیوه زندگی مهم ترین قدم های نخست در جهت رسیدن به موفقیت و ثبات در کشور جدید است.

کانادا کشوری پهناور است که فرصت های شغلی بسیار در تمام ایالت ها برای متقاضیان واجد الشرایط داراست.

 

خانم دیزی رایت مشاور شغلی و نویسنده کتاب" no canadian experience, eh?" به تازه وارین کانادا توصیه می کند که در مورد چشم انداز شغلی تمام ایالت های کانادا تحقیق کنند.رقابت شغلی در شهرهای بزرگ تر کشور کانادا بیشتر است ، خانم رایت در این باره می گوید با نگاهی به سایر مناطق کانادا می توانید فرصت های شغلی بیشتری بیابید.همچنین با استفاده از سایت دولتی فدرال کانادا

 

 

"working in canada"

 

می توانید به آسانی از درآمد ها ، چشم انداز کاری،شرایط کاری و نیاز های آموزشی برای مشاغل مختلف اطلاع یابید.این سایت به شما امکان می دهد تا علاوه بر این در ایالت های مختلف میزان در آمد شغلی خود را مقایسه نمایید.

اگر چه فرصت های شغلی بسیار زیادی در سراسر کانادا وجود دارد،سه بخش :منابع طبیعی ،ساخت و ساز و مراقبت های بهداشتی در رشد بالقوه خود در سال های آینده ایستادگی خواهند داشت.

 

1)  منابع طبیعی:

منابع طبیعی کانادا در بخش "طلای سیاه "فرصت های شغلی زیادی به تازه واردین با تجربه در صنعت نفت و گاز ارائه می کند.صنعت نفت کانادا که نام انجمن آن "the petroleum human resources council of canada (phrcc)" می باشد تا سال 2015 به بیش از 9550 نفر نیروی کار نیاز دارد.

مشاغلی که در این صنعت مورد تقاضا هستند عبارتند از:

 

project engineers,

steam-ticketed operators,

 mining engineers,

 electrical and instrumentation engineers,

mechanical engineering technologists and heavy equipment operators

 

 

آموزش و تجربه مورد نیاز:

 

در رابطه با مشاغل مهندسی داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با آن رشته و یا داشتن professional recognition از انجمن مهندسی ایالت مربوطه برای اشتغال یک الزام است.مهندسینی که مدرک خود را در خارج از کانادا دریافت کرده اند باید برای کار به عضویت انجمن مهندسی ایالت منتخب خود در آیند و برای این کار باید در یک سری آزمون ها شرکت نمایند.در این دسته از مشاغل هر چقدر تجربه کاری بیشتری داشته باشید شغل بهتر با درآمد بیشتری بدست خواهید آورد.در مورد مشاغلی مانند اپراتوری ماشین آلات و تجهیزات و مشاغل غیر حرفه ای  نیاز به گذراندن دوره های دانشگاهی نمی باشد.

 

درآمد ها:

 

حقوق پایه برای تکنسین ها و کارشناسان حرفه ای متغیر است و از $67,990 برای  افراد دارای تجربه کمتر تا $156,972 در سال برای متخصصین و مدیران با تجربه متفاوت است.مهندسن به نسبت میزان تجربه و مسئولیت کاری که دارند درآمدی بین $50,940 تا $215,000 در سال می توانند داشته باشند.

 

2)  ساخت و ساز :

 

صنعت ساخت و ساز یک صنعت 168 میلیارد دلاری است که 13 درصد از کل اقتصاد کانادا را بخود اختصاص داده است.ساخت و ساز در کشور کانادا از یک دهه گذشته به یکی از قویترین صنایع تبدیل گشته و پیش بینی می شود تا سال 2021 ادامه داشته باشد.فرصت های شغلی بسیار زیادی در زمینه ساخت و ساز در سراسر کانادا وجود دارد.اگر چه در قسمت غرب کشور کانادا بازار ساخت و ساز بسیار عالی است اما در مناطقی مانند ساسکاچوان ،آلبرتا،شمال اونتاریو،شمال بریتیش کلمبیا ،لابرادور و نیوفاندلند نیز از بازار کاری بسیار خوبی برخوردار است.

