تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
نياز بازار كار در كشور هاي مهاجر پذير چيست؟

 

 


در سراسر جهان مشاغلی هست که در بازار کار نیاز زیادی به آن وجود دارد. بیشترین تقاضا برای چه حرفه هایی و در چه کشورهایی وجود دارد؟

 

 

 

 


استرالیا


استرالیا یکی از اولین کشورهایی است که نظام امتیاز دهی برای جذب مهاجران صاحب تخصص ارائه کرده است. بتازگی دولت استرالیا برای انتخاب و پذیرش مهاجر سیاست گزینشی برتر را در پیش گرفته تا بهتر جوابگوی نیازهای مناطق مختلف کشور، غیر از شهرهای اصلی باشد. به علاوه این کشور تنوع ویزاها را به نصف کاهش داده و در نظام امتیازدهی تجدیدنظر کرده است تا مهاجرانی متخصص تر، ماهرتر، با تجربه تر و مسلط تر به زبان انگلیسی را بپذیرد.

متوسط درآمد در کشور :۴۴۹۸۳ دلار


مشاغلی که مورد نیاز این کشور است عبارتند از: پرستار،مهندس مکانیک،پزشک،مهندس برق و شغل های مرتبط ، برنامه نویسان و متخصصان فناوری اطلاعات (آی تی)، مهندسان و تحلیلگران فناوری اطلاعات (آی تی)، مهندس راه و ساختمان، حسابدار، دندانپزشک، داروساز، مهندس صنایع و تولید، مهندس الکترونیک، مهندس شیمی، مهندس معدن، متخصص فیزیوتراپی، روانشناس، تکنیسین رادیولوژی، متخصصان شنوایی سنجی و گفتاردرمانی.


در۱۰ سال گذشته در کشورهای متعددی نیاز به پرستار وجود داشته است .استرالیا نیاز به پرستار از جمله در زمینه بهداشت روان و جراحی دارد. پایه حقوق پرستاران ۵۷۸۷۶ دلار در سال است.  در زمینه پزشکی متخصص بیهوشی، گوارش و جراح مغز اعصاب سه تخصص از ۳۰ تخصصی هستند که استرالیا به آن نیاز دارد. دراسترالیا فیزیوتراپیست با سابقه کار بالینی، بین ۵۹۵۰۰ تا ۸۳۶۰۰ دلار در سال درآمد دارد.


اتریش


از سال ۲۰۰۴ و با اجرای کامل سیاست تردد آزادانه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا  ، تعداد مهاجران به کشور اتریش افزایش نسبتا قابل ملاحظه ای پیدا کرده است. به گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه میزان اشتغال در بین مهاجران بیشتر از مردم بومی بوده است. اتریش از سال ۲۰۱۲ درامتیازدهی برای پذیرش مهاجران بسیار متخصص تجدیدنظر کرده است: کارت rwr (قرمز-سفید-قرمز) اجازه کارواقامت برای کسانی است که یک کارفرمای خاص متقاضی تخصص آنهاست و کارت rwr ممتاز که اجازه اقامت و کار بدون محدودیت است.

متوسط درآمد در کشور :۴۳۵۵۵ دلار


مشاغلی که مورد نیاز این کشور است عبارتند از: پرستار، مهندس مکانیک، مهندس برق، برنامه نویسان و متخصصان فناوری اطلاعات (آی تی)، مهندسان و تحلیلگران فناوری اطلاعات (آی تی)، مهندس راه و ساختمان، متخصصان شبکه و بانکهای اطلاعاتی.


اتریش در ۱۴ رشته، از جمله جراحی، روانپزشکی و کودکان به پرستار نیاز دارد. در لیست مشاغل مورد نیاز اتریش ۲۳ نوع تکنسین و مهندس مکانیک دیده می شود از جمله در صنعت خودروسازی، گرمایش، تهویه مطبوع. اتریش به مهندس و تکنسین در حوزه انرژی، ساخت و ساز و خودروسازی نیاز دارد.در لیست مشاغل مورد نیاز در اتریش نام دست کم ۱۵ حرفه در زمینه برنامه نویسی کامپیوتری و طراحی وب، نرم افزار و مولتی مدیا دیده می شود.


