تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
چگونگي بازگشايي رستوران توسط تازه واردين

 

چگونگی بازگشایی رستوران توسط تازه واردین


 

اگر شما فکر باز کردن یک رستوران franchise  (دارای نمایندگی ) و یا یک رستوران مستقل را در سر می گذرانید قبل از اینکه وارد یک تعهد قانونی شوید حتما مطمئن شوید که می خواهید یک رستوران دارای نمایندگی داشته باشید یا یک رستوران مستقل ؟!بر طبق تمایلات خود و با یک بررسی  مشترک می توانید شکست و موفقیت را پیدا کرده و شکست را از خود دور کنید ،پس بازار را بررسی کرده و در یک چهار چوب واقع بینانه قدم به قدم پیش روید.


قبل از هر تصمیمی ،مهم ترین موضوع این است شما می خواهید استقلال خود را در کار داشته باشید یا برایتان فرقی ندارد که زیر مجموعه یک کمپانی بزرگتر باشید و توسط آن کنترل شوید.اگر استقلال کاری برایتان مهم است بعید است بتوانید با در اختیار گرفتن نمایندگی یک رستوران به موفقیت دست پیدا کنید.


canadian franchising یا نمایندگی های کانادایی توسط franchisor یا دفتر مرکزی اداره می شوند.برای مثال در یک رستوران تصمیمات نهایی مربوط به چگونگی منو ،طراحی داخلی و خارجی،تبلیغات ،تهیه کنندگان و شیوه های کسب وکار توسط رئیس دفتر مرکزی گرفته خواهد شد.در موارد بسیار کم franchisor ها پیشنهادات franchisee ها (کسانی که نمایندگی را خریده اند) را در نظر خواهند گرفت اما در آخر تصمیم نهایی را خودشان اتخاذ خواهند کرد.

 


شرکت های بزرگ تر در کانادا دارای کارمندانی هستند که در یک زمان بندی تعیین شده برای بازرسی به نمایندگی های خود می روند و نقایص را گزارش می کنند. اگر در مدت زمان تعیین شده فرد دارای نمایندگی نقص پیش آمده را بر طرف نسازد franchisor می تواند معامله را فسخ نماید ،مقدار خسارات وارده به دارایی نمایندگی را طلب کرده و شخص دارای نمایندگی را بیرون کند.گاهی اوقات franchisor ها مکان را شخصا اداره می کنند تا فرد مناسبی برای اخذ نمایندگی به آنها پیشنهاد کار دهد.


علاوه بر موارد ذکر شده فردی که قصد دارد یک نماینگی را بگیرد باید سپرده و پیش قسط بپردازد همچنین باید حق امتیاز ماهیانه که پنج درصد فروش ناخالص را تشکیل می دهد و هزینه دو تا سه درصدی برنامه های تبلیغاتی  که توسط franchisor اجرا می شود را بپردازد.برخی از شرکت های بزرگ تبلیغات گسترده ای انجام می دهند و آنهایی که کوچک هستند اگر تبلیغاتی داشته باشند بسیار ناچیز است.
به هر حال داشتن نمایندگی یک رستوران مشهور و بزرگ بسیار گران است ،ممکن است مجبور شوید حتی از اعضای خانواده خود قرض کنید ،از حساب شخصی برداشت کنید و یا از شرکت توسعه کسب و کار در کانادا یک وام بگیرید.این وام های بانکی از لحاظ دولتی دارای ضمانت هستند.


همه ساله تازه واردینی که به کانادا می آیند و برای گرفتن نمایندگی مشتاق هستند برای خرید عجله می کنند.اهمیت تحقیق در مورد بازار قبل از هر تعهدی بشدت بالاست.در صورتی که داشتن استقلال شخصی برای شما اهمیتی ندارد و از پس تمام هزینه های ذکر شده بر می آیید اخذ نمایندگی یک رستوران برای شما مناسب است.


داشتن نمایندگی رستوران دارای این امتیاز می باشد که مسئولیت ساخت و ساز،دکوراسیون و تجهیزات به عهده شما نمی باشد و برای شروع کار شما آماده می باشد.


اما آندسته از افرادی که استقلال کاری برایشان اهمیت دارد و می خواهند رستوران شخصی خودشان را افتتاح کنند نیز باید در مورد بازار کار تحقیق کنند.در مورد رستوران مستقل موقعیت مکانی در شکست سریع و موفقیت سریع تاثیر مستقیم دارد.قبل از اجاره رستوران از صاحب آن موقعیت مکانی آن را بررسی نمایید و ببینید برای بازگشایی رستوران مکانی مناسب است یا خیر.علاوه بر این مطمئن شوید که دارای پارکینگ باشد و یا پارکینگ های اطراف آن مجوز شهرداری داشته باشند.


در کنار تمام این مطالب شما باید جزئیات قرارداد خود را برای مطالعه در اختیار یک وکیل قرار دهید تا اطمینان حاصل شود  که تمام تعهدات خود بخوبی درک کرده اید و زمان کافی برای انجام کارها تا قبل از بازگشایی رستوران دارید.


بنابر این به یاد داشته باشید که قبل از قبول هر تعهد قانونی باید از تمامی اطلاعات لازم آگاهی داشته باشید و  از کمک های یک وکیل با تجربه در طول راه استفاده نمایید.

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 4826