 

 

با توجه به افزایش آمار بازنشستگی در این صنعت انتظار می رود در یک دهه آینده یک چهارم نیروی کار در صنعت ساخت و ساز کمتر شود.بنابر این فرصت خوبی برای اشتغال تازه واردین را پدید می آورد بویژه در این زمینه ها:

 

in industrial and resource construction including

 boilermakers,

 crane and heavy equipment operators,

electricians,

 ironworkers,

 plumbers and welders

 

آموزش و تجربه مورد نیاز:

 

برای ورود به بازار کار بسیاری از این مشاغل متقاضیان نیاز به گذراندن آموزش های کارآموزی دارند.برای ورود به دوره های کارآموزی فرد باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشد و تکمیل این دورها در حدود سه تا پنج سال طول می کشد.

 

درآمد ها:

 

درآمد ها در صنعت ساخت و ساز ایالت به ایالت متفاوت است و میزان آن ارتباط مستقیمی با تجربه و سطح آموزشی فرد دارد.برای مثال یک کارآموز برق کار با درآمد 15 الی 24 دلار در ساعت کار خود را شروع می کند و بعد از کسب تجربه کاری آن را به 28 تا 35 دلار در ساعت می رساند. میزان درآمد جوشکار،لوله کش و اپراتور جرثقیل تقریبا در یک سطح می باشد.

 

3)  مراقبت های بهداشتی :

 

افراد بازنشسته بالای 65 سال تا سال 2032 بر طبق آمار یک چهارم کل جمعیت کانادا را تشکیل می دهند.این آمار بیانگر نیاز بیشتر و شدیدتر به پرستاران ،خدمات درمانی و مراقبت های پزشکی است.

 

پرستاری:

 

حرفه پرستاری در کانادا جزء مشاغل نظام مند است.اگر متقاضیان مدرک کالج و یا لیسانس پرستاری دارند ،در سطح بین المللی آموزش دیده اند یا در کانادا باید برای اشتغال در آزمون نظام پرستاری کانادا شرکت کنند.

 

متوسط درآمد در ساعت در بخش های مختلف صنعتی:

 

توجه داشته باشید که درآمد ها ایالت به ایالت و شهر به شهر تفاوت دارد و درآمد های زیر بر حسب میانگین هستند (12 اکتبر 2012)

 

business, finance and administrative: $22.65

natural and applied sciences: $32.99

health occupations: $27.26

social science, education and government service: $30.34

art, culture, recreation, sport: $24.08

sales and service: $16.04

trades, transport, equipment operators: $23.33

processing, manufacturing and utilities: $19.71

 

محل زندگی خود را در کانادا مطابق با شغلتان انتخاب کنید

 

در لیست زیر برخی از مشاغل محبوب در کانادا را بهمراه بهترین ایالت از لحاظ چشم انداز کاری طبقه بندی کرده ایم که مطالعه آن بسیار برای شما مفید خواهد بود،یعنی اگر شما در این دسته مشاغل کار می کنید بهتر است ایالت پیشنهاد شده را برای زندگی انتخاب نمایید،

 

 

ایالت مناسب

عنوان شغل

ontario

automobile industry

toronto

finance

b.c, quebec, new brunswick

technology

prairies, manitoba, ontario

agriculture

saskatchewan

dairy farming

ontario

manufacturing

ottawa (federal) or provincial capital cities

government

alberta, saskatchewan

oil and gas

all regions

hospitality and tourism

bigger cities like toronto or montreal

arts and culture

ontario

journalism

all regions

health care

b.c., new brunswick

lumber

b.c., manitoba, newfoundland/labrador, northwest territories, yukon

mining

all regions

your own business

 

اما شما عزیزان باید با نگاهی آگاهی و بررسی بیشتری محل زندگی خود را در کانادا انتخاب کنید.پس از ورود به کانادا بخش مربوط به شغل شما مهم ترین قسمت زندگی شما خواهد بود پس بهتر است ایالتی را برای زندگی انتخاب کنید که برای شغل انتخابی شما چشم اندازی کاری خوب و آینده ای عالی داشته باشد تا بتوانید کسب درآمد کنید و در آینده پیشرفت کنید.

 

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 8288