تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
كانادا بدنبال جذب كارآفرينان مهاجر

 

 

کانادا بدنبال جذب کارآفرینان مهاجر

 

 

در بازار جهانی امروز یک کارآفرین موفق می تواند اقتصاد کل یک شهر،ایالت و یا یک کشور را دوباره بسازد.اهمیتی ندارد که کارآفرین یک تجارت بزرگ داشته باشد یا کوچک ،در هر حال یک کلید طلایی برای رفاه اقتصادی هر جامعه ای به حساب می آید.


دولت کانادا فعالانه بدنبال ترویج کارآفرینی به عنوان یک ابزار برای ایجاد ثروت،اشتغال و اقتصادی پویا می باشد.همچنین توجه ای ویژه به کارآفرینانی می شود که دارای ایده ها و مهارت های مورد نیاز هستند و بعنوان سوخت کشور برای پیشرفت های آینده در نظر گرفته می شوند.

 

کارآفرینی امروز در کانادا

 

در کانادا بیش از 1 میلیون مشاغل کوچک وجود دارد که 48 درصد نیروی کار کشور را بخود اختصاص داده است.فقط 4.7 درصد از این مشاغل کوچک که رشدی بالا داشته اند ، 45 درصد اشتغال زایی در کشور کانادا را داشته اند.با توجه به صنایع موجود در کانادا ،کارآفرینی هر سال در حدود 130000 کسب و کار کوچک در کانادا ایجاد می کند.

این آمار و ارقام بیانگر یک مطلب مهم هستند:که تقریبا نیمی از نیروی کار کانادا بطور مستقیم یا غیر مستقیم توسط شغل کارآفرینان حمایت می شوند و این آمار بسرعت رو به افزایش است.

 

 

 

 

 

 

با این حال ساختن محیطی که کارآفرینان بتوانند در آن رشد کرده و موفق شوند کار بسیار سختی است که باید دولت فدرال و دولت های ایالتی با همکاری یکدیگر انجام دهند.در سال های اخیر کانادا اقدامات لازم را برای تشویق کارآفرینان انجام داده است چنانچه سال 2011 توسط صنعت کانادا ،"سال کارآفرین" نام گذاری شد.در رقابت جهانی برای افراد خلاق و مبتکر دنیا این موضوع آشکار است که دولت کانادا قصد دارد در آوردن مهاجران کارآفرین و ماهر به داخل مرز های خود پیشرو باشد.

 

 


وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا در این خصوص گفت:"آینده کانادا به کارآفرینان امروز اتکا خواهد داشت".استخدام کارآفرینان پویا از سراسر جهان به کانادا کمک می کند تا در اقتصاد جهانی همچنان یک قدرت محسوب گردد.

 


مهاجرت و کارآفرینان

 


بسیاری از داستان های موفقیت کارآفرینان در کانادا به مهاجران اختصاص دارد.بعنوان یک نمونه برجسته می توان mike lazaridis را مثال زد که در کودکی از کشور ترکیه به کانادا مهاجرت کرده بود.او چندی بعد شرکت rim، که یک شرکت چند ملیتی برای تولید گوشی های blackberry بود را تاسیس کرد. ایشان بنیانگذار و مدیر عامل شرکت بلک بری هستند.امروزه این شرکت ایجاد اشتغال برای هزاران کانادایی  کرده است.


 

 

 

 

بدنبال کشف استعداد هایی نظیر این فرد،دولت کانادا در صدد اجرای برنامه هایی است تا بهترین مهاجران کارآفرین با استعداد را جذب نماید.

 

علاوه بر این اکنون برخی از دولت های ایالتی کانادا ،ویزایی را به جذب کارآفرینان اختصاص داده اند.برای مثال ایالت ساسکاچوان ویزای اقامت دائم را به کارآفرینانی اختصاص داده است که سرمایه گذاران بزرگی هستند و بدنبال یک ایده در زمینه علم و فن آوری هستند. از سوی دیگر ایالت مانیتوبا از کشاورزان آینده نگری که در این ایالت فعالیت کنند حمایت می کند.


در کشور کانادا همواره از کارآفرینانی که برای رسیدن به موفقیت نگرش مشخصی دارند استقبال می شود.دولت کانادا پتانسیل بالای این افراد را به رسمیت می شناسد و می داند که تنها با گشودن درب بروی متفکران و نوآوران جهان می تواند باعث جذب آنها به داخل مرزهای کشورش شود.

 

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 5202