تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
پنج قدم تا يافتن شغل مناسب در كانادا

 

 

پنج قدم تا یافتن شغل مناسب در کانادا

 

 

اکثر افراد برای ساختن یک زندگی بهتر برای خود و خانواده شان  به کانادا می آیند ،اما در هر حال چالش های بسیار زیادی بر سر راه آنها وجود دارد که یکی از آنها یافتن شغل است.بسیاری از افراد در کشور مادری خود افراد موفقی هستند اما در کانادا اعتبارات آنها مورد تایید قرار نمی گیرد ،همچنین نداشتن سابقه کار کانادایی یکی از موانع دیگر در یافتن شغلی مناسب است.

 

خوب پس تازه واردین به کانادا باید چکار کنند؟بسیاری از تازه واردی بدون اینکه در مورد وضعیت بازار کار کانادا اطلاعاتی داشته باشند به محض ورود شروع به ارسال رزومه کار خود می کنند.اما اغلب آنها در پایان کار شغل مورد نظر خود را نمی یابند و نا امیدانه بسوی انتخاب مشاغل دیگر می روند.اما این افراد با یک شیوه هدفمند می توانند گام به گام برای یافتن شغل دلخواه خود پیش روند.

 

 

مطالعه موارد زیر و عمل به آنها به تازه واردین کمک می کند تا بتوانند وارد بازار کار شوند.

 

1)    خودتان را مجهز کنید:

از داشتن شماره تلفن ،تماس صوتی و کامپیوتر اطمینان حاصل کنید.اگر در حال حاضر توان خرید کامپیوتر را ندارید می توانید ازشبکه اینترنت یک کافی نت یا کتابخانه استفاده کنید ،برای خود آدرس ایمیل در برنامه yahoo  یا hotmail  بسازید و پیام های خود را بررسی نمایید.

2)    مهارت های خود را ارزیابی کنید:

اگر مدرک دال بر مهارت های خود در کشور خود دارید از داشتن اعتبار آن مدرک در کانادا اطمینان حاصل نمایید.در کانادا سازمان هایی هستند که مدارک شما ارزشیابی می کنند و شما باید بابت آن هزینه تعیین شده ای را بپردازید.در بعضی موارد ممکن است لازم باشد برای دریافت مجوز دوره های خاصی در کالج یا دانشگاه بگذرانید،همچنین ممکن است نیاز به آموزش زبان داشته باشید.اگر شما پزشک ، مهندس یا هر سمت حرفه ای دیگری دارید که جزء مشاغل نظام مند کانادا است باید حتما در انجمن مخصوص به آن حرفه ثبت شده باشید تا بتوانید بطور قانونی کار کنید.

3)    تحقیق کنید:

شما نیاز به دانستن طرز تهیه رزومه ، کاور لتر یا موارد دیگری خواهید داشت.باید بدانید از کجا باید بدنبال شغل بگردید،کدام کمپانی ها به استخدام مشاغل مرتبط با شغل شما می پردازند و ...

اینرنت بزرگترین شبکه اطلاع رسانی برای شما است و همچنین بهترین راه برای تحقیق در بازار کار کانادا می باشد.

 

 

 

 

4)    از شبکه های ارتباطی استفاده نمایید:

جمع آوری و به اشتراک گذاشتن اطلاعات با کسانی که در زمینه شغل مورد نظر شما کار می کنند بسیار مفید است.این کار باعث می شود از شغل خود چشم اندازی در آینده داشته باشید پس به انجمن حرفه مورد نظر خود رفته و با سایر افراد برای داشتن اطلاعات بیشتر ارتباط داشته باشید.

5)    در مشاغل داوطلبانه شرکت نمایید :

یکی از بهترین شیوه ها برای یافتن شغل و کسب سابقه کار کانادایی شرکت در مشاغل داوطلبانه می باشد.

 

در زیر به اختصار در مورد مشاغل داوطلبانه در کانادا توضیح داده شده است:

 

سال جدید آغاز شده است و بسیاری از تازه واردین به کانادا بدنبال این هستند که شغل جدید خود را که مناسب با تجربیات و تحصیلات آنهاست پیدا کنند.

 

این واقعیت را باید قبول کرد که مشارکت های اجتماعی و شرکت در مشاغل داوطلبانه که بسیاری از تازه واردین با شک و تردید و در بعضی موارد انزجار وارد آن می شوند یکی از راه های بسیار خوب برای یافتن یک شغل در کشور کانادا می باشد.ممکن است تازه واردین بگویند که وقت شرکت در مشاغل دواطلبانه را ندارند و می خواهد شغلی با درآمد داشته باشند .این افراد می گویند شرکت در مشاغل داوطلبانه برای آنها یک اولویت به حساب نمی آید ولی در واقع در یافتن شغلی مناسب به آنها کمک شایانی خواهد کرد.

 

در کانادا حداقل سن قانونی برای انجام کارهای داوطلبانه بین 15 تا 18 سال متغیر است که میزان آن به ایالت مورد نظر شما بستگی دارد.برای انجام کارهای داوطلبانه در بیشتر سازمان ها ،تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسه الزامی می باشد.معمولا داشتن شرایط و یا تخصص ویژه ای الزامی نیست و مدت زمان انجام کار از یک ماه تا یکسال می تواند تغییر کند.در بسیاری از سازمان ها از افراد معلولی که متقاضی کار داوطلبانه هستند نیز استقبال می شود.در کارهای داوطلبانه دستمزدی پرداخت نمی شود اما معمولا غذا و محل زندگی ارائه شده و حتی برخی از سازمان ها مبلغ بسیار ناچیزی نیز پرداخت می کنند،البته این پول برای تامین مخارج زندگی تازه واردین به کانادا کافی نیست .

 

اردوهای بین المللی کار شرایطی را فراهم می کنند که افراد از کشور های مختلف بتوانند در کنار هم کار و زندگی کنند.فرصت های شغلی مختلفی مانند کارهای ساخت و ساز ،حفظ منابع طبیعی،باغبانی و پروژه های اجتماعی توسط این اردوها اداره می شود.معمولا این اردوها به مدت دو تا چهار هفته برقرار می گردد.بطور معمول متقاضیان 5 روز در هفته و 8 ساعت در روز کار می کنند که ممکن است شامل کار بدنی نیز گردد.

 

در کانادا سازمان های مختلفی هستند که می توانند در یافتن کار داوطلبانه به شما کمک کنند.برخی از آنها عبارتند از:

 

  • صلیب سرخ کانادا(the canadian red cross )
  • گروه صلح و آشتی بین الملل (peace brigades international )
  • british universities north america club :

 

این موسسه یک سیستم تبادل دو جانبه به نام swap را اجرا می کند که در اخذ اجازه کار به متقاضی کمک می کند.اگر چه این موسسه فهرستی از کار های مناسب را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد اما در پیدا کردن کار کمکی نمی کند.

    the council on international educational exchange:

این سازمان برنامه ای به نام intership canada  را با همکاری canadian student federation  برای دانشجویان دوره لیسانس و یا افرادی که دارای یک پذیرش از دانشگاهی هستند را اداره می کند.

 

  •  gap:

این سازمان نیز افرادی که تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده اند و منتظر ورود به دانشگاه هستند را در پروژه های کار داوطلبانه به کار می گمارد.

  •  centre for international mobility :

این مرکز برای تبادل دانشجو در زمینه های تکنیکی با انجمن بین المللی تبادلات دانشجویی در کانادا همکاری دارد.

   connect youth:

این موسسه برنامه های تبادل نیروی های کار داوطلبانه را با سایر کشور ها سازماندهی می کند.

 

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 10234