بلژیک


بلژیک از سال ۲۰۰۰ با ارائه یکی از آزادترین سیاستها در بین کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، اعطای حق شهروندی را به میزان چشمگیری ساده کرده است. هر منطقه از کشور لیست مشاغل مورد نیازش را تهیه کرده که روی هم نیازهای کل کشور را مشخص می کند. برای افراد واجد شرایط، انعطاف بیشتری در اعطای اجازه کار و اقامت وجود دارد.در حال حاضر مهاجرانی که تخصص های عالی دارند بیشتر استخدام می شوند و مهاجران کم تخصص بیشتر شهروندان اروپایی هستند که نیاز به مجوز ندارند.

متوسط درآمد در کشور: ۴۴۳۶۴ دلار


مشاغلی که مورد نیاز این کشور است عبارتند از: پرستار، برنامه نویسان و متخصصان فناوری اطلاعات، مهندسان و تحلیلگران فناوری اطلاعات (آی تی)، مهندس راه و ساختمان، متخصصان شبکه و بانکهای اطلاعاتی، مهندس صنایع و تولید، متخصص فیزیوتراپی، آشپز.
در بلژیک به پرستار در حوزه سالمندان، اورژانس و مراقبت های تسکینی احتیاج دارند.


برزیل


سیاست برزیل برای مهاجران کار بر اساس نیاز شرکت ها شکل گرفته است. این شرکتها به مجوز وزارت کار برای استخدام متخصصان خارجی نیاز دارند. کسانی که فوق لیسانس یا دکترا دارند فقط باید صحت مدارک خود را اثبات کنند. صنایع برزیل در دوران رشد اقتصادی اخیر دچار کمبود متخصص بخصوص در بخشهای مهندسی و آی تی شده است. بخشهایی از دولت گفتگو را درباره اتخاذ سیاستهایی خاص، مثلا تهیه لیست مشاغل مورد نیاز، آغاز کرده اند تا مهاجرت افراد متخصص تسهیل شود.

متوسط درآمد در کشور: ۹۳۳۶ دلار


مشاغلی که مورد نیاز این کشور است عبارتند از: مهندس مکانیک، مهندس برق، برنامه نویسان و متخصصان فناوری اطلاعات (آی تی)، مهندسان و تحلیلگران فناوری اطلاعات (آی تی)، مهندس راه و ساختمان، متخصصان شبکه و بانکهای اطلاعاتی، مهندس الکترونیک، مهندس معدن و نفت،
به دلیل رونق ساخت ساز برای رویدادهای ورزشی پیش رو، تعداد مهندس خاک و دیگر شاخه های مهندسی راه و ساختمان که ازخارج وارد کشور برزیل شده اند افزایش یافته است. بعد از کشف ذخایر جدید نفت در برزیل، نیاز این کشور به مهندس معدن ونفت افزایش یافته است.


کانادا


با افزایش تقاضا در سال های اخیر شمار مهاجران کار در کشور کانادا افزایش یافته است اما سیاست به پذیرش مهاجرانی با تخصص هر چه بیشتر سوق پیدا کرده است. دولت کانادا پذیرش متقاضیان را در 24 رشته شغلی و در هر رشته 300 نفر را از سر گرفته است .

متوسط درآمد در کشور: ۴۲۲۵۳ دلار


مشاغل مورد نیاز کانادا عبارتند از: : مهندس مکانیک، مهندس شیمی، مهندس معدن و نفت ، متخصصان شنوایی سنجی و گفتاردرمانی، متخصص فیزیوتراپی، تکنیسین رادیولوژی، برنامه نویسان و متخصصان فناوری اطلاعات (آی تی)،

 

دانمارک


در سال ۲۰۰۸ دانمارک سیستم موسوم به "لیست مثبت" را به اجرا درآورد تا ورود متخصصان مورد نیاز کشور را آسان کند. کارت سبز که بر اساس یک نظام امتیازدهی داده می شود امکان کاریابی را برای متقاضیان واجد شرایط فراهم می کند. در سال ۲۰۱۱ دولت جدید دانمارک اصلاحاتی در سیاست مهاجرپذیری خود اعمال کرد. اجازه اقامت دائم منوط به چهار شرط است: حداقل ۵ سال اقامت در دانمارک ، سه سال سابقه کار تمام وقت، استطاعت مالی و قبولی در امتحان زبان.

متوسط درآمد در کشور:۴۵۵۶۰ دلار


مشاغلی که مورد نیاز این کشور است عبارتند از: پرستار، مهندس مکانیک، پزشک، مهندس برق، برنامه نویسان و متخصصان فناوری اطلاعات (آی تی)، مهندسان و تحلیلگران فناوری اطلاعات (آی تی)، مهندس راه و ساختمان، حسابدار، دندانپزشک، روانشناس.


فرانسه


در سال ۲۰۱۱، فرانسه آئین نامه کارت آبی اروپا را به کارگرفت و فهرست مشاغل مورد نیازش را از ۳۰ به ۱۴ مورد کاهش داد. علاوه بر این، فرانسه مقررات را سخت تر کرده و به متخصصان فقط به صورت موقت اجازه می دهد در این کشور بمانند و تجربه کار پیدا کنند. فرانسه فهرست مشخصی از مشاغل دارد (مهارت موردنیاز متغیر است) و کسانی می توانند برای آنها درخواست بدهند که تبعه کشورهای آفریقایی باشند که با فرانسه توافق نامه دارند مثل کنگو، بنین، بورکینافاسو و تونس.

متوسط درآمد در کشور ۳۸۱۲۸: دلار


مشاغلی که مورد نیاز این کشور است عبارتند از: مهندس مکانیک، مهندسان و تحلیلگران فناوری اطلاعات (آی تی)، حسابدار، مهندس الکترونیک.


آلمان


آلمان برای حمایت از نیروی کار داخلی از سال ۱۹۷۳ استخدام خارجی ها را ممنوع کرده است. اما کمبود متخصصان سطح بالا در حوزه هایی مثل مهندسی، آی تی، و بهداشت و درمان باعث شده است که این کشور از سال ۲۰۱۲ آئین نامه کارت آبی اتحادیه اروپا را به اجرا بگذارد تا دسترسی به متخصصان غیراروپایی مقدورتر شود.کارگران ماهر و واجد شرایط هم می توانند شش ماه در آلمان بمانند و دنبال کار بگردند.

متوسط درآمد در کشور :۴۰۲۲۳ دلار


مشاغلی که مورد نیاز این کشور است عبارتند از: پرستار، مهندس مکانیک، پزشک، مهندس برق، برنامه نویسان و متخصصان فناوری اطلاعات (آی تی)، مهندسان و تحلیلگران فناوری اطلاعات (آی تی)، مهندس راه و ساختمان.


به گفته دولت آلمان به ازای هر پرستار سالمندان که مشغول کار است سه جای خالی وجود دارد و این کشور به ۵۰۰۰ پزشک نیاز دارد. پزشکی بهترین درآمد را در بین تمام مشاغل در آلمان دارد با متوسط حقوق سالانه ۶۳۷۴۱ دلار. همچنین حقوق پایه مهندس راه و ساختمان در آلمان سالانه بین ۴۶۰۰۰ تا ۵۸۰۰۰ دلار است.

 

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 

 

منابع مرتبط:

مقایسه لیست مشاغل فدرال کانادا 

 دانمارک چگونه کشوریست؟

آشنایی با ایالات استرالیا

هزینه های زندگی در کشور آلمان

معرفی کشور اتریش

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 44118